---
title: "NYRSTAR HØYANGER AS (984333102): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NYRSTAR HØYANGER AS i Høyanger hadde 6,95 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984333102-nyrstar-hoyanger-as"
---

# NYRSTAR HØYANGER AS

Materialgjenvinning · Høyanger

Heleid av PROVAL PARTNERS SA

- Org.nr: 984 333 102
- Telefon: 57 71 50 17
- E-post: nyrstar.hoyanger@nyrstar.com
- Nettsted: [nyrstarhoyanger.no](https://www.nyrstarhoyanger.no)
- Styreleder: Kevin Jeremy Leslie Quaak

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,95 mill. kr (−0,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −403 305 kr (Margin −5,8 %)
- Etablert: 2002

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,3 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −16,6 % i 2024
- Likviditet: 3,26 (meget god). Opp fra 1,48 i 2024
- Soliditet: −1 413,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −1 312,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | −16,6 % | −3,3 % |
| Driftsmargin | −11,4 % | −19,0 % | −23,2 % | −27,9 % | −5,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,36 | 1,48 | 3,26 |
| Soliditet | - | - | −1 260,4 % | −1 312,8 % | −1 413,6 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 277 | 7 024 | 7 417 | 7 020 | 6 955 |
| Driftsresultat | −1 520 | −1 337 | −1 723 | −1 960 | −403 |
| Årsresultat | −3 559 | −4 555 | −8 446 | −11 464 | −10 181 |
| Driftsmargin | −11,4 % | −19 % | −23,2 % | −27,9 % | −5,8 % |
| Sum gjeld | 145 644 | 150 211 | 158 330 | 170 202 | 180 245 |
| Sum driftskostnader | 14 798 | 8 361 | 9 140 | 8 980 | 7 358 |
| Finansresultat | −2 039 | −3 218 | −6 722 | −9 504 | −9 778 |
| Resultat før skatt | - | - | −8 446 | −11 464 | −10 181 |
| Anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | - | - | 11 639 | 12 047 | 11 909 |
| Sum eiendeler | - | - | 11 639 | 12 047 | 11 909 |
| Egenkapital | - | - | −146 691 | −158 155 | −168 336 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 8 532 | 8 128 | 3 651 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 149 798 | 162 074 | 176 594 |

## Konsern

2 selskaper.

- PROVAL PARTNERS SA (Morselskap · Utenlandsk)
  - NYRSTAR HØYANGER AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Kevin Jeremy Leslie Quaak: Styrets leder
- Guido Hubertus Reinier Janssen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Leira Næringspark, 6993 Høyanger
- Postadresse: Postboks 91, 6991 Høyanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.210 Materialgjenvinning
- Etablert: 15.02.2002
- Tidligere navn: ERAS METAL AS (2004 til 2014); ENERGY RECYCLING AS (2002 til 2004)
- Aksjekapital: 94 457 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2012
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Regnskapsfører: [ECIT SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/993800139-ecit-services-as)
- Størrelse: Nr. 107 av 183 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Prosessere, behandle og resirkulere bi-produkter av den primære sinkindustrien og andre; stifte, lede, delta i og ta hvilken som helst annen finansiell interesse i andre selskaper og/eller virksomheter; utføre administrerende, tekniske, finansielle, økonomiske eller ledelses tjenester til andre selskaper, personer og/eller virksomheter; kjøpe, avhende, styre og drifte fast eiendom, løsøre og andre eiendeler, inkludert patenter, varemerkerettigheter, lisenser, tillatelser og andre industrielle eiendomsrettigheter; låne og/eller leie ut penger, stille sikkerhet eller garanti eller på annen måte å garantere utførelse i fellesskap eller hver for seg på vegne av andre; handle i valuta, sikkerhet og eiendomsgjenstander på generell basis; og utføre en hver aktivitet av industriell, finansiell eller kommersiell art, det foregående enten i samarbeid med tredjeparter eller ikke og inkludert utføring og promotering av all aktivitet som direkte eller indirekte relaterer seg til de formålene i videste forstand.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 05.10.2026: Aksjekapital endret
- 21.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000773519&sokeverdi=984333102&spraak=nb)
- 05.10.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000773520&sokeverdi=984333102&spraak=nb)
- 18.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000123698&sokeverdi=984333102&spraak=nb)
- 21.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000071207&sokeverdi=984333102&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VEST RESIRKULERINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/927538628-vest-resirkuleringssenter-as) | Høyanger | 6 | 7,28 mill. kr | +480,4 % |
| [GJENKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/919293810-gjenkraft-as) | Høyanger | - | 4,53 mill. kr | - |
| [GREENERGY RECYCLING AS](https://www.norscout.com/no/company/927789701-greenergy-recycling-as) | Høyanger | - | 2,25 mill. kr | - |
| [REFACTURE AS](https://www.norscout.com/no/company/931342657-refacture-as) | Høyanger | - | 75 000 kr | - |
| [VIKING GJENVINNING NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/921536747-viking-gjenvinning-nord-as) | Meløy | - | 7,4 mill. kr | +22 % |
| [SVILLEGJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/921170890-svillegjenvinning-as) | Ringerike | - | 6,86 mill. kr | −0,4 % |
| [IATA NÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/891741642-iata-naering-as) | Nissedal | - | 7,82 mill. kr | +0,1 % |
| [KVIKK BAG AS](https://www.norscout.com/no/company/925218448-kvikk-bag-as) | Oslo | - | 6,76 mill. kr | −19,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 06.10.2026.
