---
title: "DEVINCO AS (984596820): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "DEVINCO AS i Trondheim hadde 141 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 72 ansatte. Daglig leder er Ruben Edna. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984596820-devinco-as"
---

# DEVINCO AS

Utgivelse av annen programvare · Trondheim · Etablert 2002

- Org.nr: 984 596 820
- Telefon: 73 19 74 00
- E-post: post@devinco.com
- Nettsted: [devinco.com](https://devinco.com)
- Daglig leder: Ruben Edna (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 141 mill. kr (−4,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 22,2 mill. kr (Margin 15,7 %)
- Ansatte: 72

## Ansatte

- september 2025: 71
- november 2025: 70
- januar 2026: 71
- mars 2026: 73
- juni 2026: 72

### Per sted

- Trondheim: 72 ansatte
- Bergen: Ingen oppgitt
- Modalen: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,9 % (meget god). Ned fra 30,5 % i 2024
- Likviditet: 0,57 (svak). Opp fra 0,54 i 2024
- Soliditet: 58,5 % (meget god). Opp fra 52,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 25,6 % | 39,1 % | 30,5 % | 19,9 % |
| Driftsmargin | 29,4 % | 29,4 % | 23,9 % | 24,7 % | 15,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 40,9 % | 77,6 % | 39,7 % | 35,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,37 | 0,53 | 0,50 | 0,54 | 0,57 |
| Soliditet | 71,0 % | 47,9 % | 50,6 % | 52,4 % | 58,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 1,1 | 1,0 | 0,9 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 110 420 | 116 570 | 146 401 | 147 205 | 141 350 |
| Driftsresultat | 32 516 | 34 226 | 34 926 | 36 385 | 22 207 |
| Årsresultat | 25 355 | 25 835 | 41 831 | 17 971 | 17 670 |
| Driftsmargin | 29,4 % | 29,4 % | 23,9 % | 24,7 % | 15,7 % |
| Sum gjeld | 41 744 | 70 875 | 59 493 | 63 098 | 51 554 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 110 820 | 119 143 |
| Finansresultat | - | - | - | −10 472 | 2 719 |
| Resultat før skatt | 33 299 | 34 169 | 48 955 | 25 912 | 24 926 |
| Anleggsmidler | 86 832 | 98 592 | 91 019 | 98 564 | 94 794 |
| Omløpsmidler | 56 966 | 37 399 | 29 521 | 33 972 | 29 309 |
| Sum eiendeler | 143 798 | 135 991 | 120 539 | 132 537 | 124 102 |
| Egenkapital | 102 054 | 65 115 | 61 047 | 69 438 | 72 548 |
| Kortsiktig gjeld | 41 641 | 70 875 | 59 493 | 63 098 | 51 554 |
| Langsiktig gjeld | 103 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Ruben Edna: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Falkenborgvegen 36B, 7044 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 58.290 Utgivelse av annen programvare
- Etablert: 06.06.2002
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2002
- Revisor: [ENTER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/987597046-enter-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 61 av 471 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Konsulenttjenester innen data, utvikling og salg av software og databasesystemer samt delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000580607&sokeverdi=984596820&spraak=nb)
- 21.10.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000797163&sokeverdi=984596820&spraak=nb)
- 08.09.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000732216&sokeverdi=984596820&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SIGNICAT AS](https://www.norscout.com/no/company/989584022-signicat-as) | Trondheim | 130 | 785 mill. kr | +0,8 % |
| [VITALTHINGS AS](https://www.norscout.com/no/company/919329211-vitalthings-as) | Trondheim | 63 | 29,5 mill. kr | +66,3 % |
| [SPORTRADAR AS](https://www.norscout.com/no/company/983626823-sportradar-as) | Trondheim | 146 | 264 mill. kr | −2,9 % |
| [GINTEL AS](https://www.norscout.com/no/company/983953271-gintel-as) | Trondheim | 59 | 94,1 mill. kr | +11,7 % |
| [STICOS AS](https://www.norscout.com/no/company/934228391-sticos-as) | Trondheim | 158 | 359 mill. kr | +10,5 % |
| [NORSK HELSEINFORMATIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/976516397-norsk-helseinformatikk-as) | Trondheim | 43 | 96,4 mill. kr | +6,1 % |
| [STAR INFORMATION SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/979176848-star-information-systems-as) | Trondheim | 30 | 95,4 mill. kr | +14,7 % |
| [EVERWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/983173209-everway-as) | Trondheim | 21 | 190 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.08.2026.
