---
title: "A. ÅRDAL AS (984918623): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "A. ÅRDAL AS i Hå hadde 6,19 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jørn Arve Årdal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984918623-a-ardal-as"
---

# A. ÅRDAL AS

Bearbeiding av metaller · Hå

Eid 70 % av [ÅRDAL INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989206710-ardal-invest-as)

- Org.nr: 984 918 623
- Daglig leder: Jørn Arve Årdal (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,19 mill. kr (+19,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,59 mill. kr (Margin 41,9 %)
- Etablert: 2002

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,2 % (tilfredsstillende). Ned fra 14,3 % i 2024
- Likviditet: 0,97 (svak). Ned fra 2,15 i 2024
- Soliditet: 22,0 % (god). Opp fra 20,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,5 % | 8,0 % | 14,3 % | 6,2 % |
| Driftsmargin | 36,9 % | 38,4 % | 24,9 % | 42,7 % | 41,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 20,5 % | 49,7 % | 6,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,73 | 2,15 | 0,97 |
| Soliditet | 10,9 % | 15,3 % | 19,3 % | 20,2 % | 22,0 % |
| Gjeldsgrad | 8,2 | 5,5 | 4,2 | 4,0 | 3,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 790 | 3 052 | 2 931 | 5 193 | 6 188 |
| Driftsresultat | 1 029 | 1 171 | 731 | 2 219 | 2 594 |
| Årsresultat | 271 | 1 542 | 1 321 | 4 376 | 471 |
| Driftsmargin | 36,9 % | 38,4 % | 24,9 % | 42,7 % | 41,9 % |
| Sum gjeld | 31 550 | 29 953 | 28 073 | 35 488 | 33 450 |
| Sum driftskostnader | 1 761 | 1 881 | - | 2 974 | - |
| Finansresultat | −683 | 384 | - | 1 679 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 1 242 | 3 898 | 604 |
| Anleggsmidler | 34 187 | 33 756 | 30 690 | 39 858 | 40 454 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 109 | 4 592 | 2 430 |
| Sum eiendeler | 35 412 | 35 358 | 34 799 | 44 450 | 42 884 |
| Egenkapital | 3 862 | 5 405 | 6 726 | 8 962 | 9 433 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 382 | 2 137 | 2 499 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 25 691 | 33 351 | 30 951 |

## Konsern

3 selskaper.

- [ÅRDAL INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989206710-ardal-invest-as) (Morselskap)
  - A. ÅRDAL AS (Denne bedriften)
  - [ÅRDAL MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/976727401-ardal-maskinering-as) (66 % · 62 ansatte)

## Ledelse og styre

- Jørn Arve Årdal: Daglig leder og styrets leder
- Arild Årdal: Styremedlem
- Arvid Årdal: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Krusemarka 2, 4365 Nærbø
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 24.09.2002
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2003
- Revisor: [AAUDIT AS](https://www.norscout.com/no/company/927653508-aaudit-as)
- Størrelse: Nr. 296 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utbygging, eie og utleie av fast eiendom og hva herved står i forbindelse samt delta i virksomheter med lignenede formål.

## Kunngjøringer

- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000664725&sokeverdi=984918623&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000558158&sokeverdi=984918623&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VMV PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/922271143-vmv-production-as) | Hå | 6 | 40,8 mill. kr | +22,8 % |
| [LODE SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/979999895-lode-sveis-as) | Hå | - | 6,11 mill. kr | +19,5 % |
| [POINT ZERO AS](https://www.norscout.com/no/company/893603182-point-zero-as) | Hå | 7 | 14,3 mill. kr | −18,4 % |
| [GBC AS](https://www.norscout.com/no/company/914779537-gbc-as) | Hå | - | 2,51 mill. kr | +79,9 % |
| [ROGALAND MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/991537554-rogaland-maskinering-as) | Hå | 10 | 13,9 mill. kr | −27,3 % |
| [BJORHAUGSLETTA 11 AS](https://www.norscout.com/no/company/920918794-bjorhaugsletta-11-as) | Hå | - | 1,45 mill. kr | +6,0 % |
| [COT MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/921151268-cot-maskinering-as) | Hå | 12 | 8,83 mill. kr | +6,5 % |
| [NÆRBØ SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/990995710-naerbo-sveis-as) | Hå | - | 1,3 mill. kr | +5,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
