---
title: "ESTENSTAD DRIFT AS (984207824): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ESTENSTAD DRIFT AS i Trondheim hadde 6,31 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Jarl Inge Krognes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984207824-estenstad-drift-as"
---

# ESTENSTAD DRIFT AS

Drift av restauranter · Trondheim · Etablert 2002

- Org.nr: 984 207 824
- Telefon: 73 50 06 16
- E-post: jarlinge.krognes@estenstadhytta.no
- Nettsted: [Estenstadhytta.no](https://Estenstadhytta.no)
- Daglig leder: Jarl Inge Krognes (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,31 mill. kr (+11,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 72 780 kr (Margin 1,2 %)
- Ansatte: 14 (Opp fra 13 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 14
- desember 2025: 13
- april 2026: 15
- mai 2026: 14
- august 2026: 13
- september 2026: 11
- oktober 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,5 % (svak). Ned fra 9,3 % i 2024
- Likviditet: 1,40 (tilfredsstillende). Opp fra 1,18 i 2024
- Soliditet: 59,2 % (meget god). Opp fra 55,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −0,8 % | 1,6 % | 9,3 % | 4,5 % |
| Driftsmargin | 1,5 % | −0,2 % | 0,4 % | 2,4 % | 1,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 2,6 % | 15,8 % | 7,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,25 | 1,18 | 1,40 |
| Soliditet | 60,5 % | 58,9 % | 56,8 % | 55,6 % | 59,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,7 | 0,8 | 0,8 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 868 | 4 373 | 4 824 | 5 647 | 6 314 |
| Driftsresultat | 57 | −10 | 21 | 138 | 73 |
| Årsresultat | 25 | −31 | 20 | 126 | 50 |
| Driftsmargin | 1,5 % | −0,2 % | 0,4 % | 2,4 % | 1,2 % |
| Sum gjeld | 513 | 527 | 589 | 721 | 657 |
| Sum driftskostnader | 3 811 | 4 383 | 4 803 | 5 509 | 6 241 |
| Finansresultat | −1 | −1 | −1 | −6 | −4 |
| Resultat før skatt | - | - | 20 | 133 | 68 |
| Anleggsmidler | 467 | 500 | 625 | 775 | 688 |
| Omløpsmidler | - | - | 739 | 848 | 920 |
| Sum eiendeler | 1 299 | 1 282 | 1 364 | 1 622 | 1 608 |
| Egenkapital | 786 | 755 | 775 | 901 | 951 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 589 | 721 | 657 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jarl Inge Krognes: Daglig leder og styrets leder
- Unni Hanssen: Styremedlem
- Arve Hanssen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Sætervangvegen 46, 7039 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 04.02.2002
- Tidligere navn: LADE KAFE & GRILL AS (2002 til 2010)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2002
- Regnskapsfører: [MELHUS REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/981124715-melhus-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 2 685 av 6 232 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjonskjøkken, serveringsvirksomhet og beslektet virksomhet.

## Siste endringer

- 14.09.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 26.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000145584&sokeverdi=984207824&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BAKGÅRDEN BAR OG SPISERI AS](https://www.norscout.com/no/company/993608815-bakgarden-bar-og-spiseri-as) | Trondheim | 14 | 6,53 mill. kr | −3,6 % |
| [JORDBÆRPIKENE SOLSIDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/981992466-jordbaerpikene-solsiden-as) | Trondheim | 14 | 5,97 mill. kr | −2,5 % |
| [BEVI21 AS](https://www.norscout.com/no/company/831088222-bevi21-as) | Trondheim | 14 | 7,13 mill. kr | −13,5 % |
| [ELGSETHYTTA AS](https://www.norscout.com/no/company/915618197-elgsethytta-as) | Trondheim | 14 | 4,01 mill. kr | +7,2 % |
| [SABRURA SKOVGÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/832316652-sabrura-skovgard-as) | Trondheim | 14 | 8,44 mill. kr | +22,2 % |
| [DEN GODE NABOEN AS](https://www.norscout.com/no/company/917158231-den-gode-naboen-as) | Trondheim | 13 | 19,2 mill. kr | +11,4 % |
| [SABRURA BYÅSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/832723622-sabrura-byasen-as) | Trondheim | 14 | 10,1 mill. kr | +37,3 % |
| [WORK-WORK AS](https://www.norscout.com/no/company/918823948-work-work-as) | Trondheim | 13 | 13,5 mill. kr | +10,7 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
