---
title: "THERMOMAX TRONDHEIM AS (984261810): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "THERMOMAX TRONDHEIM AS i Trondheim hadde 249 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 50 ansatte. Daglig leder er Darius Stankevicius. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984261810-thermomax-trondheim-as"
---

# THERMOMAX TRONDHEIM AS

Godstransport på vei · Trondheim · Etablert 2002

- Org.nr: 984 261 810
- Telefon: 99 43 29 10
- E-post: firmapost@tmax.no
- Nettsted: [tmax.no](https://www.tmax.no)
- Daglig leder: Darius Stankevicius (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 249 mill. kr (+8,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,72 mill. kr (Margin 2,7 %)
- Ansatte: 50 (Ned fra 63 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 64
- november 2025: 63
- januar 2026: 62
- februar 2026: 61
- mars 2026: 26
- april 2026: 28
- mai 2026: 32
- juni 2026: 33
- august 2026: 42
- september 2026: 56
- oktober 2026: 50

### Per sted

- Heimdal: 43 ansatte
- Frogner: 7 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,7 % (god). Ned fra 12,7 % i 2024
- Likviditet: 1,80 (god). Opp fra 1,44 i 2024
- Soliditet: 41,5 % (meget god). Opp fra 30,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,1 % | 12,7 % | 12,7 % | 11,7 % |
| Driftsmargin | 9,6 % | 7,2 % | 5,4 % | 4,7 % | 2,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 34,4 % | 32,2 % | 34,0 % | 27,1 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,58 | 1,26 | 1,44 | 1,80 |
| Soliditet | 39,0 % | 33,4 % | 21,5 % | 30,4 % | 41,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 2,0 | 3,7 | 2,3 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 176 422 | 197 545 | 220 849 | 229 188 | 249 166 |
| Driftsresultat | 16 995 | 14 307 | 11 880 | 10 747 | 6 724 |
| Årsresultat | 13 558 | 9 940 | 6 975 | 6 496 | 7 067 |
| Driftsmargin | 9,6 % | 7,2 % | 5,4 % | 4,7 % | 2,7 % |
| Sum gjeld | 62 342 | 68 499 | 77 653 | 63 635 | 49 177 |
| Sum driftskostnader | 159 428 | - | 208 969 | 218 441 | 242 441 |
| Finansresultat | 389 | - | −2 930 | −2 411 | 1 754 |
| Resultat før skatt | - | 12 750 | 8 950 | 8 336 | 8 479 |
| Anleggsmidler | 39 120 | 29 115 | 40 267 | 36 124 | 24 426 |
| Omløpsmidler | - | 73 668 | 58 646 | 55 267 | 59 574 |
| Sum eiendeler | 102 187 | 102 784 | 98 913 | 91 390 | 84 000 |
| Egenkapital | 39 845 | 34 285 | 21 260 | 27 755 | 34 822 |
| Kortsiktig gjeld | - | 46 615 | 46 449 | 38 300 | 33 035 |
| Langsiktig gjeld | - | 21 884 | 31 204 | 25 335 | 16 143 |

## Ledelse og styre

- Darius Stankevicius: Daglig leder og styremedlem
- Mirza Sabanovic: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Heggstadmoen 18, 7080 Heimdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 49.410 Godstransport på vei
- Etablert: 12.02.2002
- Aksjekapital: 110 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2002
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [TALERA AS](https://www.norscout.com/no/company/925913731-talera-as)
- Størrelse: Nr. 31 av 3 731 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Transport av varer til lands, kurs/undervisning innen transport og tilhørende virksomhet som naturlig faller inn under dette.

## Siste endringer

- 01.07.2026: Daglig leder endret
- 01.07.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000463214&sokeverdi=984261810&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000463213&sokeverdi=984261810&spraak=nb)
- 13.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000378079&sokeverdi=984261810&spraak=nb)
- 12.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000737697&sokeverdi=984261810&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LITRA NOR AS](https://www.norscout.com/no/company/929098951-litra-nor-as) | Trondheim | 56 | 116 mill. kr | +1 778,8 % |
| [FORSET GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/976546520-forset-grus-as) | Trondheim | 48 | 138 mill. kr | +31 % |
| [VAADAN TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/936218059-vaadan-transport-as) | Trondheim | 79 | 90,1 mill. kr | - |
| [OKBAS TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/913082834-okbas-transport-as) | Trondheim | 34 | 39,3 mill. kr | +37,6 % |
| [JOTRA AS](https://www.norscout.com/no/company/921572670-jotra-as) | Trondheim | 80 | 101 mill. kr | +18,3 % |
| [AUTOTUNE AS](https://www.norscout.com/no/company/919202459-autotune-as) | Trondheim | 31 | 8,09 mill. kr | +61 % |
| [NIK HAUGRØNNING AS](https://www.norscout.com/no/company/916876157-nik-haugronning-as) | Trondheim | 94 | 166 mill. kr | −3,9 % |
| [CO-TRANS AS](https://www.norscout.com/no/company/926712403-co-trans-as) | Trondheim | 20 | 45,4 mill. kr | +20 % |

## Bedriftslister

- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Transportbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/bergen)
- [Transportbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/lillestrom)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
