---
title: "EXNOR AS (985882398): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EXNOR AS i Malvik hadde 24,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ole Marius Øyen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/985882398-exnor-as"
---

# EXNOR AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Malvik

- Org.nr: 985 882 398
- Telefon: 73 97 16 77
- E-post: post@exnor.no
- Nettsted: [exnor.no](https://www.exnor.no)
- Daglig leder: Ole Marius Øyen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 24,5 mill. kr (+26,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,54 mill. kr (Margin 10,4 %)
- Etablert: 2003

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 34,7 % (meget god). Ned fra 37,2 % i 2024
- Likviditet: 1,35 (tilfredsstillende). Opp fra 1,29 i 2024
- Soliditet: 28,7 % (god). Opp fra 27,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 40,3 % | 32,7 % | 37,2 % | 34,7 % |
| Driftsmargin | 13,8 % | 13,9 % | 12,7 % | 13,4 % | 10,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 151,1 % | 119,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,54 | 1,83 | 1,24 | 1,29 | 1,35 |
| Soliditet | - | - | 19,7 % | 27,9 % | 28,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 4,1 | 2,6 | 2,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 16 908 | 18 323 | 19 419 | 19 352 | 24 494 |
| Driftsresultat | 2 333 | 2 548 | 2 464 | 2 598 | 2 542 |
| Årsresultat | 1 775 | 1 929 | 1 759 | 1 961 | 1 961 |
| Driftsmargin | 13,8 % | 13,9 % | 12,7 % | 13,4 % | 10,4 % |
| Sum gjeld | 4 169 | 3 738 | 6 856 | 4 253 | 6 460 |
| Sum driftskostnader | - | - | 16 955 | 16 754 | 21 952 |
| Finansresultat | - | - | −206 | −84 | −7 |
| Resultat før skatt | 2 276 | 2 473 | 2 257 | 2 514 | 2 535 |
| Anleggsmidler | 43 | 24 | 42 | 439 | 345 |
| Omløpsmidler | 6 422 | 6 838 | 8 497 | 5 459 | 8 720 |
| Sum eiendeler | 6 464 | 6 862 | 8 540 | 5 898 | 9 065 |
| Egenkapital | - | - | 1 684 | 1 645 | 2 605 |
| Kortsiktig gjeld | 4 167 | 3 737 | 6 847 | 4 222 | 6 442 |
| Langsiktig gjeld | 2 | 0 | 9 | 31 | - |

## Ledelse og styre

- Ole Marius Øyen: Daglig leder og styremedlem
- Jan Atle Øyen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Leikvegen 7, 7550 Hommelvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 30.06.2003
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2003
- Revisor: MAGNAR GRENDAL
- Regnskapsfører: [DIN REGNSKAPSLOS AS](https://www.norscout.com/no/company/919929901-din-regnskapslos-as)
- Størrelse: Nr. 567 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import, salg og produksjon av eksplosjonssikkert utstyr og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 22.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000198830&sokeverdi=985882398&spraak=nb)
- 04.12.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000862450&sokeverdi=985882398&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CONTAINER TERJE VOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/960116801-container-terje-vold-as) | Malvik | - | 7,75 mill. kr | −2,6 % |
| [DECO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/917827524-deco-holding-as) | Malvik | - | 672 390 kr | - |
| [BEST-PARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/959622191-best-partner-as) | Malvik | - | 368 000 kr | - |
| [GAZECHIM COMPOSITES NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/918026770-gazechim-composites-norge-as) | Malvik | - | 42,7 mill. kr | +9,0 % |
| [CHEMSUPPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/917440123-chemsupport-as) | Malvik | - | 9,53 mill. kr | +14 % |
| [ICENOR AS](https://www.norscout.com/no/company/912490025-icenor-as) | Malvik | - | 191 mill. kr | +169,4 % |
| [ENRO AS](https://www.norscout.com/no/company/890861202-enro-as) | Malvik | - | 9,29 mill. kr | +7,1 % |
| [MOTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/971650451-motro-as) | Malvik | 5 | 3,7 mill. kr | +197,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
