---
title: "SCANPOLE AS (985817030): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SCANPOLE AS i Stange hadde 240 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 43 ansatte. Daglig leder er Janne-Matias Monni. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/985817030-scanpole-as"
---

# SCANPOLE AS

Bearbeiding og etterbehandling av tre · Stange · Etablert 2003

Heleid av SCANPOLE OY

- Org.nr: 985 817 030
- Nettsted: [scanpole.com](https://scanpole.com)
- Daglig leder: Janne-Matias Monni (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 240 mill. kr (+15,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 7,35 mill. kr (Margin 3,1 %)
- Ansatte: 43 (Uendret siden desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 45
- oktober 2025: 46
- november 2025: 45
- desember 2025: 43
- januar 2026: 42
- mars 2026: 41
- april 2026: 40
- juni 2026: 43
- juli 2026: 44
- oktober 2026: 43

### Per sted

- Kirkenær: 25 ansatte
- Ilseng: 18 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,2 % (svak). Ned fra 7,7 % i 2024
- Likviditet: 0,92 (svak). Ned fra 3,33 i 2024
- Soliditet: 36,5 % (god). Ned fra 38,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,8 % | 15,6 % | 7,7 % | 5,2 % |
| Driftsmargin | 2,9 % | 5,1 % | 9,3 % | 4,9 % | 3,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 11,4 % | - | - | 4,1 % |
| Likviditetsgrad | 5,25 | 4,42 | 3,99 | 3,33 | 0,92 |
| Soliditet | 45,4 % | 51,1 % | - | 38,7 % | 36,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,0 | - | 1,6 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 152 404 | 173 347 | 204 999 | 207 278 | 239 630 |
| Driftsresultat | 4 472 | 8 880 | 19 136 | 10 153 | 7 349 |
| Årsresultat | 2 213 | 5 430 | 18 274 | 6 848 | 1 639 |
| Driftsmargin | 2,9 % | 5,1 % | 9,3 % | 4,9 % | 3,1 % |
| Sum gjeld | 74 171 | 64 251 | 61 920 | 101 052 | 113 775 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 197 125 | 232 281 |
| Finansresultat | - | - | - | −1 109 | −4 716 |
| Resultat før skatt | 3 238 | 7 332 | 17 824 | 9 044 | 2 633 |
| Anleggsmidler | 69 843 | 62 387 | 65 764 | 77 114 | 99 194 |
| Omløpsmidler | 66 090 | 69 055 | 81 621 | 87 730 | 80 012 |
| Sum eiendeler | 135 932 | 131 442 | 147 386 | 164 844 | 179 206 |
| Egenkapital | 61 761 | 67 191 | - | 63 792 | 65 431 |
| Kortsiktig gjeld | 12 592 | 15 616 | 20 478 | 26 365 | 87 134 |
| Langsiktig gjeld | 61 579 | 48 635 | 41 442 | 74 687 | 26 641 |

## Konsern

2 selskaper.

- SCANPOLE OY (Morselskap · Utenlandsk)
  - SCANPOLE AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Janne-Matias Monni: Daglig leder og styremedlem
- Ari Pentti Juhani Mononen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Linjevegen 47, 2344 Ilseng
- Postadresse: Postboks 25, 2346 Ilseng
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.120 Bearbeiding og etterbehandling av tre
- Etablert: 01.07.2003
- Tidligere navn: SCANPOLE NORGE AS (2003 til 2011)
- Aksjekapital: 24 889 280 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2003
- Revisor: [SLM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/972412112-slm-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 31 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av impregnert trevirke og annen økonomisk virksomhet tilknytning til dette.

## Siste endringer

- 21.03.2026: Næringskode endret
- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 18.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000401378&sokeverdi=985817030&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INNLANDET ELEMENTFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/919823615-innlandet-elementfabrikk-as) | Stange | 16 | 39,6 mill. kr | −15,9 % |
| [HESTNÆS TRAPPEFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/972412503-hestnaes-trappefabrikk-as) | Stange | 15 | 23,1 mill. kr | −2,0 % |
| [FAGTRAPP AS](https://www.norscout.com/no/company/919188995-fagtrapp-as) | Stange | 7 | 16 mill. kr | +24,8 % |
| [ESPA SNEKKERVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/991080252-espa-snekkerverksted-as) | Stange | 6 | 8,53 mill. kr | +1,3 % |
| [BJØRA EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/920060692-bjora-eiendom-as) | Stange | - | 3,19 mill. kr | +7,5 % |
| [SCALA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/920169732-scala-invest-as) | Stange | - | 2,53 mill. kr | +132,2 % |
| [HOLMEN SAG AS](https://www.norscout.com/no/company/896269402-holmen-sag-as) | Stange | - | 133 256 kr | - |
| [SILWAM AS](https://www.norscout.com/no/company/931374869-silwam-as) | Stange | - | 43 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
