---
title: "SAFEROAD VIK ØRSTA AS (985001952): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SAFEROAD VIK ØRSTA AS i Ørsta hadde 675 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 247 ansatte. Daglig leder er Sindre Stølan. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/985001952-saferoad-vik-orsta-as"
---

# SAFEROAD VIK ØRSTA AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Ørsta · Etablert 2002

- Org.nr: 985 001 952
- Telefon: 70 04 70 00
- E-post: firmapost@vikorsta.no
- Nettsted: [vikorsta.no](https://www.vikorsta.no)
- Daglig leder: Sindre Stølan

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 675 mill. kr (+1,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −6,42 mill. kr (Margin −1,0 %)
- Ansatte: 247 (Ned fra 249 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 263
- oktober 2025: 260
- november 2025: 250
- desember 2025: 249
- januar 2026: 245
- mars 2026: 243
- juni 2026: 242
- juli 2026: 247
- august 2026: 248
- september 2026: 249
- oktober 2026: 247

### Per sted

- Ørsta: 197 ansatte
- Vik i Sogn: 50 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,51 (god). Opp fra 1,34 i 2024
- Soliditet: 45,5 % (meget god). Opp fra 39,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,6 % | 9,5 % | 0,0 % | - |
| Driftsmargin | 8,1 % | 8,9 % | 4,5 % | −0,5 % | −1,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 0,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,34 | 1,24 | 1,33 | 1,34 | 1,51 |
| Soliditet | - | - | - | 39,3 % | 45,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 1,5 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 791 107 | 850 124 | 714 965 | 664 275 | 675 298 |
| Driftsresultat | 64 118 | 75 642 | 32 283 | −3 592 | −6 419 |
| Årsresultat | 49 635 | 54 690 | 20 190 | −11 593 | 4 379 |
| Driftsmargin | 8,1 % | 8,9 % | 4,5 % | −0,5 % | −1,0 % |
| Sum gjeld | 225 642 | 272 899 | 243 622 | 259 391 | 220 463 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 667 867 | 681 716 |
| Finansresultat | - | - | - | −11 081 | 7 202 |
| Resultat før skatt | 63 724 | 70 307 | 26 234 | −14 674 | 783 |
| Anleggsmidler | 104 450 | 103 594 | 122 362 | 117 820 | 113 716 |
| Omløpsmidler | 291 148 | 329 705 | 285 501 | 309 269 | 290 630 |
| Sum eiendeler | 395 598 | 433 299 | 407 863 | 427 090 | 404 346 |
| Egenkapital | - | - | - | 167 698 | 183 883 |
| Kortsiktig gjeld | 216 528 | 266 753 | 214 784 | 230 425 | 192 614 |
| Langsiktig gjeld | 9 114 | 6 146 | 28 838 | 28 966 | - |

## Ledelse og styre

- Sindre Stølan: Daglig leder
- Kjetil Nesset: Styrets leder
- Jan Kristian Eidheim: Styremedlem
- Oscar Bertil Sandell: Styremedlem
- Katrin Vinjevoll: Styremedlem
- Martin Sigve Fosse: Styremedlem
- Ann Helen Korsfur: Styremedlem
- Bente Strømsodd: Styremedlem
- Synneve Halse: Varamedlem
- Kjell Harald Bø: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Skorgeura, 6152 Ørsta
- Postadresse: Postboks 193, 6151 Ørsta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 21.10.2002
- Tidligere navn: VIK ØRSTA AS (2008 til 2026); ØRSTA STÅL AS (2003 til 2008); NYE ØRSTA STÅLINDUSTRI AS (2002 til 2003)
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2002
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 2 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og handel samt deltakelse i andre foretagender. Selskapet kan også erverve eiendom.

## Siste endringer

- 07.08.2026: Daglig leder endret
- 18.05.2026: Styret endret
- 02.02.2026: Navn endret

## Kunngjøringer

- 07.08.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000671112&sokeverdi=985001952&spraak=nb)
- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000461245&sokeverdi=985001952&spraak=nb)
- 08.04.2026: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000160193&sokeverdi=985001952&spraak=nb)
- 02.02.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000037732&sokeverdi=985001952&spraak=nb)
- 02.02.2026: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000037731&sokeverdi=985001952&spraak=nb)
- 31.01.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000037466&sokeverdi=985001952&spraak=nb)
- 07.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000683139&sokeverdi=985001952&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BAKKESMIA AS](https://www.norscout.com/no/company/989817353-bakkesmia-as) | Ørsta | 7 | 17,5 mill. kr | +72,9 % |
| [GRØVIK VERK AS](https://www.norscout.com/no/company/912149315-grovik-verk-as) | Ørsta | 23 | 91,5 mill. kr | +5,1 % |
| [HOVDENAKK MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/913841549-hovdenakk-maskinering-as) | Ørsta | 8 | 10,4 mill. kr | +3,5 % |
| [FASK-TOOLS AS](https://www.norscout.com/no/company/912154602-fask-tools-as) | Ørsta | - | 5,5 mill. kr | +399,2 % |
| [AUSTEFJORD MEKANISKE VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/916496125-austefjord-mekaniske-verksted-as) | Ørsta | - | 141 000 kr | - |
| [ELITE CONSTRUCTION GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/981369254-elite-construction-group-as) | Kvinnherad | 253 | 162 mill. kr | +105,2 % |
| [IPOA AS](https://www.norscout.com/no/company/997039297-ipoa-as) | Råde | 196 | 394 mill. kr | −6,4 % |
| [HERAS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/936659128-heras-norway-as) | Nittedal | 323 | 844 mill. kr | +4,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
