---
title: "STAVANGER KLIMA AS (986001883): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVANGER KLIMA AS i Sandnes hadde 47,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Øystein Frafjord. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/986001883-stavanger-klima-as"
---

# STAVANGER KLIMA AS

Ventilasjonsarbeid · Sandnes · Etablert 2003

Heleid av [STAVANGER KLIMA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/933483711-stavanger-klima-holding-as)

- Org.nr: 986 001 883
- Telefon: 51 63 30 03
- E-post: of@stavanger-klima.no
- Daglig leder: Øystein Frafjord

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 47,6 mill. kr (+1,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,15 mill. kr (Margin 12,9 %)
- Ansatte: 16 (Ned fra 17 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 16
- november 2025: 17
- oktober 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 27,0 % (meget god). Opp fra 23,9 % i 2024
- Likviditet: 1,37 (tilfredsstillende). Opp fra 1,33 i 2024
- Soliditet: 29,5 % (god). Opp fra 25,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,6 % | 27,2 % | 23,9 % | 27,0 % |
| Driftsmargin | 6,3 % | 5,8 % | 7,9 % | 11,9 % | 12,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 38,5 % | 89,7 % | 86,3 % | 98,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,91 | 1,46 | 1,27 | 1,33 | 1,37 |
| Soliditet | 35,3 % | 30,6 % | 30,2 % | 25,7 % | 29,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 2,3 | 2,3 | 2,9 | 2,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 38 919 | 31 419 | 64 100 | 46 682 | 47 584 |
| Driftsresultat | 2 449 | 1 814 | 5 076 | 5 570 | 6 151 |
| Årsresultat | 2 010 | 1 440 | 4 083 | 4 748 | 5 211 |
| Driftsmargin | 6,3 % | 5,8 % | 7,9 % | 11,9 % | 12,9 % |
| Sum gjeld | 8 428 | 11 441 | 15 445 | 21 539 | 14 710 |
| Sum driftskostnader | - | - | 59 024 | 41 112 | 41 433 |
| Finansresultat | - | - | 184 | 528 | 541 |
| Resultat før skatt | 2 580 | 1 855 | 5 259 | 6 097 | 6 692 |
| Anleggsmidler | 5 665 | 292 | 3 792 | 889 | 830 |
| Omløpsmidler | 7 358 | 16 183 | 18 340 | 28 085 | 20 026 |
| Sum eiendeler | 13 023 | 16 475 | 22 132 | 28 974 | 20 856 |
| Egenkapital | 4 595 | 5 034 | 6 687 | 7 435 | 6 146 |
| Kortsiktig gjeld | 8 077 | 11 053 | 14 423 | 21 171 | 14 631 |
| Langsiktig gjeld | 351 | 388 | 1 022 | 368 | 79 |

## Konsern

5 selskaper.

- [CHARMILLA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989220055-charmilla-invest-as) (Morselskap)
  - [STAVANGER KLIMA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/933483711-stavanger-klima-holding-as) (68 %)
    - [GAMLE FORUSVEI 33 AS](https://www.norscout.com/no/company/997883381-gamle-forusvei-33-as)
    - [SPIND EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/912349659-spind-eiendom-as)
    - STAVANGER KLIMA AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Øystein Frafjord: Daglig leder
- Morten Juel: Styrets leder
- Kristoffer Ree: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gamleveien 23, 4315 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.223 Ventilasjonsarbeid
- Etablert: 01.09.2003
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2003
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 57 av 362 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Entreprenør og servicebedrift innen ventilasjon og inneklima, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.

## Siste endringer

- 23.10.2026: Revisor endret
- 15.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 23.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000814722&sokeverdi=986001883&spraak=nb)
- 23.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000420116&sokeverdi=986001883&spraak=nb)
- 30.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000810046&sokeverdi=986001883&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [URD KLIMA SANDNES AS](https://www.norscout.com/no/company/980608646-urd-klima-sandnes-as) | Sandnes | 23 | 88,5 mill. kr | −15,3 % |
| [ENERGIMA ROGALAND AS](https://www.norscout.com/no/company/930138711-energima-rogaland-as) | Sandnes | 8 | 9,79 mill. kr | +2,0 % |
| [LIE VENTILASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/987884630-lie-ventilasjon-as) | Sandnes | 47 | 146 mill. kr | +12,8 % |
| [GB VENTILASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/922622027-gb-ventilasjon-as) | Sandnes | 5 | 6,47 mill. kr | −0,2 % |
| [ENERGI & MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/989829351-energi-miljo-as) | Sandnes | 48 | 176 mill. kr | +26,2 % |
| [FLOW KLIMA SØR-VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/926864947-flow-klima-sor-vest-as) | Sandnes | - | 6,98 mill. kr | +3,1 % |
| [PEDERSENS MONTASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/913052978-pedersens-montasje-as) | Sandnes | - | 729 495 kr | −48,2 % |
| [MARLON HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924957719-marlon-holding-as) | Sandnes | - | - | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Rørleggerfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/rorleggerfirmaer/sandnes)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
