---
title: "STAVANGER SCENEDRIFT AS (984638914): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVANGER SCENEDRIFT AS i Stavanger hadde 7,29 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 28 ansatte. Daglig leder er Bente Theodora Fredriksen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984638914-stavanger-scenedrift-as"
---

# STAVANGER SCENEDRIFT AS

Drift av lokaler tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet · Stavanger · Etablert 2002

- Org.nr: 984 638 914
- Telefon: 51 84 38 40
- Daglig leder: Bente Theodora Fredriksen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,29 mill. kr (−0,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −190 507 kr (Margin −2,6 %)
- Ansatte: 28 (Opp fra 23 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 21
- november 2025: 22
- desember 2025: 23
- januar 2026: 25
- april 2026: 26
- juli 2026: 27
- august 2026: 24
- september 2026: 26
- oktober 2026: 28

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,1 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −2,3 % i 2024
- Likviditet: 1,15 (tilfredsstillende). Ned fra 1,32 i 2024
- Soliditet: 15,5 % (tilfredsstillende). Ned fra 28,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,7 % | −0,7 % | −2,3 % | −0,1 % |
| Driftsmargin | −7,6 % | 4,6 % | −2,2 % | −3,4 % | −2,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −2,1 % | −7,9 % | −0,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,44 | 1,32 | 1,15 |
| Soliditet | 22,8 % | 31,0 % | 31,6 % | 28,1 % | 15,5 % |
| Gjeldsgrad | 3,4 | 2,2 | 2,2 | 2,6 | 5,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 886 | 5 328 | 4 817 | 7 335 | 7 289 |
| Driftsresultat | −296 | 244 | −105 | −248 | −191 |
| Årsresultat | −320 | 264 | −34 | −121 | −11 |
| Driftsmargin | −7,6 % | 4,6 % | −2,2 % | −3,4 % | −2,6 % |
| Sum gjeld | 4 606 | 3 620 | 3 437 | 3 753 | 7 932 |
| Sum driftskostnader | 4 182 | 5 084 | 4 922 | 7 584 | 7 480 |
| Finansresultat | 14 | 20 | 70 | 128 | 179 |
| Resultat før skatt | - | - | −34 | −121 | −11 |
| Anleggsmidler | 0 | 90 | 70 | 273 | 231 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 958 | 4 949 | 9 160 |
| Sum eiendeler | 5 967 | 5 245 | 5 028 | 5 222 | 9 390 |
| Egenkapital | 1 361 | 1 625 | 1 591 | 1 470 | 1 459 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 437 | 3 753 | 7 932 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Bente Theodora Fredriksen: Daglig leder
- Rudi Gundersen: Styrets leder
- Pål Mangor Kvammen: Styremedlem
- Jon Arne Sægrov: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vaisenhusgata 37, 4012 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 90.310 Drift av lokaler tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet
- Etablert: 22.04.2002
- Aksjekapital: 250 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2002
- Revisor: [REVISJON SØR AS](https://www.norscout.com/no/company/943708428-revisjon-sor-as)
- Regnskapsfører: [GERHARD & SØNN AS](https://www.norscout.com/no/company/913107209-gerhard-sonn-as)
- Størrelse: Nr. 34 av 57 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av konsert, kultur og revyscener og alt som hermed står i forbindelse. Selskapet kan videre delta i andre selskap som driver lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 18.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000401354&sokeverdi=984638914&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 07.10.2021: Tilskudd fra KULTURDIREKTORATET, 110 000 kr
- 30.04.2021: Tilskudd fra KULTURDIREKTORATET, 756 613 kr
- 09.03.2021: Tilskudd fra KULTURDIREKTORATET, 174 860 kr
- 04.11.2020: Tilskudd fra KULTURDIREKTORATET, 146 821 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TOU SCENE AS](https://www.norscout.com/no/company/985072612-tou-scene-as) | Stavanger | 72 | 47,5 mill. kr | +12,4 % |
| [GUTTAVIBEZ AS](https://www.norscout.com/no/company/933337219-guttavibez-as) | Stavanger | 33 | 881 779 kr | - |
| [HENNIES HUS AS](https://www.norscout.com/no/company/925532452-hennies-hus-as) | Stavanger | 12 | 4,36 mill. kr | −14,4 % |
| [FISKEPIREN AS](https://www.norscout.com/no/company/927608413-fiskepiren-as) | Stavanger | 55 | 32,1 mill. kr | +15,5 % |
| [SOSOLO AS](https://www.norscout.com/no/company/916944640-sosolo-as) | Stavanger | 11 | 16,7 mill. kr | +123,2 % |
| [HOVE WEST AS](https://www.norscout.com/no/company/977461553-hove-west-as) | Stavanger | 55 | 145 mill. kr | +53,9 % |
| [NODINAH AS](https://www.norscout.com/no/company/974906546-nodinah-as) | Stavanger | 11 | 1,79 mill. kr | −34 % |
| [MANGO EVENT OG TEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/932993953-mango-event-og-teknikk-as) | Stavanger | 10 | 22,4 mill. kr | +26,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
