---
title: "NCC INDUSTRY AS (984884176): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NCC INDUSTRY AS i Oslo hadde 2,9 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 529 ansatte. Daglig leder er Andre Waage. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984884176-ncc-industry-as"
---

# NCC INDUSTRY AS

Produksjon av andre ikke-metalliske mineralprodukter ikke nevnt annet sted · Oslo · Etablert 2002

Heleid av NCC INDUSTRY NORDIC AB

- Org.nr: 984 884 176
- Telefon: 22 98 68 00
- E-post: firmapost.roads@ncc.no
- Nettsted: [ncc.no](https://www.ncc.no)
- Daglig leder: Andre Waage (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,9 mrd. kr (−0,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 194 mill. kr (Margin 6,7 %)
- Ansatte: 529 (Opp fra 477 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 520
- oktober 2025: 517
- november 2025: 496
- desember 2025: 477
- januar 2026: 463
- februar 2026: 464
- mars 2026: 468
- mai 2026: 521
- juni 2026: 524
- juli 2026: 527
- august 2026: 532
- september 2026: 530
- oktober 2026: 529

### Per sted

- Kristiansand S: 101 ansatte
- Oslo: 82 ansatte · 2 avdelinger
- Indre Arna: 69 ansatte
- Trondheim: 58 ansatte · 2 avdelinger
- Lierskogen: 46 ansatte
- Kragerø: 32 ansatte
- Lierstranda: 29 ansatte · 2 avdelinger
- Larvik: 25 ansatte · 2 avdelinger
- Eidsnes: 23 ansatte
- Ytre Arna: 12 ansatte
- Forsand: 10 ansatte
- Bærums Verk: 8 ansatte
- Skien: 7 ansatte · 2 avdelinger
- Notodden: 7 ansatte
- Ålesund: 7 ansatte
- Tau: 5 ansatte
- Arendal: Ingen oppgitt
- Birkeland: Ingen oppgitt
- Greåker: Ingen oppgitt
- Løten: Ingen oppgitt
- Rådal: Ingen oppgitt
- Stavanger: Ingen oppgitt
- Torpo: Ingen oppgitt
- Voss: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,3 % (meget god). Opp fra 10,9 % i 2024
- Likviditet: 1,20 (tilfredsstillende). Opp fra 1,02 i 2024
- Soliditet: 30,3 % (god). Opp fra 23,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,9 % | 16,3 % |
| Driftsmargin | 2,9 % | 4,5 % | 6,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 33,6 % | 46,5 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,02 | 1,20 |
| Soliditet | 14,9 % | 23,1 % | 30,3 % |
| Gjeldsgrad | 5,7 | 3,3 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 481,9 | 2 919,3 | 2 903,1 |
| Driftsresultat | 70,9 | 132,4 | 194,3 |
| Årsresultat | 9,6 | 61,4 | 117,7 |
| Driftsmargin | 2,9 % | 4,5 % | 6,7 % |
| Sum gjeld | 1 158,9 | 885,1 | 881,8 |
| Sum driftskostnader | 2 410,9 | 2 786,9 | 2 708,9 |
| Finansresultat | −67,4 | −53,6 | −43,3 |
| Resultat før skatt | - | 78,8 | 151,0 |
| Anleggsmidler | 724,9 | 670,3 | 654,2 |
| Omløpsmidler | - | 480,1 | 611,3 |
| Sum eiendeler | 1 362,2 | 1 150,4 | 1 265,6 |
| Egenkapital | 203,4 | 265,3 | 383,8 |
| Kortsiktig gjeld | - | 468,6 | 508,2 |
| Langsiktig gjeld | - | 416,5 | 373,6 |

## Konsern

13 selskaper.

- NCC AB (Morselskap · Utenlandsk)
  - NCC INDUSTRY NORDIC AB (Utenlandsk)
    - NCC INDUSTRY AS (Denne bedriften)
  - [NCC NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/911274426-ncc-norge-as) (722 ansatte)
    - [CARL C FON AS](https://www.norscout.com/no/company/982015812-carl-c-fon-as) (60 ansatte)
    - [ENGEBRETSEN BETONG & MUR AS](https://www.norscout.com/no/company/976702549-engebretsen-betong-mur-as) (33 ansatte)
    - NCC FØROYAR SP/F (Utenlandsk)
    - [OKK ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/938491860-okk-entreprenor-as)
      - [HAANDVERKERNE AS](https://www.norscout.com/no/company/979440499-haandverkerne-as) (166 ansatte)
      - [NOVETA AS](https://www.norscout.com/no/company/964069565-noveta-as) (40 ansatte)
    - [SJØENTREPRENØREN AS](https://www.norscout.com/no/company/980649504-sjoentreprenoren-as) (50 ansatte)
  - NCC PROPERTY DEVELOPMENT NORDIC AB (Utenlandsk)
    - [NCC PD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/936245838-ncc-pd-holding-as)

## Ledelse og styre

- Andre Waage: Daglig leder og styremedlem
- Grete Aspelund: Styrets leder
- Tonje Grönlund: Styremedlem
- Jøl Arne Suggelia: Styremedlem
- John Landsverk: Styremedlem
- Helga Ros Fridgeirsdottir: Styremedlem
- Tor-Fredrik Hansen: Styremedlem
- Jaakko Sakari Salminen: Styremedlem
- John Sverre Oftedal: Varamedlem
- Eirik Andresen: Varamedlem
- Henrik Almen Bjelland: Varamedlem
- Stefhan Aarvig: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Østensjøveien 27, 0661 Oslo
- Postadresse: Postboks 93   Sentrum, 0101 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 23.990 Produksjon av andre ikke-metalliske mineralprodukter ikke nevnt annet sted
- Etablert: 17.06.2002
- Tidligere navn: NCC ROADS AS (2002 til 2016)
- Aksjekapital: 93 088 950 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2002
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Størrelse: Nr. 2 av 23 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive virksomhet innen områdene pukk og grus, asfalt, veiservice, utvikling av nye virksomheter, samt delta i selskaper med tilsvarende virksomhet.

## Siste endringer

- 28.07.2026: Styret endret
- 27.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000612977&sokeverdi=984884176&spraak=nb)
- 22.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000412909&sokeverdi=984884176&spraak=nb)
- 18.09.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000747535&sokeverdi=984884176&spraak=nb)
- 17.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000595208&sokeverdi=984884176&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 07.10.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,51 mill. kr
- 07.10.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,8 mill. kr
- 13.03.2024: Tilskudd fra ENOVA SF, 10 mill. kr
- 13.03.2024: Tilskudd fra ENOVA SF, 9,86 mill. kr
- 13.03.2024: Tilskudd fra ENOVA SF, 9,86 mill. kr
- 21.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 6,16 mill. kr
- 13.05.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 6,26 mill. kr
- 20.12.2021: Tilskudd fra ENOVA SF, 5,4 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VEIDEKKE INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/913536770-veidekke-industri-as) | Oslo | 1 218 | 5,91 mrd. kr | +8,4 % |
| [AS Rockwool](https://www.norscout.com/no/company/923828583-as-rockwool) | Oslo | 201 | 1,22 mrd. kr | −2,5 % |
| [VIANODE AS](https://www.norscout.com/no/company/925971154-vianode-as) | Oslo | 175 | 264 mill. kr | - |
| [AV ANODOS AS](https://www.norscout.com/no/company/929601440-av-anodos-as) | Oslo | - | 0 kr | - |
| [AV ASCENT AS](https://www.norscout.com/no/company/933913503-av-ascent-as) | Oslo | - | 0 kr | - |
| [HEIDELBERG MATERIALS SEMENT NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/934949145-heidelberg-materials-sement-norge-as) | Oslo | 389 | 2,76 mrd. kr | +6,3 % |
| [SAINT-GOBAIN BYGGEVARER AS](https://www.norscout.com/no/company/940198178-saint-gobain-byggevarer-as) | Oslo | 166 | 1,14 mrd. kr | −1,1 % |
| [UNICON AS](https://www.norscout.com/no/company/942822979-unicon-as) | Oslo | 124 | 1,14 mrd. kr | +5,2 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
