---
title: "NOR-KA AS (984589824): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NOR-KA AS i Sigdal hadde 18,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Narve Østenengen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984589824-nor-ka-as"
---

# NOR-KA AS

Produksjon av karosserier og tilhengere · Sigdal · Etablert 2002

Heleid av [ØSTENENGEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/994910922-ostenengen-invest-as)

- Org.nr: 984 589 824
- Telefon: 32 71 19 10
- E-post: admin@nor-ka.no
- Daglig leder: Narve Østenengen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 18,4 mill. kr (−45,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −2,1 mill. kr (Margin −11,4 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- mars 2026: 9
- mai 2026: 7
- september 2026: 6
- oktober 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −52,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 53,3 % i 2024
- Likviditet: 0,34 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,01 i 2024
- Soliditet: −79,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −20,2 % | −5,4 % | 53,3 % | −52,4 % |
| Driftsmargin | 2,2 % | −5,6 % | −1,6 % | 8,7 % | −11,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,83 | 0,71 | 1,01 | 0,34 |
| Soliditet | 2,7 % | −19,5 % | −39,9 % | 1,7 % | −79,5 % |
| Gjeldsgrad | 35,4 | - | - | 56,5 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 33 374 | 35 359 | 34 094 | 33 918 | 18 401 |
| Driftsresultat | 747 | −1 994 | −534 | 2 965 | −2 097 |
| Årsresultat | 348 | −2 395 | −986 | 2 631 | −2 358 |
| Driftsmargin | 2,2 % | −5,6 % | −1,6 % | 8,7 % | −11,4 % |
| Sum gjeld | 9 034 | 10 840 | 8 921 | 4 976 | 5 125 |
| Sum driftskostnader | 32 626 | - | - | 30 953 | - |
| Finansresultat | −400 | - | - | −334 | - |
| Resultat før skatt | - | −2 427 | −1 011 | 2 631 | −2 358 |
| Anleggsmidler | 20 | 50 | 0 | 50 | 1 121 |
| Omløpsmidler | - | 9 018 | 6 378 | 5 014 | 1 734 |
| Sum eiendeler | 9 289 | 9 068 | 6 378 | 5 064 | 2 855 |
| Egenkapital | 255 | −1 772 | −2 543 | 88 | −2 270 |
| Kortsiktig gjeld | - | 10 840 | 8 921 | 4 976 | 5 125 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |

## Konsern

3 selskaper.

- [ØSTENENGEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/994910922-ostenengen-invest-as) (Morselskap)
  - [NOR- KA EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/962144594-nor-ka-eiendom-as)
  - NOR-KA AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Narve Østenengen: Daglig leder og styremedlem
- Yngve Østenengen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Larsegata 11, 3350 Prestfoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 29.200 Produksjon av karosserier og tilhengere
- Etablert: 15.02.2002
- Aksjekapital: 1 768 800 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2002
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [ØKONOMIBISTAND REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/929327446-okonomibistand-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 32 av 64 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Prosjektering, bygging og salg av karosserier, import, eksport samt salg av polyurethanskum og polyurethanmaskiner. Det skal være anledning til å eie aksjer og andeler i andre selskaper, samt hva herved naturlig står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 21.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000753848&sokeverdi=984589824&spraak=nb)
- 17.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000749414&sokeverdi=984589824&spraak=nb)
- 26.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000760961&sokeverdi=984589824&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000541634&sokeverdi=984589824&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TRAILER SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/933065138-trailer-systems-as) | Verdal | 5 | 25,6 mill. kr | +195 % |
| [MICODAN NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/880930362-micodan-norge-as) | Bærum | - | 17,3 mill. kr | −19 % |
| [AUTO - TANK AS](https://www.norscout.com/no/company/984366787-auto-tank-as) | Eidsvoll | 6 | 7,68 mill. kr | +21,7 % |
| [MELCAL AS](https://www.norscout.com/no/company/987319062-melcal-as) | Sandnes | - | 12,4 mill. kr | +24,3 % |
| [NOR-SKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/913777786-nor-skap-as) | Oslo | 6 | 10,1 mill. kr | −13,7 % |
| [TALARIA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/912022188-talaria-norge-as) | Porsgrunn | - | 8,02 mill. kr | +32 % |
| [HAMMER TILHENGERSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/974423596-hammer-tilhengersenter-as) | Melhus | 6 | 28,3 mill. kr | +12,2 % |
| [WILCO AS](https://www.norscout.com/no/company/932371669-wilco-as) | Ringerike | - | 6,22 mill. kr | −22 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
