---
title: "BEKKELUND & KNUTSEN AS (985384797): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BEKKELUND & KNUTSEN AS i Larvik hadde 38,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 23 ansatte. Daglig leder er Jan Ivar Bekkelund. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/985384797-bekkelund-knutsen-as"
---

# BEKKELUND & KNUTSEN AS

Reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter · Larvik · Etablert 2003

Heleid av [JB INVEST HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989002856-jb-invest-holding-as)

- Org.nr: 985 384 797
- Telefon: 33 13 13 70
- Nettsted: [bekkelundogknutsen.no](https://bekkelundogknutsen.no)
- Daglig leder: Jan Ivar Bekkelund (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 38,2 mill. kr (−9,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −204 212 kr (Margin −0,5 %)
- Ansatte: 23 (Ned fra 27 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 26
- november 2025: 27
- mars 2026: 26
- april 2026: 27
- mai 2026: 28
- august 2026: 23
- september 2026: 22
- oktober 2026: 23

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −1,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 16,1 % i 2024
- Likviditet: 1,49 (tilfredsstillende). Ned fra 1,63 i 2024
- Soliditet: 37,4 % (god). Ned fra 44,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,3 % | 29,9 % | 16,1 % | −1,8 % |
| Driftsmargin | 4,1 % | 5,4 % | 7,5 % | 3,9 % | −0,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 65,3 % | 83,7 % | 39,5 % | −6,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,25 | 1,37 | 1,39 | 1,63 | 1,49 |
| Soliditet | 29,6 % | 35,4 % | 35,5 % | 44,7 % | 37,4 % |
| Gjeldsgrad | 2,4 | 1,8 | 1,8 | 1,2 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 28 496 | 33 853 | 39 735 | 42 294 | 38 166 |
| Driftsresultat | 1 164 | 1 815 | 2 978 | 1 658 | −204 |
| Årsresultat | 886 | 1 357 | 2 275 | 1 189 | −265 |
| Driftsmargin | 4,1 % | 5,4 % | 7,5 % | 3,9 % | −0,5 % |
| Sum gjeld | 5 214 | 5 749 | 7 130 | 5 321 | 6 769 |
| Sum driftskostnader | - | - | 36 758 | 40 636 | 38 370 |
| Finansresultat | - | - | −21 | −33 | −61 |
| Resultat før skatt | 1 131 | 1 742 | 2 956 | 1 625 | −265 |
| Anleggsmidler | 892 | 1 017 | 1 125 | 946 | 711 |
| Omløpsmidler | 6 511 | 7 877 | 9 926 | 8 684 | 10 102 |
| Sum eiendeler | 7 403 | 8 894 | 11 050 | 9 630 | 10 813 |
| Egenkapital | 2 189 | 3 145 | 3 920 | 4 309 | 4 044 |
| Kortsiktig gjeld | 5 214 | 5 749 | 7 130 | 5 321 | 6 769 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- [JB INVEST HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989002856-jb-invest-holding-as) (Morselskap)
  - BEKKELUND & KNUTSEN AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Jan Ivar Bekkelund: Daglig leder og styremedlem
- Tormod Knutsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kanalgata 14, 3263 Larvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.110 Reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter
- Etablert: 30.01.2003
- Tidligere navn: BEKKELUND STÅL & CO AS (2003 til 2004)
- Aksjekapital: 240 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2003
- Revisor: [HLO REVISJON & RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/989027654-hlo-revisjon-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 15 av 53 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av metallkonstruksjoner og deler, samt drive autorisert påbyggerverksted, herunder også å delta i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 16.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000390238&sokeverdi=985384797&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STAVERN BÅT OG MOTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/912002667-stavern-bat-og-motor-as) | Larvik | 9 | 14,2 mill. kr | +0,1 % |
| [VMU AS](https://www.norscout.com/no/company/919254254-vmu-as) | Larvik | - | 12,2 mill. kr | −1,2 % |
| [LARVIK TRYKKLUFT AS](https://www.norscout.com/no/company/933364089-larvik-trykkluft-as) | Larvik | - | 9,45 mill. kr | +59,8 % |
| [MARINE MONTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/995474638-marine-montering-as) | Larvik | - | 3,86 mill. kr | −25,2 % |
| [MOLAND OG SUNDBY AS](https://www.norscout.com/no/company/984058624-moland-og-sundby-as) | Larvik | - | 3,79 mill. kr | −8,3 % |
| [RIB WORKS AS](https://www.norscout.com/no/company/997864034-rib-works-as) | Larvik | - | 3,21 mill. kr | +18,8 % |
| [BREWSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/831686782-brewservice-as) | Larvik | - | 2,96 mill. kr | +11,9 % |
| [ODBERG'S MASKINSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/919894814-odberg-s-maskinservice-as) | Larvik | - | 2,56 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
