---
title: "BUØY BAKERI & KONDITORI AS (984633718): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BUØY BAKERI & KONDITORI AS i Stavanger hadde 16,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 21 ansatte. Daglig leder er Jo-Krister Rasmussen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984633718-buoy-bakeri-konditori-as"
---

# BUØY BAKERI & KONDITORI AS

Produksjon av brød og ferske konditorvarer · Stavanger · Etablert 2002

- Org.nr: 984 633 718
- Telefon: 51 54 72 79
- E-post: post@buoybakeri.no
- Nettsted: [buøybakeri.no](https://buøybakeri.no)
- Daglig leder: Jo-Krister Rasmussen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,3 mill. kr (+17,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,75 mill. kr (Margin 16,9 %)
- Ansatte: 21 (Opp fra 19 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 19
- januar 2026: 21
- februar 2026: 20
- mars 2026: 21
- april 2026: 20
- mai 2026: 21
- september 2026: 20
- oktober 2026: 21

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 29,6 % (meget god). Ned fra 31,6 % i 2024
- Likviditet: 2,66 (meget god). Opp fra 2,29 i 2024
- Soliditet: 76,9 % (meget god). Opp fra 67,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 32,4 % | 35,5 % | 31,6 % | 29,6 % |
| Driftsmargin | 15,5 % | 20,1 % | 19,8 % | 18,7 % | 16,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 53,2 % | 51,4 % | 46,2 % | 40,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,65 | 2,64 | 2,81 | 2,29 | 2,66 |
| Soliditet | 51,5 % | 67,6 % | 68,4 % | 67,7 % | 76,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 348 | 11 046 | 12 379 | 13 872 | 16 276 |
| Driftsresultat | 1 603 | 2 218 | 2 447 | 2 600 | 2 751 |
| Årsresultat | 1 794 | 1 791 | 2 358 | 2 745 | 3 188 |
| Driftsmargin | 15,5 % | 20,1 % | 19,8 % | 18,7 % | 16,9 % |
| Sum gjeld | 3 363 | 2 373 | 2 920 | 3 845 | 3 194 |
| Sum driftskostnader | - | - | 9 933 | 11 272 | 13 525 |
| Finansresultat | - | - | 451 | 726 | 1 049 |
| Resultat før skatt | 2 141 | 2 270 | 2 898 | 3 326 | 3 800 |
| Anleggsmidler | 1 521 | 1 291 | 1 267 | 3 296 | 5 623 |
| Omløpsmidler | 5 413 | 6 045 | 7 974 | 8 614 | 8 225 |
| Sum eiendeler | 6 934 | 7 336 | 9 240 | 11 911 | 13 847 |
| Egenkapital | 3 572 | 4 963 | 6 321 | 8 066 | 10 653 |
| Kortsiktig gjeld | 3 282 | 2 290 | 2 836 | 3 758 | 3 096 |
| Langsiktig gjeld | 81 | 83 | 84 | 87 | 97 |

## Ledelse og styre

- Jo-Krister Rasmussen: Daglig leder og styremedlem
- Lena Rasmussen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Fregattveien 11, 4077 Hundvåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.710 Produksjon av brød og ferske konditorvarer
- Etablert: 12.06.2002
- Tidligere navn: TORKELSENS EFTF AS (2002 til 2012)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2004
- Revisor: [FORUS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/986352945-forus-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 130 av 511 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av bakeri- og konditorvarer og det som derved står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 13.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000267330&sokeverdi=984633718&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VAALAND DAMPBAKERI OG CONDITORI AS](https://www.norscout.com/no/company/994908588-vaaland-dampbakeri-og-conditori-as) | Stavanger | 38 | 26 mill. kr | −2,4 % |
| [MOLINO AS](https://www.norscout.com/no/company/928692949-molino-as) | Stavanger | 21 | 7,61 mill. kr | +52,4 % |
| [KS-LAB AS](https://www.norscout.com/no/company/937364245-ks-lab-as) | Stavanger | 15 | - | - |
| [ROMSØE PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/970990437-romsoe-produksjon-as) | Stavanger | 13 | 17,6 mill. kr | +7,0 % |
| [STAVANGER CONDITORI - AVD. GODESETDALEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933880311-stavanger-conditori-avd-godesetdalen-as) | Stavanger | 10 | 6,03 mill. kr | +107,3 % |
| [COMO MEXICO AS](https://www.norscout.com/no/company/919319666-como-mexico-as) | Stavanger | 7 | 9,54 mill. kr | +18,9 % |
| [URKORN AS](https://www.norscout.com/no/company/822875122-urkorn-as) | Stavanger | - | 2,48 mill. kr | +6,8 % |
| [DAM'S HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/912089290-dam-s-holding-as) | Stavanger | - | 2,08 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
