---
title: "JOHS BLOMDAL AS (985470227): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JOHS BLOMDAL AS i Ullensvang hadde 52,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 19 ansatte. Daglig leder er Britt Iren Ulgenes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/985470227-johs-blomdal-as"
---

# JOHS BLOMDAL AS

Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · Ullensvang · Etablert 2002

- Org.nr: 985 470 227
- Telefon: 53 64 23 16
- Nettsted: [johsblomdal.no](https://johsblomdal.no)
- Daglig leder: Britt Iren Ulgenes (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 52,3 mill. kr (−9,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,49 mill. kr (Margin 8,6 %)
- Ansatte: 19 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 18
- november 2025: 19
- januar 2026: 20
- februar 2026: 21
- mars 2026: 19
- juni 2026: 20
- september 2026: 18
- oktober 2026: 19

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,0 % (meget god). Opp fra 17,3 % i 2024
- Likviditet: 5,51 (meget god). Opp fra 4,18 i 2024
- Soliditet: 83,6 % (meget god). Opp fra 78,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 16,5 % | 18,8 % | 17,3 % | 19,0 % |
| Driftsmargin | 6,8 % | 5,5 % | 6,3 % | 6,1 % | 8,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 20,3 % | 23,9 % | 22,3 % | 23,5 % |
| Likviditetsgrad | 4,15 | 4,31 | 3,79 | 4,18 | 5,51 |
| Soliditet | 81,5 % | 80,6 % | 76,9 % | 78,3 % | 83,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 43 842 | 50 923 | 57 025 | 57 517 | 52 257 |
| Driftsresultat | 2 992 | 2 802 | 3 584 | 3 536 | 4 491 |
| Årsresultat | 2 377 | 2 305 | 3 117 | 3 291 | 4 035 |
| Driftsmargin | 6,8 % | 5,5 % | 6,3 % | 6,1 % | 8,6 % |
| Sum gjeld | 3 031 | 3 777 | 5 342 | 5 559 | 4 713 |
| Sum driftskostnader | - | - | 53 441 | 53 982 | 47 767 |
| Finansresultat | - | - | 402 | 670 | 682 |
| Resultat før skatt | 3 049 | 2 946 | 3 986 | 4 206 | 5 173 |
| Anleggsmidler | 3 795 | 3 124 | 2 854 | 2 361 | 2 786 |
| Omløpsmidler | 12 573 | 16 295 | 20 246 | 23 228 | 25 991 |
| Sum eiendeler | 16 368 | 19 419 | 23 101 | 25 588 | 28 777 |
| Egenkapital | 13 337 | 15 642 | 17 759 | 20 029 | 24 064 |
| Kortsiktig gjeld | 3 031 | 3 777 | 5 342 | 5 559 | 4 713 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Britt Iren Ulgenes: Daglig leder og styrets leder
- Tor Ulgenes: Styremedlem
- Ørjan Moe: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Røldalsvegen 44, 5750 Odda
- Postadresse: Postboks 215, 5751 Odda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.300 Detaljhandel med drivstoff til motorvogner
- Etablert: 29.11.2002
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2003
- Revisor: [ULLENSVANG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997726316-ullensvang-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 44 av 716 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bensinstasjon og bilverksted, samt annen virksomhet som naturlig hører inn under disse virksomheter.

## Siste endringer

- 23.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 19.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000279947&sokeverdi=985470227&spraak=nb)
- 23.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000200278&sokeverdi=985470227&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NAASEN RIISE AS](https://www.norscout.com/no/company/925893110-naasen-riise-as) | Ullensvang | 20 | 14,6 mill. kr | +5,9 % |
| [RØLDAL SERVICE SENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/960379195-roldal-service-senter-as) | Ullensvang | 18 | 33,6 mill. kr | −3,2 % |
| [THORD PAULSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980864979-thord-paulsen-as) | Ullensvang | 36 | 68,9 mill. kr | +1,3 % |
| [HALLDOR UTNE AS](https://www.norscout.com/no/company/991336877-halldor-utne-as) | Ullensvang | 17 | 6,67 mill. kr | +40,7 % |
| [RØLDAL BENSIN & SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/979506910-roldal-bensin-service-as) | Ullensvang | - | 669 501 kr | −87,4 % |
| [STANA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/921580800-stana-invest-as) | Ullensvang | - | 0 kr | - |
| [ODDA MAT AS](https://www.norscout.com/no/company/915135374-odda-mat-as) | Ullensvang | 18 | 38,1 mill. kr | - |
| [L A EIDE & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/934393341-l-a-eide-co-as) | Ullensvang | 21 | 33,4 mill. kr | −2,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
