---
title: "DEVOLD OF NORWAY AS (984636318): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "DEVOLD OF NORWAY AS i Sula hadde 389 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 39 ansatte. Daglig leder er Øystein Fauske. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984636318-devold-of-norway-as"
---

# DEVOLD OF NORWAY AS

Produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted · Sula · Etablert 2002

Morselskap for 6 selskaper

- Org.nr: 984 636 318
- Telefon: 70 19 77 00
- Nettsted: [devold.com](https://devold.com)
- Daglig leder: Øystein Fauske

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 389 mill. kr (−7,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 617 000 kr (Margin 0,2 %)
- Ansatte: 39 (Ned fra 42 i september 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2024: 576 mill. kr

## Ansatte

- september 2025: 42
- januar 2026: 40
- mars 2026: 39
- mai 2026: 40
- juni 2026: 37
- september 2026: 38
- oktober 2026: 39

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 34,8 % i 2024
- Likviditet: 0,30 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,92 i 2024
- Soliditet: 11,7 % (tilfredsstillende). Ned fra 12,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 30,9 % | 0,5 % | 34,8 % | 8,6 % |
| Driftsmargin | 8,8 % | 9,2 % | −1,2 % | 2,2 % | 0,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 90,0 % | −10,2 % | 147,3 % | −17,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,47 | 1,25 | 0,92 | 0,30 |
| Soliditet | 22,7 % | 39,5 % | 29,1 % | 12,6 % | 11,7 % |
| Gjeldsgrad | 3,4 | 1,5 | 2,4 | 6,9 | 7,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 396 371 | 404 437 | 388 985 | 421 463 | 389 059 |
| Driftsresultat | 35 007 | 37 273 | −4 806 | 9 470 | 617 |
| Årsresultat | 27 892 | 74 363 | −9 268 | 118 872 | −6 626 |
| Driftsmargin | 8,8 % | 9,2 % | −1,2 % | 2,2 % | 0,2 % |
| Sum gjeld | 219 179 | 178 406 | 260 137 | 380 029 | 308 054 |
| Sum driftskostnader | 0 | - | - | 411 993 | - |
| Finansresultat | 0 | - | - | 109 728 | - |
| Resultat før skatt | - | 81 326 | −11 401 | 119 198 | −8 452 |
| Anleggsmidler | 88 085 | 80 280 | 82 878 | 86 043 | 255 841 |
| Omløpsmidler | - | 214 415 | 284 279 | 348 799 | 92 999 |
| Sum eiendeler | 283 584 | 294 695 | 367 158 | 434 842 | 348 841 |
| Egenkapital | 64 404 | 116 289 | 107 021 | 54 813 | 40 786 |
| Kortsiktig gjeld | - | 145 984 | 226 861 | 380 029 | 308 054 |
| Langsiktig gjeld | - | 32 422 | 33 276 | 0 | - |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2024 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 576 044 |
| Driftsresultat | 48 016 |
| Årsresultat | 27 915 |
| Driftsmargin | 8,3 % |
| Sum gjeld | 487 344 |
| Sum driftskostnader | 528 028 |
| Finansresultat | −17 542 |
| Resultat før skatt | 30 474 |
| Anleggsmidler | 241 997 |
| Omløpsmidler | 441 488 |
| Sum eiendeler | 683 485 |
| Egenkapital | 196 140 |
| Kortsiktig gjeld | 470 516 |
| Langsiktig gjeld | 16 828 |

## Konsern

7 selskaper.

- DEVOLD OF NORWAY AS (Denne bedriften)
  - DEVOLD OF NORWAY GMBH (Utenlandsk)
  - [DEVOLD RETAIL AS](https://www.norscout.com/no/company/975984184-devold-retail-as) (59 ansatte)
  - [TOVA AS](https://www.norscout.com/no/company/913801857-tova-as) (61,8 % · 6 ansatte)
  - UAB DEVOLD (Utenlandsk)
    - DEVOLD NEW ZEALAND LIMITED (Utenlandsk)
    - SIA DEVOLD (Utenlandsk)

## Ledelse og styre

- Øystein Fauske: Daglig leder
- Erik Martin Nordin: Styrets leder
- Laila Helen Gaustadnes: Styremedlem
- Gitte Susanne Dalsgaard Nordin: Styremedlem
- Eefje Anna Jacques: Styremedlem
- Hans Martin Axelhed: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: O.A.Devold-vegen 16, 6030 Langevåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 14.290 Produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted
- Etablert: 21.06.2002
- Aksjekapital: 2 550 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2002
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 2 av 17 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, markedsføring og omsetning av tekstilprodukter, samt alt som står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 18.09.2026: Revisor endret
- 25.06.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000777639&sokeverdi=984636318&spraak=nb)
- 21.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000753849&sokeverdi=984636318&spraak=nb)
- 18.09.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000750187&sokeverdi=984636318&spraak=nb)
- 25.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000429102&sokeverdi=984636318&spraak=nb)
- 12.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000691560&sokeverdi=984636318&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ACLIMA AS](https://www.norscout.com/no/company/928836851-aclima-as) | Krødsherad | 42 | 401 mill. kr | +27,9 % |
| [FIFTYTWO AS](https://www.norscout.com/no/company/912361837-fiftytwo-as) | Oslo | 34 | 51,8 mill. kr | 0,0 % |
| [HANSEN PROTECTION AS](https://www.norscout.com/no/company/871200092-hansen-protection-as) | Moss | 128 | 373 mill. kr | −4,0 % |
| [MINITECH AS](https://www.norscout.com/no/company/920384595-minitech-as) | Hamar | 22 | 38,4 mill. kr | +1,4 % |
| [KAOS NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/912573362-kaos-norge-as) | Oslo | 10 | 27,3 mill. kr | −4,2 % |
| [GUIDE GLOVES AS](https://www.norscout.com/no/company/911743698-guide-gloves-as) | Nordre Follo | 6 | 35,2 mill. kr | +6,9 % |
| [HUFA LUEFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/912835324-hufa-luefabrikk-as) | Ålesund | - | 24,7 mill. kr | −2,7 % |
| [NORARM AS](https://www.norscout.com/no/company/922733031-norarm-as) | Nittedal | - | 5,8 mill. kr | −39,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
