---
title: "TRANAMARKA ENERGIPARK AS (984847920): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TRANAMARKA ENERGIPARK AS i Steinkjer hadde 4,14 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Odd Arild Gaundal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984847920-tranamarka-energipark-as"
---

# TRANAMARKA ENERGIPARK AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Steinkjer

- Org.nr: 984 847 920
- Telefon: 74 15 02 00
- E-post: post@tranamarka.no
- Nettsted: [tranamarka.no](https://www.tranamarka.no)
- Daglig leder: Odd Arild Gaundal (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,14 mill. kr (−30,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 862 043 kr (Margin 20,8 %)
- Etablert: 2002

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,0 % (svak). Ned fra 8,5 % i 2024
- Likviditet: 1,54 (god). Opp fra 1,44 i 2024
- Soliditet: 7,7 % (svak). Opp fra 7,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,5 % | 2,8 % | 8,5 % | 5,0 % |
| Driftsmargin | 11,5 % | 19,4 % | 13,7 % | 24,2 % | 20,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −44,2 % | 51,6 % | 3,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,59 | 1,44 | 1,54 |
| Soliditet | 43,2 % | 7,1 % | 5,2 % | 7,1 % | 7,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 13,0 | 18,2 | 13,2 | 12,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 294 | 2 222 | 3 304 | 5 933 | 4 143 |
| Driftsresultat | 149 | 430 | 453 | 1 439 | 862 |
| Årsresultat | 108 | 95 | −350 | 423 | 38 |
| Driftsmargin | 11,5 % | 19,4 % | 13,7 % | 24,2 % | 20,8 % |
| Sum gjeld | 1 438 | 15 494 | 15 297 | 16 649 | 15 607 |
| Sum driftskostnader | 1 145 | 1 792 | 2 851 | 4 495 | 3 281 |
| Finansresultat | −11 | −304 | −901 | −896 | −814 |
| Resultat før skatt | - | - | −448 | 542 | 48 |
| Anleggsmidler | 1 116 | 14 701 | 15 708 | 14 901 | 14 101 |
| Omløpsmidler | - | - | 430 | 3 011 | 2 806 |
| Sum eiendeler | 2 534 | 16 684 | 16 137 | 17 912 | 16 908 |
| Egenkapital | 1 096 | 1 190 | 840 | 1 263 | 1 301 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 271 | 2 095 | 1 819 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 15 027 | 14 554 | 13 788 |

## Ledelse og styre

- Odd Arild Gaundal: Daglig leder og styremedlem
- Stig Myhr: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Tranaskogvegen 120, 7716 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 01.08.2002
- Aksjekapital: 1 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2021
- Regnskapsfører: [TALERA AS](https://www.norscout.com/no/company/925913731-talera-as)
- Størrelse: Nr. 1 395 av 5 688 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, montasje, salg og utleie av elektriske distribusjonsanlegg. Videre skal det selges og utleies materiell, produksjons- og testutstyr til bruk for elektriske energidistribusjonsnett, samt tilhørende systemer/produkter for bruk i hovedsak i elektriske distribusjonsnett. Det skal utvikles og bygges bygninger som skal tilpasses bruk for virksomheten samt utleie til andre virksomheter, herunder fagprøvesenter og laboratorium for test av elektrisk utstyr og verktøy. Virksomheten skal være ledende på utvikling av metodikk for arbeid under spenning "AUS" samt forestå kursvirksomhet innen aktuelle fagfelt innen energisektoren.

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000473621&sokeverdi=984847920&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MAGTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/983109144-magtech-as) | Steinkjer | - | 14 mill. kr | +132,2 % |
| [ØKSNES ELKRAFTCONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/998392446-oksnes-elkraftconsult-as) | Steinkjer | - | 3,48 mill. kr | −10,6 % |
| [LCI SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/997081919-lci-solutions-as) | Steinkjer | 7 | 5,9 mill. kr | −22,3 % |
| [BP MALERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/916160593-bp-malerservice-as) | Steinkjer | - | 1,68 mill. kr | +52,3 % |
| [FIFTH WHEEL AS](https://www.norscout.com/no/company/917426910-fifth-wheel-as) | Steinkjer | - | 945 615 kr | - |
| [FINN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/916972342-finn-invest-as) | Steinkjer | - | 904 000 kr | −34,3 % |
| [NTE NÆRVARME AS](https://www.norscout.com/no/company/932054884-nte-naervarme-as) | Steinkjer | - | 591 038 kr | - |
| [MOSTINFO AS](https://www.norscout.com/no/company/925985112-mostinfo-as) | Steinkjer | - | 120 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.07.2026.
