---
title: "EIDANGER BARNEHAGE AS (984746628): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EIDANGER BARNEHAGE AS i Porsgrunn hadde 15,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 26 ansatte. Daglig leder er Marianne Ostrøm. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984746628-eidanger-barnehage-as"
---

# EIDANGER BARNEHAGE AS

Førskoleundervisning og drift av barnehager · Porsgrunn · Etablert 2002

- Org.nr: 984 746 628
- Telefon: 35549548
- E-post: post@eidangerbarnehage.no
- Nettsted: [eidanger.barnehage.no](https://eidanger.barnehage.no)
- Daglig leder: Marianne Ostrøm (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15,1 mill. kr (+9,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −862 295 kr (Margin −5,7 %)
- Ansatte: 26 (Ned fra 28 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 26
- oktober 2025: 28
- desember 2025: 29
- januar 2026: 30
- februar 2026: 29
- mars 2026: 31
- april 2026: 32
- mai 2026: 30
- juni 2026: 33
- juli 2026: 26
- august 2026: 25
- september 2026: 26

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −8,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 3,7 % i 2024
- Likviditet: 1,35 (tilfredsstillende). Ned fra 1,70 i 2024
- Soliditet: 16,1 % (tilfredsstillende). Ned fra 22,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −3,3 % | 7,7 % | 3,7 % | −8,0 % |
| Driftsmargin | 0,6 % | −3,0 % | 4,8 % | 1,4 % | −5,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 25,8 % | 5,7 % | −53,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,19 | 1,70 | 1,35 |
| Soliditet | 22,5 % | 17,9 % | 23,6 % | 22,7 % | 16,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,4 | 4,6 | 3,2 | 3,4 | 5,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 590 | 11 712 | 12 811 | 13 761 | 15 091 |
| Driftsresultat | 70 | −354 | 615 | 190 | −862 |
| Årsresultat | 9 | −418 | 506 | 131 | −997 |
| Driftsmargin | 0,6 % | −3,0 % | 4,8 % | 1,4 % | −5,7 % |
| Sum gjeld | 7 324 | 7 840 | 7 191 | 7 985 | 7 056 |
| Sum driftskostnader | 11 521 | 12 066 | 12 196 | 13 571 | 15 954 |
| Finansresultat | −61 | −63 | −110 | −59 | −134 |
| Resultat før skatt | - | - | 506 | 131 | −997 |
| Anleggsmidler | 6 017 | 6 763 | 6 310 | 5 857 | 5 503 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 096 | 4 475 | 2 902 |
| Sum eiendeler | 9 451 | 9 549 | 9 407 | 10 331 | 8 406 |
| Egenkapital | 2 127 | 1 709 | 2 215 | 2 346 | 1 349 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 414 | 2 638 | 2 152 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 5 777 | 5 347 | - |

## Ledelse og styre

- Marianne Ostrøm: Daglig leder og styrets leder
- Elisabeth Garsjø: Styremedlem
- Bjørg Hinze: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tveitanvegen 52, 3946 Porsgrunn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehager
- Etablert: 31.05.2002
- Tidligere navn: GRENLAND FOLKEHØGSKOLES BARNEHAGE AS (2002 til 2025)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [REVISJONSSELSKAPET AS](https://www.norscout.com/no/company/974481596-revisjonsselskapet-as)
- Regnskapsfører: [SKYA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/918097902-skya-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 682 av 1 628 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Barnehage i samsvar med utvidet kristen formålsparagraf og bygd på evangelisk-luthersk bekjennelse.

## Siste endringer

- 07.10.2026: Styret endret
- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 07.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000787947&sokeverdi=984746628&spraak=nb)
- 11.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000534951&sokeverdi=984746628&spraak=nb)
- 26.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000632376&sokeverdi=984746628&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SPIRE & GRO RYPEVEGEN BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/924205520-spire-gro-rypevegen-barnehage-as) | Porsgrunn | 30 | 19,1 mill. kr | +3,5 % |
| [SPIRE & GRO SKOGTOPPEN BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/926178466-spire-gro-skogtoppen-barnehage-as) | Porsgrunn | 26 | 14,6 mill. kr | +5,2 % |
| [NYSTRAND BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/892151172-nystrand-barnehage-as) | Porsgrunn | 32 | 22,5 mill. kr | +7,0 % |
| [MIN BARNEHAGE, ØYEKAST AS](https://www.norscout.com/no/company/919850329-min-barnehage-oyekast-as) | Porsgrunn | 26 | 13,3 mill. kr | +10,1 % |
| [SPIRE & GRO MELKEVEIEN BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/926178458-spire-gro-melkeveien-barnehage-as) | Porsgrunn | 45 | 21,5 mill. kr | +10 % |
| [SPIRE & GRO LIANE BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/926178164-spire-gro-liane-barnehage-as) | Porsgrunn | 20 | 13,5 mill. kr | +3,6 % |
| [VEST-TUN BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/920014607-vest-tun-barnehage-as) | Porsgrunn | 13 | 7,79 mill. kr | +2,5 % |
| [STULEN GÅRDSBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/913284852-stulen-gardsbarnehage-as) | Porsgrunn | 12 | 6,08 mill. kr | −0,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
