---
title: "SALTEN KRAFTSAMBAND AS (985592128): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SALTEN KRAFTSAMBAND AS i Fauske hadde 61,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 31 ansatte. Daglig leder er Liina Veerme. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/985592128-salten-kraftsamband-as"
---

# SALTEN KRAFTSAMBAND AS

Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · Fauske · Etablert 2003

Morselskap for 2 selskaper

- Org.nr: 985 592 128
- Telefon: 75 40 22 00
- E-post: firmapost@sks.no
- Nettsted: [sks.no](https://www.sks.no)
- Daglig leder: Liina Veerme

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 61,9 mill. kr (+10,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −9,67 mill. kr (Margin −15,6 %)
- Ansatte: 31 (Opp fra 29 i september 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 634 mill. kr (−21,2 % fra 2024)

## Ansatte

- september 2025: 29
- februar 2026: 30
- mai 2026: 32
- juli 2026: 34
- september 2026: 32
- oktober 2026: 31

### Per sted

- Fauske: 31 ansatte
- Nygårdsjøen: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,2 % (svak). Ned fra 3,0 % i 2024
- Likviditet: 1,17 (tilfredsstillende). Opp fra 1,11 i 2024
- Soliditet: 73,8 % (meget god). Opp fra 69,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,6 % | 2,6 % | 3,0 % | 2,2 % |
| Driftsmargin | 5,8 % | −24,0 % | 20,0 % | 10,8 % | −15,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 3,9 % | 2,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,35 | 1,12 | 1,11 | 1,11 | 1,17 |
| Soliditet | - | - | 68,5 % | 69,4 % | 73,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,5 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 46,7 | 45,7 | 50,0 | 56,0 | 61,9 |
| Driftsresultat | 2,7 | −11,0 | 10,0 | 6,1 | −9,7 |
| Årsresultat | 84,2 | 61,2 | 100,4 | 153,7 | 105,1 |
| Driftsmargin | 5,8 % | −24 % | 20 % | 10,8 % | −15,6 % |
| Sum gjeld | 2 371,6 | 2 926,9 | 1 827,6 | 1 762,7 | 1 420,1 |
| Sum driftskostnader | - | - | 40,0 | 50,0 | 71,6 |
| Finansresultat | - | - | 91,6 | 149,3 | 112,9 |
| Resultat før skatt | 91,0 | 61,8 | 101,6 | 155,4 | 103,2 |
| Anleggsmidler | 3 884,6 | 3 885,7 | 4 957,4 | 4 976,6 | 4 994,2 |
| Omløpsmidler | 420,2 | 974,6 | 846,5 | 776,5 | 421,4 |
| Sum eiendeler | 4 304,8 | 4 860,4 | 5 803,9 | 5 753,1 | 5 415,6 |
| Egenkapital | - | - | 3 976,3 | 3 990,3 | 3 995,4 |
| Kortsiktig gjeld | 311,6 | 866,8 | 765,9 | 700,8 | 360,1 |
| Langsiktig gjeld | 2 060,0 | 2 060,1 | 1 061,7 | 1 061,9 | 1 060,0 |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 819,8 | 804,4 | 633,9 |
| Driftsresultat | 445,5 | 405,7 | 216,6 |
| Årsresultat | 211,5 | 287,6 | 159,1 |
| Driftsmargin | 54,3 % | 50,4 % | 34,2 % |
| Sum gjeld | 2 783,2 | 2 429,5 | 2 454,5 |
| Sum driftskostnader | 374,4 | 398,8 | 417,2 |
| Finansresultat | 9,3 | 54,0 | 13,0 |
| Resultat før skatt | 454,8 | 459,7 | 229,6 |
| Anleggsmidler | 5 634,7 | 5 765,6 | 5 785,5 |
| Omløpsmidler | 1 613,2 | 1 275,2 | 1 131,3 |
| Sum eiendeler | 7 247,9 | 7 040,8 | 6 916,7 |
| Egenkapital | 4 464,7 | 4 611,3 | 4 462,2 |
| Kortsiktig gjeld | 669,4 | 276,0 | 283,6 |
| Langsiktig gjeld | 2 113,8 | 2 153,5 | 2 171,0 |

## Konsern

3 selskaper.

- SALTEN KRAFTSAMBAND AS (Denne bedriften)
  - [SKS HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/985592144-sks-handel-as) (10 ansatte)
  - [SKS PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/915637353-sks-produksjon-as) (64 ansatte)

## Ledelse og styre

- Liina Veerme: Daglig leder
- Hans Jakob Hegge: Styrets leder
- Christian Stav: Styremedlem
- Malin Johansen: Styremedlem
- Eirik Røsdal: Styremedlem
- Grete Marie Kamfjord: Styremedlem
- Lise Henriette Rånes: Styremedlem
- Ulf Magnus Larsson: Styremedlem
- Berit Anne Laastad: Varamedlem
- Hans Olav Kristensen: Varamedlem
- Linda Eriksen: Varamedlem
- Eli Arnstad: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Eliasbakken 7, 8200 Fauske
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.121 Produksjon av elektrisitet fra vannkraft
- Etablert: 01.03.2003
- Aksjekapital: 133 899 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2003
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 71 av 620 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Dels i egen regi og dels gjennom deltagelse i andre selskaper, eie, drift og utbygging av kraftverk og overføringsanlegg samt omsetning av kraft, produksjon av tjenester for andre prosjekter innenfor energirelaterte eller avledede forretningsområder. Generelt kjøp og salg av energi.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 23.07.2026: Styret endret
- 03.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000777671&sokeverdi=985592128&spraak=nb)
- 23.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000591226&sokeverdi=985592128&spraak=nb)
- 03.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000492090&sokeverdi=985592128&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000473683&sokeverdi=985592128&spraak=nb)
- 19.08.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000704945&sokeverdi=985592128&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000571640&sokeverdi=985592128&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 04.06.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 18 981 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ISE ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/914385342-ise-entreprenor-as) | Fauske | 50 | 116 mill. kr | −10,3 % |
| [VAKINN AS](https://www.norscout.com/no/company/820391462-vakinn-as) | Fauske | 10 | 22,5 mill. kr | +11,8 % |
| [SKS PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/915637353-sks-produksjon-as) | Fauske | 64 | 569 mill. kr | −22,3 % |
| [ISE PRODUKSJON RØYRVATN AS](https://www.norscout.com/no/company/914385172-ise-produksjon-royrvatn-as) | Fauske | - | 1,29 mill. kr | −72,1 % |
| [ISE KVARV KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/934751256-ise-kvarv-kraft-as) | Fauske | - | 824 000 kr | - |
| [NEVERVATN KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/916750366-nevervatn-kraft-as) | Fauske | - | 0 kr | - |
| [LAKSÅGA KRAFTVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/933022935-laksaga-kraftverk-as) | Fauske | - | 0 kr | - |
| [SKS VINDKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/933737160-sks-vindkraft-as) | Fauske | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
