---
title: "MOSTER BIL AS (986088806): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MOSTER BIL AS i Bømlo hadde 8,84 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Sylke Baumbach. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/986088806-moster-bil-as"
---

# MOSTER BIL AS

Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · Bømlo · Etablert 2003

Heleid av [BB-HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928307476-bb-holding-as)

- Org.nr: 986 088 806
- E-post: post.mosterbil@haugnett.no
- Daglig leder: Sylke Baumbach (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,84 mill. kr (+3,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 98 431 kr (Margin 1,1 %)
- Ansatte: 9

## Ansatte

- april 2026: 9
- juni 2026: 8
- oktober 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,3 % (tilfredsstillende). Opp fra 2,4 % i 2024
- Likviditet: 1,71 (god). Opp fra 1,61 i 2024
- Soliditet: 49,0 % (meget god). Opp fra 47,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,2 % | −9,0 % | 2,4 % | 6,3 % |
| Driftsmargin | 9,5 % | 3,8 % | −4,3 % | 0,6 % | 1,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −24,3 % | −2,3 % | 11,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,65 | 1,61 | 1,71 |
| Soliditet | 39,4 % | 49,9 % | 41,1 % | 47,4 % | 49,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,0 | 1,4 | 1,1 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 208 | 7 049 | 7 692 | 8 558 | 8 844 |
| Driftsresultat | 782 | 269 | −332 | 51 | 98 |
| Årsresultat | 579 | 151 | −315 | −27 | 97 |
| Driftsmargin | 9,5 % | 3,8 % | −4,3 % | 0,6 % | 1,1 % |
| Sum gjeld | 2 564 | 1 822 | 2 151 | 890 | 936 |
| Sum driftskostnader | 7 426 | 6 780 | 8 024 | 8 506 | 8 746 |
| Finansresultat | −40 | −76 | −71 | −78 | −1 |
| Resultat før skatt | - | - | −403 | −27 | 97 |
| Anleggsmidler | 2 017 | 1 918 | 1 892 | 260 | 256 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 761 | 1 431 | 1 578 |
| Sum eiendeler | 4 231 | 3 639 | 3 653 | 1 690 | 1 834 |
| Egenkapital | 1 666 | 1 817 | 1 502 | 801 | 898 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 065 | 890 | 921 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 085 | 0 | 15 |

## Konsern

2 selskaper.

- [BB-HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928307476-bb-holding-as) (Morselskap)
  - MOSTER BIL AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Sylke Baumbach: Daglig leder og styremedlem
- Andre Baumbach: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: 5440 Mosterhamn
- Postadresse: Mostravegen 537, 5440 Mosterhamn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.300 Detaljhandel med drivstoff til motorvogner
- Etablert: 23.09.2003
- Aksjekapital: 120 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2003
- Revisor: [REVISORPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/922105170-revisorpartner-as)
- Regnskapsfører: [PANZER NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/820771982-panzer-norge-as)
- Størrelse: Nr. 388 av 716 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bilverksted, service og handel med rekvisita og bilutstyr, samt hva som naturlig hører under dette.

## Kunngjøringer

- 12.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000263179&sokeverdi=986088806&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BØMLO BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/921082541-bomlo-bil-as) | Bømlo | 12 | 8,74 mill. kr | −24,8 % |
| [FINNÅS AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/978653367-finnas-auto-as) | Bømlo | 5 | 9,3 mill. kr | +8,6 % |
| [BB-HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928307476-bb-holding-as) | Bømlo | - | 0 kr | - |
| [BØMLO OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/966800798-bomlo-optikk-as) | Bømlo | 9 | 13,7 mill. kr | +10,2 % |
| [NYE HANS OG HENNES AS](https://www.norscout.com/no/company/941748317-nye-hans-og-hennes-as) | Bømlo | 8 | 12 mill. kr | +7,0 % |
| [ELEKTRONIKK BUTIKKEN BØMLO AS](https://www.norscout.com/no/company/995700840-elektronikk-butikken-bomlo-as) | Bømlo | 9 | 36,5 mill. kr | +7,2 % |
| [STOFFBUA AS](https://www.norscout.com/no/company/924567627-stoffbua-as) | Bømlo | 8 | 9,14 mill. kr | +1,3 % |
| [BØMLO FARGE & MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/934453727-bomlo-farge-miljo-as) | Bømlo | 8 | 7,62 mill. kr | +3,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
