---
title: "PTO TEKNIKK AS (984285930): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PTO TEKNIKK AS i Eidsvoll hadde 28 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Robin Jensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984285930-pto-teknikk-as"
---

# PTO TEKNIKK AS

Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner · Eidsvoll · Etablert 2002

- Org.nr: 984 285 930
- Telefon: 63 90 57 58
- E-post: firmapost@pto.no
- Nettsted: [pto.no](https://www.pto.no)
- Daglig leder: Robin Jensen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 28 mill. kr (+56,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 283 028 kr (Margin 1,0 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,5 % (svak). Opp fra −6,1 % i 2024
- Likviditet: 3,13 (meget god). Opp fra 1,78 i 2024
- Soliditet: 68,8 % (meget god). Opp fra 47,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,2 % | 10,4 % | −6,1 % | 4,5 % |
| Driftsmargin | 8,9 % | 7,3 % | 3,2 % | −6,5 % | 1,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 21,6 % | 19,5 % | −18,4 % | 6,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,22 | 1,69 | 1,40 | 1,78 | 3,13 |
| Soliditet | 61,5 % | 46,9 % | 33,7 % | 47,3 % | 68,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 1,1 | 2,0 | 1,1 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 19 634 | 17 796 | 43 104 | 17 930 | 28 043 |
| Driftsresultat | 1 740 | 1 298 | 1 378 | −1 163 | 283 |
| Årsresultat | 1 368 | 1 034 | 1 041 | −1 420 | 323 |
| Driftsmargin | 8,9 % | 7,3 % | 3,2 % | −6,5 % | 1,0 % |
| Sum gjeld | 3 702 | 7 195 | 14 536 | 5 545 | 2 397 |
| Sum driftskostnader | - | - | 41 726 | 19 093 | 27 760 |
| Finansresultat | - | - | −41 | 26 | 40 |
| Resultat før skatt | 1 754 | 1 327 | 1 336 | −1 137 | 323 |
| Anleggsmidler | 1 381 | 1 411 | 2 268 | 1 344 | 1 066 |
| Omløpsmidler | 8 234 | 12 130 | 19 657 | 9 169 | 6 622 |
| Sum eiendeler | 9 615 | 13 542 | 21 924 | 10 513 | 7 688 |
| Egenkapital | 5 913 | 6 347 | 7 388 | 4 968 | 5 291 |
| Kortsiktig gjeld | 3 702 | 7 195 | 14 044 | 5 155 | 2 113 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 493 | 390 | 284 |

## Ledelse og styre

- Robin Jensen: Daglig leder og styremedlem
- Stian Ravatsbakk: Styrets leder
- Rune Olsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Korneliusmyrvegen 2, 2074 Eidsvoll Verk
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.720 Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner
- Etablert: 20.02.2002
- Tidligere navn: POWER TAKE OFF TEKNIKK AS (2002 til 2011)
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2002
- Revisor: [ÅRNES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/850249652-arnes-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SAGA REGNSKAP ÅRNES AS](https://www.norscout.com/no/company/984545045-saga-regnskap-arnes-as)
- Størrelse: Nr. 84 av 214 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import og salg av hydrauliske og pnaumatiske artikler og ellers alt hva styret finner interessant.

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000619336&sokeverdi=984285930&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000534406&sokeverdi=984285930&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [T-PRO AS](https://www.norscout.com/no/company/914091691-t-pro-as) | Eidsvoll | 9 | 36,2 mill. kr | +54,6 % |
| [TRIO EIENDOM EIDSVOLL AS](https://www.norscout.com/no/company/995757990-trio-eiendom-eidsvoll-as) | Eidsvoll | - | 1,77 mill. kr | −8,1 % |
| [RSJ HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/811726192-rsj-holding-as) | Eidsvoll | - | 0 kr | - |
| [PÅBYGG SPESIALISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/998024722-pabygg-spesialisten-as) | Eidsvoll | 5 | 75,9 mill. kr | +35,9 % |
| [VP BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/914817765-vp-bygg-as) | Eidsvoll | 5 | 13,6 mill. kr | +21,7 % |
| [ØVRE ROMERIKE SALG OG UTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/916020546-ovre-romerike-salg-og-utleie-as) | Eidsvoll | 6 | 33 mill. kr | −7,4 % |
| [NORSK PORTSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/997993187-norsk-portsenter-as) | Eidsvoll | 5 | 8,09 mill. kr | −4,2 % |
| [MAKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/920323650-makin-as) | Eidsvoll | 6 | 162 mill. kr | +3,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.07.2026.
