---
title: "ENERGIHUSET SPORT & FRITID AS (984881207): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ENERGIHUSET SPORT & FRITID AS i Nesodden hadde 22,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Marius Pedersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984881207-energihuset-sport-fritid-as"
---

# ENERGIHUSET SPORT & FRITID AS

Detaljhandel med sportsvarer · Nesodden · Etablert 2002

- Org.nr: 984 881 207
- Telefon: 66 96 32 00
- E-post: marius@e-huset.no
- Nettsted: [e-huset.no](https://www.e-huset.no)
- Daglig leder: Marius Pedersen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 22,9 mill. kr (−1,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,02 mill. kr (Margin 4,4 %)
- Ansatte: 13

## Ansatte

- januar 2026: 8
- mars 2026: 9
- juni 2026: 11
- juli 2026: 12
- august 2026: 14
- september 2026: 15
- oktober 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 9,4 % i 2024
- Likviditet: 3,92 (meget god). Opp fra 3,82 i 2024
- Soliditet: 75,5 % (meget god). Opp fra 74,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,8 % | 10,9 % | 9,4 % | 8,0 % |
| Driftsmargin | 11,7 % | 6,7 % | 6,1 % | 5,3 % | 4,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 18,6 % | 15,1 % | 13,0 % | 10,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,61 | 3,57 | 3,32 | 3,82 | 3,92 |
| Soliditet | 64,3 % | 73,5 % | 70,9 % | 74,4 % | 75,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 25 371 | 21 965 | 22 410 | 23 182 | 22 941 |
| Driftsresultat | 2 975 | 1 473 | 1 373 | 1 238 | 1 017 |
| Årsresultat | 2 285 | 1 355 | 1 141 | 1 023 | 891 |
| Driftsmargin | 11,7 % | 6,7 % | 6,1 % | 5,3 % | 4,4 % |
| Sum gjeld | 4 707 | 3 368 | 4 043 | 3 544 | 3 435 |
| Sum driftskostnader | - | - | 21 037 | 21 944 | 21 924 |
| Finansresultat | - | - | 75 | 69 | 94 |
| Resultat før skatt | 2 981 | 1 652 | 1 448 | 1 307 | 1 111 |
| Anleggsmidler | 872 | 671 | 475 | 289 | 568 |
| Omløpsmidler | 12 306 | 12 024 | 13 436 | 13 545 | 13 448 |
| Sum eiendeler | 13 178 | 12 695 | 13 911 | 13 835 | 14 016 |
| Egenkapital | 8 471 | 9 327 | 9 868 | 10 290 | 10 581 |
| Kortsiktig gjeld | 4 707 | 3 368 | 4 043 | 3 544 | 3 435 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Marius Pedersen: Daglig leder og styremedlem
- Terje Laurendz: Styrets leder
- Bjørn Jensen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Tangen Sentrum, 1450 Nesoddtangen
- Postadresse: Postboks 2, 1451 Nesoddtangen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.631 Detaljhandel med sportsvarer
- Etablert: 15.09.2002
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2002
- Revisor: [UNIC REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/999327885-unic-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ECONPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/831087692-econpartner-as)
- Størrelse: Nr. 138 av 938 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bedrive handel innenfor sport- og fritidssegmentet og øvrig virksomhet i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000595864&sokeverdi=984881207&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FAFNIR SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/922699437-fafnir-sport-as) | Nesodden | - | 0 kr | - |
| [CONEQUI AS](https://www.norscout.com/no/company/933461408-conequi-as) | Nesodden | - | 0 kr | - |
| [GOOD GAME AS](https://www.norscout.com/no/company/936788882-good-game-as) | Nesodden | - | 0 kr | - |
| [STAFF INVESTMENTS AS](https://www.norscout.com/no/company/985894124-staff-investments-as) | Nesodden | - | - | - |
| [THANU HOVIND AS](https://www.norscout.com/no/company/930116009-thanu-hovind-as) | Nesodden | 16 | 21,2 mill. kr | +249,2 % |
| [DEKKSENTERET NESODDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/913367030-dekksenteret-nesodden-as) | Nesodden | 11 | 15,4 mill. kr | +8,7 % |
| [GÅRDSBUTIKKEN SCHRADER AS](https://www.norscout.com/no/company/928931994-gardsbutikken-schrader-as) | Nesodden | 26 | 18,6 mill. kr | +7,7 % |
| [STRØMME FOTO AS](https://www.norscout.com/no/company/961765013-stromme-foto-as) | Nesodden | 10 | 10,1 mill. kr | +18,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
