---
title: "SHARENET AS (984289987): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SHARENET AS i Stavanger hadde 1,75 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984289987-sharenet-as"
---

# SHARENET AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Stavanger

- Org.nr: 984 289 987
- E-post: sav@shareconsulting.com
- Styreleder: Stein Are Valdal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,75 mill. kr (+252,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,7 mill. kr (Margin 97,4 %)
- Etablert: 2002

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 108,8 % (meget god). Opp fra 28,4 % i 2024
- Likviditet: 0,21 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,81 i 2024
- Soliditet: −377,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −71,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 28,4 % | 108,8 % |
| Driftsmargin | 98,3 % | 97,7 % | 97,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,62 | 0,81 | 0,21 |
| Soliditet | −112,5 % | −71,3 % | −377,2 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 400 | 495 | 1 746 |
| Driftsresultat | 393 | 484 | 1 701 |
| Årsresultat | −1 288 | 381 | 1 090 |
| Driftsmargin | 98,3 % | 97,7 % | 97,4 % |
| Sum gjeld | 2 921 | 3 543 | 5 123 |
| Sum driftskostnader | 7 | 11 | 45 |
| Finansresultat | −1 649 | 5 | −235 |
| Resultat før skatt | −1 256 | 488 | 1 466 |
| Anleggsmidler | 1 190 | 1 575 | 49 |
| Omløpsmidler | 185 | 494 | 1 025 |
| Sum eiendeler | 1 374 | 2 069 | 1 074 |
| Egenkapital | −1 547 | −1 475 | −4 050 |
| Kortsiktig gjeld | 296 | 607 | 4 868 |
| Langsiktig gjeld | 2 625 | 2 936 | - |

## Ledelse og styre

- Stein Are Valdal: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Verven 12C, 4014 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 28.02.2002
- Aksjekapital: 761 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2020
- Regnskapsfører: [FINANSTORGET AS](https://www.norscout.com/no/company/989682660-finanstorget-as)
- Størrelse: Nr. 1 246 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, utvikling, kjøp og salg av produkter og tjenester for telekommunikasjons markedet. Samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette ved aksjekjøp eller på annen måte.

## Kunngjøringer

- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000513594&sokeverdi=984289987&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000525567&sokeverdi=984289987&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INDUSTRIAL SERVICES NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/921649983-industrial-services-norway-as) | Stavanger | - | 2,72 mill. kr | −51,7 % |
| [LSV AS](https://www.norscout.com/no/company/924490438-lsv-as) | Stavanger | - | 1,63 mill. kr | −39 % |
| [DRIKKEVANNBUTIKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/932840316-drikkevannbutikken-as) | Stavanger | - | 3,06 mill. kr | +28,2 % |
| [PROSEC STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/985535302-prosec-stavanger-as) | Stavanger | - | 1,58 mill. kr | −10,3 % |
| [SAFE SOUND AUDIO AS](https://www.norscout.com/no/company/997557689-safe-sound-audio-as) | Stavanger | - | 3,98 mill. kr | −31,3 % |
| [PLEAT EVAPORATORS AS](https://www.norscout.com/no/company/912516547-pleat-evaporators-as) | Stavanger | - | 1,2 mill. kr | +2,2 % |
| [SH GROUP NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/867188592-sh-group-norway-as) | Stavanger | - | 6,31 mill. kr | +10,3 % |
| [ESSE SKANDINAVIA AS](https://www.norscout.com/no/company/917640351-esse-skandinavia-as) | Stavanger | - | 806 057 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
