---
title: "NORSCRAP KARMØY AS (985861560): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORSCRAP KARMØY AS i Karmøy hadde 85,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Jan Egil Stølsvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/985861560-norscrap-karmoy-as"
---

# NORSCRAP KARMØY AS

Materialgjenvinning · Karmøy · Etablert 2003

Eid 60 % av [HELLIK TEIGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/941538576-hellik-teigen-as)

- Org.nr: 985 861 560
- Nettsted: [norscrap-karmoy.no](https://norscrap-karmoy.no)
- Daglig leder: Jan Egil Stølsvik

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 85,1 mill. kr (−14,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,57 mill. kr (Margin 4,2 %)
- Ansatte: 13 (Opp fra 11 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 12
- oktober 2025: 11
- desember 2025: 12
- juli 2026: 14
- august 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,3 % (svak). Ned fra 10,6 % i 2024
- Likviditet: 2,29 (meget god). Opp fra 2,22 i 2024
- Soliditet: 62,2 % (meget god). Ned fra 72,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,7 % | 3,9 % | 10,6 % | 5,3 % |
| Driftsmargin | 7,3 % | 5,4 % | 1,5 % | 4,9 % | 4,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 13,7 % | 6,5 % |
| Likviditetsgrad | 3,04 | 2,95 | 4,29 | 2,22 | 2,29 |
| Soliditet | - | - | 74,5 % | 72,0 % | 62,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,3 | 0,4 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 78 956 | 160 774 | 105 380 | 99 594 | 85 067 |
| Driftsresultat | 5 751 | 8 620 | 1 592 | 4 923 | 3 569 |
| Årsresultat | 4 489 | 6 423 | 1 299 | 4 084 | 2 359 |
| Driftsmargin | 7,3 % | 5,4 % | 1,5 % | 4,9 % | 4,2 % |
| Sum gjeld | 25 320 | 17 399 | 12 432 | 15 755 | 32 055 |
| Sum driftskostnader | - | - | 103 788 | 94 671 | 81 498 |
| Finansresultat | - | - | 100 | 332 | −525 |
| Resultat før skatt | 5 764 | 8 256 | 1 693 | 5 255 | 3 044 |
| Anleggsmidler | 7 076 | 19 991 | 17 734 | 29 587 | 51 130 |
| Omløpsmidler | 39 936 | 32 523 | 31 111 | 26 665 | 33 781 |
| Sum eiendeler | 47 012 | 52 514 | 48 845 | 56 253 | 84 911 |
| Egenkapital | - | - | 36 414 | 40 498 | 52 856 |
| Kortsiktig gjeld | 13 123 | 11 036 | 7 256 | 12 017 | 14 726 |
| Langsiktig gjeld | 12 196 | 6 364 | 5 176 | 3 738 | - |

## Konsern

12 selskaper.

- [RING TORE TEIGEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989224654-ring-tore-teigen-holding-as) (Morselskap)
  - [HELLIK TEIGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/941538576-hellik-teigen-as) (90 % · 63 ansatte)
    - [BAMSE METALL AS](https://www.norscout.com/no/company/879504732-bamse-metall-as) (7 ansatte)
    - [BILDEMONTERING RINGERIKE AS](https://www.norscout.com/no/company/997443470-bildemontering-ringerike-as) (7 ansatte)
    - [HANØYTANGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/964085110-hanoytangen-as)
    - [HELLIK TEIGEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/985865159-hellik-teigen-eiendom-as)
      - [HT INDUSTRIEIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/988256927-ht-industrieiendom-as)
      - [INDUSTRIVEIEN 28 AS](https://www.norscout.com/no/company/989514148-industriveien-28-as)
    - [LYNGDAL RECYCLING AS](https://www.norscout.com/no/company/979185588-lyngdal-recycling-as)
    - NORSCRAP KARMØY AS (Denne bedriften)
    - [NORSCRAP WEST AS](https://www.norscout.com/no/company/984220847-norscrap-west-as) (36 ansatte)
    - [TOMT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989872974-tomt-holding-as) (60 %)

## Ledelse og styre

- Jan Egil Stølsvik: Daglig leder
- Ring Tore Teigen: Styrets leder
- Geir Olav Bøe: Styremedlem
- Bjørn Rabo: Styremedlem
- Hellik Teigen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Sundvegen 464, 4250 Kopervik
- Postadresse: Postboks 31, 3301 Hokksund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.210 Materialgjenvinning
- Etablert: 11.06.2003
- Aksjekapital: 12 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2003
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 45 av 183 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av jern og metaller og gjenvinning av restprodukter. Det skal være anledning til å eie aksjer og andeler i andre selskaper, samt hva herved naturlig står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000626711&sokeverdi=985861560&spraak=nb)
- 10.11.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000828396&sokeverdi=985861560&spraak=nb)
- 10.11.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000828397&sokeverdi=985861560&spraak=nb)
- 25.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000758962&sokeverdi=985861560&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [O HANSEN & SØNNER STORD AS](https://www.norscout.com/no/company/977044065-o-hansen-sonner-stord-as) | Karmøy | 13 | 21,5 mill. kr | +13,6 % |
| [REVIXIT AS](https://www.norscout.com/no/company/927120399-revixit-as) | Harstad | 14 | 28,4 mill. kr | +17,9 % |
| [RETURA SOGN & FJORDANE AS](https://www.norscout.com/no/company/985226482-retura-sogn-fjordane-as) | Gloppen | 13 | 31,4 mill. kr | +4,0 % |
| [SORTBAT NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/922103844-sortbat-norway-as) | Larvik | 14 | 28,5 mill. kr | −13,5 % |
| [POLYMERTRADE AS](https://www.norscout.com/no/company/925731641-polymertrade-as) | Skien | 11 | 47,2 mill. kr | −20,7 % |
| [OCEANIZE AS](https://www.norscout.com/no/company/997311388-oceanize-as) | Nærøysund | 14 | 45,8 mill. kr | −0,8 % |
| [OTTEM GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/928057798-ottem-gjenvinning-as) | Sunndal | 11 | 32,8 mill. kr | +5,1 % |
| [STENSLI GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/876563622-stensli-gjenvinning-as) | Ringsaker | 14 | 104 mill. kr | −7,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
