---
title: "CULLIGAN NORGE AS (984522738): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CULLIGAN NORGE AS i Nordre Follo hadde 270 mill. kr i driftsinntekter i 2024 og 134 ansatte. Daglig leder er Carl-Mikael Olsson. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984522738-culligan-norge-as"
---

# CULLIGAN NORGE AS

**Årsregnskap for 2025 ikke registrert**

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Nordre Follo · Etablert 2002

- Org.nr: 984 522 738
- Telefon: 81551960
- E-post: post@waterlogic.no
- Nettsted: [culligan.no](https://culligan.no)
- Daglig leder: Carl-Mikael Olsson (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2024: 270 mill. kr (−0,5 % fra 2023)
- Driftsresultat 2024: −4,38 mill. kr (Margin −1,6 %)
- Ansatte: 134 (Opp fra 132 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 129
- oktober 2025: 134
- november 2025: 132
- desember 2025: 133
- januar 2026: 134
- februar 2026: 133
- mars 2026: 134
- mai 2026: 132
- juni 2026: 133
- juli 2026: 135
- september 2026: 134

### Per sted

- Skedsmokorset: 55 ansatte
- Trollåsen: 41 ansatte
- Stavanger: 11 ansatte
- Godvik: 10 ansatte
- Tiller: 9 ansatte
- Larvik: 8 ansatte

## Nøkkeltall 2024

- Lønnsomhet: 0,3 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −6,7 % i 2023
- Likviditet: 0,96 (svak). Opp fra 0,88 i 2023
- Soliditet: 70,9 % (meget god)

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,6 % | −6,7 % | 0,3 % |
| Driftsmargin | 5,0 % | 3,0 % | −15,9 % | −1,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,86 | 1,15 | 0,88 | 0,96 |
| Soliditet | 1,8 % | −5,6 % | - | 70,9 % |
| Gjeldsgrad | 54,7 | - | - | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 154 265 | 187 964 | 271 478 | 270 064 |
| Driftsresultat | 7 737 | 5 586 | −43 210 | −4 384 |
| Årsresultat | 1 998 | −30 656 | −54 404 | −10 536 |
| Driftsmargin | 5,0 % | 3,0 % | −15,9 % | −1,6 % |
| Sum gjeld | 192 490 | 517 309 | 647 347 | 161 257 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 274 448 |
| Finansresultat | - | - | - | −9 124 |
| Resultat før skatt | 2 584 | −7 521 | −68 371 | −13 508 |
| Anleggsmidler | 154 816 | 419 209 | 422 915 | 408 523 |
| Omløpsmidler | 41 193 | 70 488 | 156 504 | 146 210 |
| Sum eiendeler | 196 009 | 489 697 | 579 419 | 554 733 |
| Egenkapital | 3 518 | −27 612 | - | 393 476 |
| Kortsiktig gjeld | 47 767 | 61 461 | 177 889 | 151 614 |
| Langsiktig gjeld | 144 723 | 455 848 | 469 458 | 9 643 |

## Ledelse og styre

- Carl-Mikael Olsson: Daglig leder og styrets leder
- Erik Gulbrandsen: Styremedlem
- Linda Therese D Ailly: Styremedlem
- Vibeke Engelsen: Styremedlem
- Christer Bystrøm: Styremedlem
- Helene Wilhelmine Klovholt: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Trollåsveien 34-36, 1414 Trollåsen
- Postadresse: Postboks 14, 1421 Trollåsen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 01.05.2002
- Tidligere navn: WATERLOGIC NORGE AS (2008 til 2024); WATERLOGIC SKANDINAVIA AS (2002 til 2008)
- Aksjekapital: 253 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2002
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 67 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive handel og salg av varer og tjenester, og import av samme, samt hva som herved står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 21.07.2026: Daglig leder endret
- 21.07.2026: Styret endret
- 20.07.2026: Styret endret
- 20.07.2026: Daglig leder endret
- 27.05.2026: Revisor endret
- 01.04.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 01.04.2026: Aksjekapital endret
- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000574705&sokeverdi=984522738&spraak=nb)
- 21.07.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000574704&sokeverdi=984522738&spraak=nb)
- 20.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000565687&sokeverdi=984522738&spraak=nb)
- 16.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000385881&sokeverdi=984522738&spraak=nb)
- 16.06.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000385880&sokeverdi=984522738&spraak=nb)
- 27.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000302933&sokeverdi=984522738&spraak=nb)
- 01.04.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000154069&sokeverdi=984522738&spraak=nb)
- 01.04.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000154070&sokeverdi=984522738&spraak=nb)
- 03.12.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000862275&sokeverdi=984522738&spraak=nb)
- 21.10.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000797115&sokeverdi=984522738&spraak=nb)
- 23.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000711106&sokeverdi=984522738&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [Berggård Amundsen & Co AS](https://www.norscout.com/no/company/843495672-berggard-amundsen-co-as) | Nordre Follo | 239 | 3,03 mrd. kr | +5,9 % |
| [STERNER AS](https://www.norscout.com/no/company/957471455-sterner-as) | Nordre Follo | 47 | 261 mill. kr | −4,1 % |
| [BOSCH REXROTH AS](https://www.norscout.com/no/company/911348764-bosch-rexroth-as) | Nordre Follo | 40 | 298 mill. kr | +21,2 % |
| [SCANDEC SYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/935262844-scandec-systemer-as) | Nordre Follo | 40 | 234 mill. kr | −6,1 % |
| [ENVIROPAC AS](https://www.norscout.com/no/company/976714482-enviropac-as) | Nordre Follo | 37 | 265 mill. kr | +12,6 % |
| [MOVEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/984154658-movement-as) | Nordre Follo | 37 | 74,7 mill. kr | +2,3 % |
| [HOLGER HARTMANN AS](https://www.norscout.com/no/company/967289965-holger-hartmann-as) | Nordre Follo | 34 | 229 mill. kr | +23,8 % |
| [BEIJER REF SUPPORT NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/894871172-beijer-ref-support-norway-as) | Nordre Follo | 24 | 184 mill. kr | +32,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.09.2026.
