---
title: "SAPATOS AS (985607842): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SAPATOS AS i Bærum hadde 31,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 31 ansatte. Daglig leder er Per Arne Drangsland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/985607842-sapatos-as"
---

# SAPATOS AS

Detaljhandel med skotøy og lærvarer · Bærum · Etablert 2003

- Org.nr: 985 607 842
- Telefon: 64 00 75 00
- Nettsted: [sapatos.com](https://sapatos.com)
- Daglig leder: Per Arne Drangsland (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 31,4 mill. kr (+6,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −313 871 kr (Margin −1,0 %)
- Ansatte: 31 (Ned fra 48 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 42
- november 2025: 48
- februar 2026: 47
- mars 2026: 49
- juli 2026: 51
- august 2026: 52
- september 2026: 38
- oktober 2026: 31

### Per sted

- Oslo: 15 ansatte
- Rud: 15 ansatte
- Sandvika: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,93 (svak). Ned fra 1,23 i 2024
- Soliditet: −413,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −376,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −12,6 % | −19,1 % | 10,0 % | - |
| Driftsmargin | −5,8 % | −3,7 % | −5,9 % | 2,2 % | −1,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,09 | 1,03 | 1,42 | 1,23 | 0,93 |
| Soliditet | −333,3 % | −446,0 % | −357,5 % | −376,7 % | −413,7 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 22 739 | 22 622 | 21 927 | 29 629 | 31 418 |
| Driftsresultat | −1 313 | −844 | −1 287 | 649 | −314 |
| Årsresultat | −1 364 | −1 025 | −1 511 | 221 | −723 |
| Driftsmargin | −5,8 % | −3,7 % | −5,9 % | 2,2 % | −1,0 % |
| Sum gjeld | 32 354 | 31 721 | 35 092 | 35 104 | 35 342 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 28 980 | 31 731 |
| Finansresultat | - | - | - | −428 | −409 |
| Resultat før skatt | −1 364 | −1 025 | −1 511 | 221 | −723 |
| Anleggsmidler | 198 | 110 | 356 | 298 | 790 |
| Omløpsmidler | 7 270 | 5 700 | 7 314 | 7 065 | 6 089 |
| Sum eiendeler | 7 467 | 5 810 | 7 670 | 7 364 | 6 880 |
| Egenkapital | −24 886 | −25 911 | −27 422 | −27 740 | −28 463 |
| Kortsiktig gjeld | 6 658 | 5 525 | 5 133 | 5 751 | 6 514 |
| Langsiktig gjeld | 25 695 | 26 195 | 29 959 | 29 353 | - |

## Ledelse og styre

- Per Arne Drangsland: Daglig leder og styremedlem
- Tom Islann: Styrets leder
- Monika Drangsland: Styremedlem
- Henriette Mari Drangsland: Styremedlem
- Tor Erik Drangsland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Rudssletta 42, 1351 Rud
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.720 Detaljhandel med skotøy og lærvarer
- Etablert: 01.04.2003
- Tidligere navn: MULTI VISION TEAM AS (2003 til 2013)
- Aksjekapital: 4 073 651 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2004
- Revisor: [CROWE PARTNER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/922829845-crowe-partner-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [WEFILE AS](https://www.norscout.com/no/company/924505036-wefile-as)
- Størrelse: Nr. 36 av 263 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, samt konsulentvirksomhet innen finans- og eiendom, samt ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Siste endringer

- 09.07.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 26.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000761414&sokeverdi=985607842&spraak=nb)
- 09.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000522657&sokeverdi=985607842&spraak=nb)
- 14.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000378956&sokeverdi=985607842&spraak=nb)
- 08.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000005440&sokeverdi=985607842&spraak=nb)
- 08.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000005426&sokeverdi=985607842&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BEKKESTUA SKO AS](https://www.norscout.com/no/company/927889552-bekkestua-sko-as) | Bærum | 38 | 33,7 mill. kr | −5,0 % |
| [SCORETT FOOTWEAR AS](https://www.norscout.com/no/company/834889552-scorett-footwear-as) | Bærum | 15 | 14,3 mill. kr | - |
| [ECCO (NORWAY) AS](https://www.norscout.com/no/company/915729061-ecco-norway-as) | Bærum | 38 | 171 mill. kr | −2,3 % |
| [SNOS SANDVIKA AS](https://www.norscout.com/no/company/929552393-snos-sandvika-as) | Bærum | 10 | 11,2 mill. kr | −11,9 % |
| [HELAR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/898625982-helar-holding-as) | Bærum | - | 0 kr | - |
| [NEXT STEPS AS](https://www.norscout.com/no/company/929621352-next-steps-as) | Bærum | - | - | - |
| [XTEP AS](https://www.norscout.com/no/company/937121423-xtep-as) | Bærum | - | - | - |
| [BOLINA AS](https://www.norscout.com/no/company/916171919-bolina-as) | Bærum | 31 | 46,5 mill. kr | +3,5 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
