---
title: "HÅLAND INSTRUMENTERING AS (985370761): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HÅLAND INSTRUMENTERING AS i Randaberg hadde 124 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Kjell Magne Aase. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/985370761-haland-instrumentering-as"
---

# HÅLAND INSTRUMENTERING AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Randaberg · Etablert 2003

- Org.nr: 985 370 761
- Telefon: 51 71 97 00
- E-post: kma@hi-as.no
- Nettsted: [hi-as.no](https://www.hi-as.no)
- Daglig leder: Kjell Magne Aase

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 124 mill. kr (−9,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 10,6 mill. kr (Margin 8,5 %)
- Ansatte: 20 (Ned fra 24 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 23
- november 2025: 24
- desember 2025: 22
- januar 2026: 20
- mars 2026: 21
- september 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,8 % (meget god). Ned fra 33,6 % i 2024
- Likviditet: 1,86 (god). Opp fra 1,63 i 2024
- Soliditet: 47,9 % (meget god). Ned fra 54,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 23,8 % | 29,9 % | 33,6 % | 26,8 % |
| Driftsmargin | 12,7 % | 11,3 % | 12,9 % | 11,1 % | 8,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 55,8 % | 45,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,52 | 1,55 | 1,49 | 1,63 | 1,86 |
| Soliditet | - | - | 48,1 % | 54,7 % | 47,9 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,1 | 0,8 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 82 862 | 87 955 | 109 106 | 137 564 | 124 420 |
| Driftsresultat | 10 555 | 9 904 | 14 022 | 15 283 | 10 599 |
| Årsresultat | 8 154 | 7 634 | 10 143 | 11 254 | 7 984 |
| Driftsmargin | 12,7 % | 11,3 % | 12,9 % | 11,1 % | 8,5 % |
| Sum gjeld | 23 021 | 22 146 | 28 925 | 21 573 | 21 151 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 122 282 | 113 821 |
| Finansresultat | - | - | - | −554 | −346 |
| Resultat før skatt | 10 455 | 9 789 | 13 220 | 14 729 | 10 253 |
| Anleggsmidler | 11 996 | 12 432 | 12 586 | 12 397 | 1 235 |
| Omløpsmidler | 35 025 | 34 348 | 43 116 | 35 207 | 39 339 |
| Sum eiendeler | 47 020 | 46 780 | 55 702 | 47 604 | 40 574 |
| Egenkapital | - | - | 26 777 | 26 031 | 19 422 |
| Kortsiktig gjeld | 23 021 | 22 146 | 28 925 | 21 573 | 21 151 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Kjell Magne Aase: Daglig leder
- Gustaf Alexander Johansson: Styrets leder
- Terje Håland: Styremedlem
- Isabel Margareta Hall: Styremedlem
- Sven Göran Thomas Eriksson: Varamedlem
- Carl Niklas Fredrik Enmark: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Tangen 12, 4072 Randaberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 03.02.2003
- Aksjekapital: 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2003
- Revisor: [KALLESTEN REVISJON OG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/951499072-kallesten-revisjon-og-regnskap-as)
- Regnskapsfører: [JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/979713894-jansson-larsen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 70 av 574 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Markedsføre salg og service på automasjonsutstyr og feltinstrumentering. Dette omfatter agenturvirksomhet samt salg av diverse instrumenterings produkter/-løsninger, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 25.08.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 25.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000713763&sokeverdi=985370761&spraak=nb)
- 17.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000395951&sokeverdi=985370761&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NOR OIL TOOLS AS](https://www.norscout.com/no/company/916669550-nor-oil-tools-as) | Randaberg | 11 | 13,7 mill. kr | −9,0 % |
| [DATEK LØFTETEKNIKK VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/931676342-datek-lofteteknikk-vest-as) | Randaberg | 7 | 15 mill. kr | −31,3 % |
| [MAXIMATOR AS](https://www.norscout.com/no/company/989853252-maximator-as) | Randaberg | 6 | 70,5 mill. kr | +36,7 % |
| [PERIGON AS](https://www.norscout.com/no/company/986543015-perigon-as) | Randaberg | 6 | 19 mill. kr | −0,4 % |
| [HOLTA & HÅLAND INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/975977315-holta-haland-industrier-as) | Randaberg | - | 5,24 mill. kr | −13,7 % |
| [FIRE EATER AS](https://www.norscout.com/no/company/923119485-fire-eater-as) | Randaberg | 30 | 85,2 mill. kr | −23,6 % |
| [GYMO AS](https://www.norscout.com/no/company/921549202-gymo-as) | Randaberg | 11 | 64,3 mill. kr | +15,3 % |
| [HOLTA & HÅLAND BILVASKUTSTYR AS](https://www.norscout.com/no/company/990759812-holta-haland-bilvaskutstyr-as) | Randaberg | 44 | 155 mill. kr | +7,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
