---
title: "STINGER TECHNOLOGY AS (985277400): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STINGER TECHNOLOGY AS i Stavanger hadde 58,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 32 ansatte. Daglig leder er Bjarte Langeland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/985277400-stinger-technology-as"
---

# STINGER TECHNOLOGY AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Stavanger · Etablert 2003

- Org.nr: 985 277 400
- Telefon: 52 97 32 45
- E-post: post@stinger.no
- Nettsted: [stinger.no](https://stinger.no)
- Daglig leder: Bjarte Langeland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 58,8 mill. kr (+16,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 7,45 mill. kr (Margin 12,7 %)
- Ansatte: 32 (Opp fra 27 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 24
- oktober 2025: 27
- november 2025: 28
- juli 2026: 31
- august 2026: 32

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,9 % (meget god). Ned fra 27,9 % i 2024
- Likviditet: 3,68 (meget god). Ned fra 4,44 i 2024
- Soliditet: 70,0 % (meget god). Opp fra 68,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,5 % | −15,9 % | 27,9 % | 17,9 % |
| Driftsmargin | 33,2 % | 9,6 % | −26,1 % | 19,2 % | 12,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 10,6 % | - | 39,7 % | 24,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 6,97 | - | 4,44 | 3,68 |
| Soliditet | 55,9 % | 65,5 % | 63,1 % | 68,8 % | 70,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,5 | 0,6 | 0,5 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 52 863 | 31 826 | 23 437 | 50 266 | 58 765 |
| Driftsresultat | 17 550 | 3 044 | −6 126 | 9 633 | 7 454 |
| Årsresultat | 13 792 | 2 354 | −6 362 | 9 187 | 5 582 |
| Driftsmargin | 33,2 % | 9,6 % | −26,1 % | 19,2 % | 12,7 % |
| Sum gjeld | 18 976 | 13 954 | 11 736 | 13 126 | 14 689 |
| Sum driftskostnader | 35 313 | - | 29 563 | 40 632 | 51 311 |
| Finansresultat | −109 | - | −236 | 108 | 263 |
| Resultat før skatt | - | 2 674 | - | 9 741 | 7 717 |
| Anleggsmidler | 4 551 | 7 259 | 6 206 | 6 469 | 6 681 |
| Omløpsmidler | - | 33 143 | - | 35 629 | 42 244 |
| Sum eiendeler | 43 070 | 40 401 | 31 822 | 42 098 | 48 925 |
| Egenkapital | 24 094 | 26 448 | 20 086 | 28 972 | 34 237 |
| Kortsiktig gjeld | - | 4 755 | - | 8 033 | 11 482 |
| Langsiktig gjeld | - | 9 198 | - | 5 092 | 3 207 |

## Ledelse og styre

- Bjarte Langeland: Daglig leder og styrets leder
- Øystein Inge Huglen: Styremedlem
- Tor Albert Ersdal: Styremedlem
- Hege Kverneland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Dusavikveien 39, 4007 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 01.01.2003
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2003
- Revisor: [CROWE STAVANGER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/985182736-crowe-stavanger-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ROTT REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/984313667-rott-regnskap-og-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 251 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive utvikling og kommersialisering av tekniske løsninger innen mekanisk industri samt annen virksomhet som er naturlig knyttet til dette, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000603864&sokeverdi=985277400&spraak=nb)
- 20.09.2025: [Fullmakt kapitalforhøyelse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000751077&sokeverdi=985277400&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SEKAL AS](https://www.norscout.com/no/company/896836072-sekal-as) | Stavanger | 33 | 273 mill. kr | −6,9 % |
| [ELECTRONIC CHART CENTRE AS](https://www.norscout.com/no/company/980937631-electronic-chart-centre-as) | Stavanger | 29 | 53,4 mill. kr | +12,1 % |
| [VÅRGRØNN AS](https://www.norscout.com/no/company/925904082-vargronn-as) | Stavanger | 36 | 0 kr | - |
| [VIAL AS](https://www.norscout.com/no/company/898241882-vial-as) | Stavanger | 28 | 37,7 mill. kr | −2,5 % |
| [FISHBONES AS](https://www.norscout.com/no/company/987560053-fishbones-as) | Stavanger | 38 | 171 mill. kr | +147,1 % |
| [ECCO IT AS](https://www.norscout.com/no/company/926624121-ecco-it-as) | Stavanger | 26 | 81,3 mill. kr | +5,4 % |
| [REMORA ROBOTICS AS](https://www.norscout.com/no/company/916538251-remora-robotics-as) | Stavanger | 39 | 28,1 mill. kr | +76,4 % |
| [LOGTEK AS](https://www.norscout.com/no/company/996257533-logtek-as) | Stavanger | 23 | 64,1 mill. kr | +0,3 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
