---
title: "HELLAND STEEL SOLUTION AS (985217165): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HELLAND STEEL SOLUTION AS i Gjesdal hadde 10,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Inge Stian Helland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/985217165-helland-steel-solution-as"
---

# HELLAND STEEL SOLUTION AS

Bearbeiding av metaller · Gjesdal · Etablert 2002

- Org.nr: 985 217 165
- Telefon: 466 11 626
- E-post: post@helland-steel.no
- Nettsted: [helland-steel.no](https://www.helland-steel.no)
- Daglig leder: Inge Stian Helland (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,8 mill. kr (+32,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −271 000 kr (Margin −2,5 %)
- Ansatte: 7

## Ansatte

- desember 2025: 5
- februar 2026: 5
- mars 2026: 6
- september 2026: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −9,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 4,9 % i 2024
- Likviditet: 1,01 (tilfredsstillende). Ned fra 1,10 i 2024
- Soliditet: 18,0 % (god). Ned fra 21,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 4,9 % | −9,5 % |
| Driftsmargin | −21,5 % | 6,2 % | 15,9 % | 1,5 % | −2,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 16,2 % | −50,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,38 | 1,10 | 1,01 |
| Soliditet | - | - | 31,4 % | 21,2 % | 18,0 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 2,2 | 3,7 | 4,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 103 | 2 525 | 5 174 | 8 199 | 10 848 |
| Driftsresultat | −453 | 157 | 822 | 124 | −271 |
| Årsresultat | −349 | 158 | 808 | 106 | −287 |
| Driftsmargin | −21,5 % | 6,2 % | 15,9 % | 1,5 % | −2,5 % |
| Sum gjeld | - | - | 1 315 | 2 636 | 1 916 |
| Sum driftskostnader | 2 556 | 2 368 | - | 8 074 | - |
| Finansresultat | 104 | 0 | - | −18 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 808 | 106 | −287 |
| Anleggsmidler | - | - | 96 | 454 | 398 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 820 | 2 891 | 1 939 |
| Sum eiendeler | - | - | 1 917 | 3 345 | 2 337 |
| Egenkapital | - | - | 602 | 708 | 421 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 315 | 2 636 | 1 916 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Inge Stian Helland: Daglig leder og styremedlem
- Gunnar Uthaug: Styrets leder
- Karl Helland: Styremedlem
- Hans Andreas Helland: Styremedlem
- Harry Kenneth Helland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kvednaveien 4, 4331 Ålgård
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 26.11.2002
- Tidligere navn: MORE SERVICES AS (2002 til 2023)
- Aksjekapital: 884 400 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2003
- Revisor: [EI REVISJON OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/933771059-ei-revisjon-og-radgivning-as)
- Regnskapsfører: [INFOREGN AS](https://www.norscout.com/no/company/936354890-inforegn-as)
- Størrelse: Nr. 231 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive mekanisk verksted, sveising, platearbeid, kjøp og salg av varer og tjenester, som naturlig hører sammen med dette, samt deltakelse i andre selskap med annen eller lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 08.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000674317&sokeverdi=985217165&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EDLAND RØRBØYING AS](https://www.norscout.com/no/company/920209041-edland-rorboying-as) | Gjesdal | - | 9,29 mill. kr | +4,3 % |
| [DSM AS](https://www.norscout.com/no/company/999005969-dsm-as) | Gjesdal | - | 8,56 mill. kr | +118,6 % |
| [ÅLGÅRD LINJEBORING AS](https://www.norscout.com/no/company/987373946-algard-linjeboring-as) | Gjesdal | - | 1,6 mill. kr | −0,8 % |
| [DSM INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/932990873-dsm-invest-as) | Gjesdal | - | 0 kr | - |
| [FARSTAD ALUMINIUM AS](https://www.norscout.com/no/company/918405194-farstad-aluminium-as) | Gjesdal | 9 | 12,2 mill. kr | +1,3 % |
| [GJESDAL BLIKK & TAK AS](https://www.norscout.com/no/company/989430874-gjesdal-blikk-tak-as) | Gjesdal | 28 | 52,8 mill. kr | +29,8 % |
| [HELLAND SILOSYSTEM AS](https://www.norscout.com/no/company/923050604-helland-silosystem-as) | Gjesdal | 49 | 78,2 mill. kr | +3,4 % |
| [ANCHORSTAR-INNOVATION AS](https://www.norscout.com/no/company/929737083-anchorstar-innovation-as) | Gjesdal | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
