---
title: "HARBOUR ENERGY NORGE AS (985224323): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HARBOUR ENERGY NORGE AS i Stavanger hadde 4,45 mrd. USD i driftsinntekter i 2025 og 297 ansatte. Daglig leder er Michael Zechner. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/985224323-harbour-energy-norge-as"
---

# HARBOUR ENERGY NORGE AS

Utvinning av naturgass · Stavanger · Etablert 2002

- Org.nr: 985 224 323
- Telefon: 51 82 24 00
- E-post: post.norway@harbourenergy.com
- Nettsted: [harbourenergy.com](https://harbourenergy.com)
- Daglig leder: Michael Zechner

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,45 mrd. USD (−1,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,55 mrd. USD (Margin 57,3 %)
- Ansatte: 297 (Ned fra 331 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 329
- oktober 2025: 325
- november 2025: 332
- desember 2025: 331
- januar 2026: 325
- februar 2026: 327
- mars 2026: 325
- april 2026: 324
- juni 2026: 321
- juli 2026: 327
- august 2026: 319
- september 2026: 301
- oktober 2026: 297

### Per sted

- Stavanger: 297 ansatte
- Oslo: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 25,4 % (meget god). Ned fra 26,9 % i 2024
- Likviditet: 1,53 (god). Ned fra 1,72 i 2024
- Soliditet: 21,9 % (god). Ned fra 24,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 26,9 % | 25,4 % |
| Driftsmargin | 63,5 % | 59,6 % | 57,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 106,8 % | 95,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,84 | 1,72 | 1,53 |
| Soliditet | 23,9 % | 24,5 % | 21,9 % |
| Gjeldsgrad | 3,2 | 3,1 | 3,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. USD | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 217 | 4 532 | 4 453 |
| Driftsresultat | 2 677 | 2 702 | 2 553 |
| Årsresultat | 586 | 650 | 479 |
| Driftsmargin | 63,5 % | 59,6 % | 57,3 % |
| Sum gjeld | 8 225 | 8 393 | 7 836 |
| Sum driftskostnader | 1 540 | 1 831 | 1 900 |
| Finansresultat | −9 | 133 | −201 |
| Resultat før skatt | 2 668 | 2 834 | 2 352 |
| Anleggsmidler | 7 570 | 7 687 | 7 633 |
| Omløpsmidler | 3 244 | 3 423 | 2 400 |
| Sum eiendeler | 10 814 | 11 110 | 10 032 |
| Egenkapital | 2 589 | 2 717 | 2 196 |
| Kortsiktig gjeld | 1 760 | 1 995 | 1 573 |
| Langsiktig gjeld | 6 465 | 6 397 | 6 263 |

## Ledelse og styre

- Michael Zechner: Daglig leder
- Andrew Nigel Hearne: Styrets leder
- Anna Masae Østhus: Styremedlem
- Arne Gulliksen: Styremedlem
- Alexander Krane: Styremedlem
- Thomas Mellemstrand: Styremedlem
- Yulia Dubinina: Styremedlem
- Kate Arman: Styremedlem
- Kevin Eivik: Varamedlem
- Cathrine Eliassen: Varamedlem
- Bård Owe Bakken: Varamedlem
- Katrin Alexandra Gering: Varamedlem
- Bjørn Åsbø: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Jåttåflaten 27, 4020 Stavanger
- Postadresse: Postboks 230  Sentrum, 4001 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 06.200 Utvinning av naturgass
- Etablert: 17.12.2002
- Tidligere navn: WINTERSHALL DEA NORGE AS (2019 til 2024); WINTERSHALL NORGE AS (2012 til 2019); WINTERSHALL NORGE ASA (2009 til 2012); REVUS ENERGY ASA (2005 til 2009); REVUS ENERGY AS (2002 til 2005)
- Aksjekapital: 4 311 455 091 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2003
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Formål: Å investere i olje- og gassfelt og -prospekter, samt hertil tilknyttet virksomhet.

## Siste endringer

- 09.10.2025: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 19.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000701805&sokeverdi=985224323&spraak=nb)
- 11.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000257993&sokeverdi=985224323&spraak=nb)
- 20.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000844193&sokeverdi=985224323&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 08.09.2021: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 7 mill. kr
- 08.09.2021: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 7 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [A/S Norske Shell](https://www.norscout.com/no/company/914807077-a-s-norske-shell) | Stavanger | 427 | 25,2 mrd. kr | −2,9 % |
| [REPSOL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/993787787-repsol-norge-as) | Stavanger | 160 | 5,52 mrd. kr | −19,7 % |
| [TOTALENERGIES EP NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/927066440-totalenergies-ep-norge-as) | Stavanger | 93 | 61,5 mrd. kr | −11,1 % |
| [OMV NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/988400025-omv-norge-as) | Stavanger | 82 | 16,7 mrd. kr | −12,7 % |
| [PETORO AS](https://www.norscout.com/no/company/983382355-petoro-as) | Stavanger | 79 | 359 mill. kr | +11,4 % |
| [EQUINOR IN SALAH AS](https://www.norscout.com/no/company/985648085-equinor-in-salah-as) | Stavanger | - | 5,06 mrd. kr | +12,1 % |
| [NORTH SEA INFRASTRUCTURE AS](https://www.norscout.com/no/company/918500863-north-sea-infrastructure-as) | Stavanger | - | 840 mill. kr | −5,5 % |
| [EQUINOR INTERNATIONAL WELL RESPONSE COMPANY AS](https://www.norscout.com/no/company/897971682-equinor-international-well-response-company-as) | Stavanger | - | - | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
