---
title: "FIRST STOP DEKKCENTER VILLANGER AS (985737614): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FIRST STOP DEKKCENTER VILLANGER AS i Bergen hadde 98,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 33 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/985737614-first-stop-dekkcenter-villanger-as"
---

# FIRST STOP DEKKCENTER VILLANGER AS

Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · Bergen · Etablert 2003

- Org.nr: 985 737 614
- Telefon: 55 98 52 00
- Nettsted: [firststop.no](https://firststop.no)
- Styreleder: Morten Scheel

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 98,3 mill. kr (+10,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,15 mill. kr (Margin 2,2 %)
- Ansatte: 33 (Ned fra 34 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 30
- november 2025: 35
- desember 2025: 34
- januar 2026: 29
- februar 2026: 28
- mars 2026: 29
- mai 2026: 31
- august 2026: 30
- oktober 2026: 33

### Per sted

- Nyborg: 11 ansatte
- Blomsterdalen: 10 ansatte
- Flaktveit: 8 ansatte
- Isdalstø: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 7,6 % i 2024
- Likviditet: 1,44 (tilfredsstillende). Ned fra 1,48 i 2024
- Soliditet: 30,6 % (god). Ned fra 32,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,9 % | 3,9 % | 7,6 % | 6,0 % |
| Driftsmargin | 7,9 % | 1,8 % | 1,7 % | 2,9 % | 2,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 10,8 % | 4,4 % | 15,1 % | 11,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,86 | 1,19 | 1,24 | 1,48 | 1,44 |
| Soliditet | 48,7 % | 23,9 % | 26,7 % | 32,5 % | 30,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 3,2 | 2,7 | 2,1 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 31 046 | 80 201 | 83 492 | 88 613 | 98 295 |
| Driftsresultat | 2 450 | 1 457 | 1 418 | 2 610 | 2 152 |
| Årsresultat | 1 871 | 680 | 334 | 1 225 | 1 010 |
| Driftsmargin | 7,9 % | 1,8 % | 1,7 % | 2,9 % | 2,2 % |
| Sum gjeld | 5 919 | 30 173 | 26 911 | 22 897 | 27 391 |
| Sum driftskostnader | - | - | 82 074 | 86 002 | 96 143 |
| Finansresultat | - | - | −989 | −1 034 | −855 |
| Resultat før skatt | 2 398 | 817 | 428 | 1 577 | 1 297 |
| Anleggsmidler | 518 | 4 675 | 3 567 | 3 049 | 2 592 |
| Omløpsmidler | 11 011 | 34 981 | 33 161 | 30 890 | 36 852 |
| Sum eiendeler | 11 529 | 39 656 | 36 728 | 33 939 | 39 443 |
| Egenkapital | 5 610 | 9 483 | 9 817 | 11 042 | 12 052 |
| Kortsiktig gjeld | 5 919 | 29 468 | 26 701 | 20 932 | 25 578 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 705 | 210 | 1 964 | 1 813 |

## Ledelse og styre

- Morten Scheel: Styrets leder
- Gisle Villanger: Styremedlem
- Per-Kristian Villanger: Styremedlem
- Endre Johnsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Lønningsflaten 37, 5258 Blomsterdalen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.820 Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner
- Etablert: 18.03.2003
- Tidligere navn: DEKKCENTERET BERGEN AS (2003 til 2022)
- Aksjekapital: 253 085 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2003
- Revisor: [FORVIS MAZARS AS](https://www.norscout.com/no/company/979605994-forvis-mazars-as)
- Størrelse: Nr. 20 av 543 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og service på dekk og felger og dertil hørende produkter til alle typer kjøretøy, eller annen virksomhet som har sammenheng med dette. Selskapet kan erverve eierinteresser i andre selskap.

## Siste endringer

- 16.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000642293&sokeverdi=985737614&spraak=nb)
- 16.02.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000060422&sokeverdi=985737614&spraak=nb)
- 23.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000618649&sokeverdi=985737614&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DEKK OG DELER AS](https://www.norscout.com/no/company/996430022-dekk-og-deler-as) | Bergen | 44 | 89,4 mill. kr | +14,3 % |
| [MIDTUN DEKK AS](https://www.norscout.com/no/company/916657315-midtun-dekk-as) | Bergen | 11 | 25,1 mill. kr | +5,9 % |
| [BERGEN BILDEKK AS](https://www.norscout.com/no/company/987906251-bergen-bildekk-as) | Bergen | 9 | 27,2 mill. kr | +6,8 % |
| [BERGEN BATTERI SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/944060995-bergen-batteri-service-as) | Bergen | 8 | 48,1 mill. kr | +0,5 % |
| [DEKKSTRA ÅSANE AS](https://www.norscout.com/no/company/919923679-dekkstra-asane-as) | Bergen | 7 | 19,5 mill. kr | +17,2 % |
| [DEKKSTRA FLESLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/933519775-dekkstra-flesland-as) | Bergen | 6 | 6,48 mill. kr | - |
| [MITT DEKKHOTELL KOKSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/919430729-mitt-dekkhotell-kokstad-as) | Bergen | 5 | 18,2 mill. kr | +24,4 % |
| [DEKKSTRA KOKSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/929008588-dekkstra-kokstad-as) | Bergen | 5 | 15,8 mill. kr | +9,0 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/bergen)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Transportbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/bergen)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
