---
title: "ROMERIKE UR OG GULL AS (984352808): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ROMERIKE UR OG GULL AS i Ullensaker hadde 6,02 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984352808-romerike-ur-og-gull-as"
---

# ROMERIKE UR OG GULL AS

Detaljhandel med ur, klokker og smykker · Ullensaker · Etablert 2002

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 984 352 808
- Telefon: 63 98 06 64
- Styreleder: Tom Dreyer

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,02 mill. kr (+6,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 994 449 kr (Margin 16,5 %)
- Ansatte: 6

## Ansatte

- desember 2025: 7
- mars 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,8 % (god). Opp fra 11,5 % i 2024
- Likviditet: 1,94 (god). Opp fra 1,74 i 2024
- Soliditet: 62,2 % (meget god). Ned fra 63,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,2 % | 6,4 % | 11,5 % | 11,8 % |
| Driftsmargin | 12,1 % | 8,4 % | 7,7 % | 14,0 % | 16,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 10,1 % | 18,0 % | 51,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,49 | 1,74 | 1,94 |
| Soliditet | 62,8 % | 58,6 % | 59,7 % | 63,5 % | 62,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 864 | 5 109 | 5 294 | 5 684 | 6 025 |
| Driftsresultat | 588 | 431 | 410 | 795 | 994 |
| Årsresultat | 436 | 319 | 301 | 597 | 2 494 |
| Driftsmargin | 12,1 % | 8,4 % | 7,7 % | 14 % | 16,5 % |
| Sum gjeld | 2 140 | 2 588 | 2 672 | 2 614 | 3 685 |
| Sum driftskostnader | 4 277 | 4 678 | 4 885 | 4 889 | 5 031 |
| Finansresultat | −29 | −22 | −24 | −28 | 1 724 |
| Resultat før skatt | - | - | 386 | 766 | 2 718 |
| Anleggsmidler | 2 641 | 2 708 | 2 662 | 2 623 | 2 591 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 971 | 4 549 | 7 146 |
| Sum eiendeler | 5 754 | 6 248 | 6 632 | 7 172 | 9 737 |
| Egenkapital | 3 614 | 3 660 | 3 960 | 4 558 | 6 052 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 672 | 2 614 | 3 685 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |

## Konsern

2 selskaper.

- ROMERIKE UR OG GULL AS (Denne bedriften)
  - [STOVNER UR OG SMYKKER AS](https://www.norscout.com/no/company/985470863-stovner-ur-og-smykker-as) (6 ansatte)

## Ledelse og styre

- Tom Dreyer: Styrets leder
- Kai Gustav Piene: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Trondheimsvegen - Kløfta 86, 2040 Kløfta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.770 Detaljhandel med ur, klokker og smykker
- Etablert: 04.03.2002
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2002
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 193 av 426 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive handel, agenturvirksomhet, eksport og import samt hva som herved står i forbindelse, herunder deltagelse i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 30.07.2026: Styret endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000785609&sokeverdi=984352808&spraak=nb)
- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000642192&sokeverdi=984352808&spraak=nb)
- 30.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000628087&sokeverdi=984352808&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000479788&sokeverdi=984352808&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000656740&sokeverdi=984352808&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GULLSMED LIV LERDAHL A/S](https://www.norscout.com/no/company/947452606-gullsmed-liv-lerdahl-a-s) | Ullensaker | 9 | 10,7 mill. kr | +0,6 % |
| [GULLSMED OG URMAKER ØIESVOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/997830776-gullsmed-og-urmaker-oiesvold-as) | Ullensaker | 6 | 5,54 mill. kr | +9,2 % |
| [BJØRKLUND JESSHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/986605150-bjorklund-jessheim-as) | Ullensaker | 13 | 12,3 mill. kr | −2,1 % |
| [ALADDIN JESSHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/937996500-aladdin-jessheim-as) | Ullensaker | 5 | - | - |
| [META-BROADCAST AS](https://www.norscout.com/no/company/931433474-meta-broadcast-as) | Ullensaker | - | 1,97 mill. kr | −39,2 % |
| [UCCASIO AS](https://www.norscout.com/no/company/928229092-uccasio-as) | Ullensaker | - | 0 kr | - |
| [BABYA JESSHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/932130602-babya-jessheim-as) | Ullensaker | 6 | 8,57 mill. kr | +14,7 % |
| [LE'GANZ JESSHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/993123986-le-ganz-jessheim-as) | Ullensaker | 6 | 8,97 mill. kr | +7,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.08.2026.
