---
title: "VASKERIET DALANE AS (985082162): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VASKERIET DALANE AS i Sokndal hadde 13,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Tormod Ansgar Puntervoll. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/985082162-vaskeriet-dalane-as"
---

# VASKERIET DALANE AS

Vaskeri- og renserivirksomhet · Sokndal · Etablert 2002

- Org.nr: 985 082 162
- Telefon: 51 47 78 00
- E-post: post@vaskeriet-dalane.no
- Nettsted: [vaskeriet-dalane.no](https://vaskeriet-dalane.no)
- Daglig leder: Tormod Ansgar Puntervoll (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 13,4 mill. kr (+8,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 930 798 kr (Margin 7,0 %)
- Ansatte: 15 (Opp fra 12 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 14
- oktober 2025: 11
- desember 2025: 12
- januar 2026: 13
- mai 2026: 14
- juni 2026: 15
- september 2026: 16
- oktober 2026: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,8 % (tilfredsstillende). Ned fra 14,9 % i 2024
- Likviditet: 2,16 (meget god). Ned fra 2,27 i 2024
- Soliditet: 73,8 % (meget god). Ned fra 74,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,1 % | 12,7 % | 14,9 % | 9,8 % |
| Driftsmargin | 15,4 % | 9,9 % | 10,4 % | 11,4 % | 7,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 17,0 % | 20,1 % | 13,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,36 | 2,27 | 2,16 |
| Soliditet | 75,5 % | 74,9 % | 74,8 % | 74,0 % | 73,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 500 | 11 378 | 11 890 | 12 335 | 13 365 |
| Driftsresultat | 1 774 | 1 129 | 1 231 | 1 410 | 931 |
| Årsresultat | 1 368 | 835 | 968 | 1 174 | 784 |
| Driftsmargin | 15,4 % | 9,9 % | 10,4 % | 11,4 % | 7,0 % |
| Sum gjeld | 2 443 | 2 641 | 2 443 | 2 724 | 2 845 |
| Sum driftskostnader | 9 726 | 10 249 | 10 659 | 10 925 | 12 434 |
| Finansresultat | −4 | 12 | 52 | 97 | 111 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 283 | 1 507 | 1 042 |
| Anleggsmidler | 4 216 | 4 228 | 3 949 | 4 285 | 4 710 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 758 | 6 177 | 6 158 |
| Sum eiendeler | 9 978 | 10 511 | 9 707 | 10 463 | 10 869 |
| Egenkapital | 7 534 | 7 870 | 7 264 | 7 739 | 8 023 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 443 | 2 724 | 2 845 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Tormod Ansgar Puntervoll: Daglig leder og styremedlem
- Hilda Jacobsen: Styrets leder
- Turid Mary Egeli: Styremedlem
- John Mydland: Styremedlem
- Frode Skibstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Dragelandsveien 5, 4380 Hauge i Dalane
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 96.100 Vaskeri- og renserivirksomhet
- Etablert: 14.11.2002
- Aksjekapital: 100 350 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2003
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 19 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av vaskeri med vask og rens av alle typer tekstiler, samt andre oppgaver som utføres i naturlig sammenheng med dette.

## Kunngjøringer

- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000520783&sokeverdi=985082162&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000525625&sokeverdi=985082162&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CAPELLI SALONG AS](https://www.norscout.com/no/company/912972445-capelli-salong-as) | Sokndal | - | 1,15 mill. kr | −8,5 % |
| [STUDIO 1 FRISØR AS](https://www.norscout.com/no/company/914637767-studio-1-frisor-as) | Sokndal | - | 742 647 kr | - |
| [ELVESTRØM INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/922758972-elvestrom-invest-as) | Sokndal | - | 0 kr | - |
| [SKI RENSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/946136662-ski-renseri-as) | Nordre Follo | 16 | 10,3 mill. kr | −7,6 % |
| [MARTHES RENSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/961840449-marthes-renseri-as) | Stjørdal | 15 | 10,6 mill. kr | +8,2 % |
| [LOM VASKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/911686376-lom-vaskeri-as) | Lom | 18 | 11,1 mill. kr | +4,9 % |
| [REN TEKSTIL AS](https://www.norscout.com/no/company/920190960-ren-tekstil-as) | Tønsberg | 14 | 12,3 mill. kr | +51,3 % |
| [TEKSTIL-VASK SØR AS](https://www.norscout.com/no/company/911809508-tekstil-vask-sor-as) | Hå | 19 | 20,2 mill. kr | −2,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
