---
title: "RETURA HAF AS (985612153): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RETURA HAF AS i Rana hadde 43,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 25 ansatte. Daglig leder er Kevin Mareno Lien. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/985612153-retura-haf-as"
---

# RETURA HAF AS

Innsamling av ikke-farlig avfall · Rana · Etablert 2003

- Org.nr: 985 612 153
- Telefon: 75 19 82 00
- E-post: haf@haf.no
- Nettsted: [haf.no](https://www.haf.no)
- Daglig leder: Kevin Mareno Lien

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 43,7 mill. kr (+20,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,39 mill. kr (Margin 3,2 %)
- Ansatte: 25 (Opp fra 15 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 15
- desember 2025: 16
- februar 2026: 15
- mars 2026: 16
- april 2026: 17
- juni 2026: 16
- september 2026: 25

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,2 % (tilfredsstillende). Ned fra 10,1 % i 2024
- Likviditet: 2,64 (meget god). Opp fra 2,26 i 2024
- Soliditet: 66,9 % (meget god). Ned fra 67,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,3 % | 3,2 % | 10,1 % | 6,2 % |
| Driftsmargin | 9,6 % | 4,1 % | 2,0 % | 6,0 % | 3,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 8,7 % | 3,1 % | 14,0 % | 8,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,87 | 2,03 | 2,25 | 2,26 | 2,64 |
| Soliditet | 46,3 % | 54,3 % | 62,0 % | 67,6 % | 66,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 0,8 | 0,6 | 0,5 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 32 555 | 33 668 | 33 385 | 36 315 | 43 688 |
| Driftsresultat | 3 123 | 1 383 | 670 | 2 186 | 1 387 |
| Årsresultat | 2 324 | 931 | 340 | 1 667 | 1 041 |
| Driftsmargin | 9,6 % | 4,1 % | 2,0 % | 6,0 % | 3,2 % |
| Sum gjeld | 15 344 | 11 879 | 8 857 | 7 735 | 8 514 |
| Sum driftskostnader | - | - | 32 715 | 34 129 | 42 300 |
| Finansresultat | - | - | −231 | −50 | −50 |
| Resultat før skatt | 2 986 | 1 196 | 440 | 2 136 | 1 337 |
| Anleggsmidler | 14 287 | 14 379 | 12 689 | 12 660 | 12 489 |
| Omløpsmidler | 14 261 | 11 635 | 10 643 | 11 217 | 13 207 |
| Sum eiendeler | 28 548 | 26 014 | 23 332 | 23 877 | 25 696 |
| Egenkapital | 13 204 | 14 135 | 14 475 | 16 141 | 17 183 |
| Kortsiktig gjeld | 7 628 | 5 733 | 4 724 | 4 955 | 4 994 |
| Langsiktig gjeld | 7 717 | 6 146 | 4 134 | 2 781 | 3 520 |

## Ledelse og styre

- Kevin Mareno Lien: Daglig leder
- Merethe Aasen: Styrets leder
- Marlene Jordbru: Styremedlem
- Per-Jørgen Bosness: Styremedlem
- Monica Hagen: Styremedlem
- Svein Yngvar Skogsøy: Styremedlem
- Rune Trettbakk: Styremedlem
- Håkon Lund: Varamedlem
- Charlotte Nordbakken: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Nordre gate 23, 8622 Mo i Rana
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.110 Innsamling av ikke-farlig avfall
- Etablert: 01.03.2003
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2003
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 64 av 178 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Avfallshåndtering samt hva som dermed står i forbindelse. Selskapet kan også drive med annen virksomhet som har sammenheng med dette, herunder deltakelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 02.05.2026: Revisor endret
- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 11.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000258003&sokeverdi=985612153&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000229305&sokeverdi=985612153&spraak=nb)
- 12.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000009302&sokeverdi=985612153&spraak=nb)
- 20.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000795227&sokeverdi=985612153&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 16.12.2025: Tilskudd fra ENOVA SF, 3 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MILJØTEKNIKK TERRATEAM AS](https://www.norscout.com/no/company/943719721-miljoteknikk-terrateam-as) | Rana | 28 | 81,9 mill. kr | −1,0 % |
| [HARSCO METALS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/942453965-harsco-metals-norway-as) | Rana | 15 | 36,4 mill. kr | −9,3 % |
| [MILJØMETALL AS](https://www.norscout.com/no/company/931202510-miljometall-as) | Rana | - | 120 000 kr | - |
| [FINNMARK MILJØTJENESTE AS](https://www.norscout.com/no/company/976815394-finnmark-miljotjeneste-as) | Porsanger | 25 | 55,8 mill. kr | −2,4 % |
| [ØFAS HUSHOLDNING AS](https://www.norscout.com/no/company/888321942-ofas-husholdning-as) | Tana | 24 | 50,8 mill. kr | +4,5 % |
| [FINNMARK RESSURSSELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/947346423-finnmark-ressursselskap-as) | Hammerfest | 25 | 69,4 mill. kr | +33,1 % |
| [RETURA MIDT AS](https://www.norscout.com/no/company/984018037-retura-midt-as) | Orkland | 23 | 122 mill. kr | +1,1 % |
| [F F F HAGE OG MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/853326992-f-f-f-hage-og-miljo-as) | Asker | 27 | 148 mill. kr | +74 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
