---
title: "ROA MEDISINSKE SENTER AS (986108882): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ROA MEDISINSKE SENTER AS i Lunner hadde 5,56 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Mesrack Worku. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/986108882-roa-medisinske-senter-as"
---

# ROA MEDISINSKE SENTER AS

Allmennlegetjenester · Lunner

- Org.nr: 986 108 882
- Telefon: 61 32 46 12
- Daglig leder: Mesrack Worku (også varamedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,56 mill. kr (−26,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,06 mill. kr (Margin 55,1 %)
- Etablert: 2003

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 31,8 % (meget god). Ned fra 55,0 % i 2024
- Likviditet: 6,02 (meget god). Opp fra 4,04 i 2024
- Soliditet: 89,1 % (meget god). Opp fra 84,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 26,4 % | 51,6 % | 55,0 % | 31,8 % |
| Driftsmargin | 40,0 % | 30,0 % | 50,4 % | 64,6 % | 55,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 79,3 % | 72,4 % | 36,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,76 | 4,04 | 6,02 |
| Soliditet | 59,8 % | 63,7 % | 66,3 % | 84,2 % | 89,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,6 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 753 | 6 224 | 7 177 | 7 553 | 5 561 |
| Driftsresultat | 2 704 | 1 870 | 3 620 | 4 878 | 3 063 |
| Årsresultat | 2 114 | 1 460 | 3 096 | 3 807 | 2 392 |
| Driftsmargin | 40 % | 30 % | 50,4 % | 64,6 % | 55,1 % |
| Sum gjeld | 2 952 | 2 484 | 2 820 | 1 493 | 1 083 |
| Sum driftskostnader | 4 048 | 4 354 | 3 557 | 2 675 | 2 498 |
| Finansresultat | 1 | 3 | 310 | 2 | 5 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 929 | 4 880 | 3 068 |
| Anleggsmidler | 3 398 | 3 418 | 3 426 | 3 403 | 3 387 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 949 | 6 022 | 6 519 |
| Sum eiendeler | 7 351 | 6 843 | 8 375 | 9 425 | 9 907 |
| Egenkapital | 4 399 | 4 359 | 5 555 | 7 932 | 8 824 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 820 | 1 490 | 1 083 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 4 | - |

## Ledelse og styre

- Mesrack Worku: Daglig leder og varamedlem
- Kesete Negassi: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Oppenvegen 114, 2730 Lunner
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.210 Allmennlegetjenester
- Etablert: 12.09.2003
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [UNIC REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/999327885-unic-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 304 av 1 743 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av legekontor og hva som herav naturlig står i forbindelse, samt investering i fast eiendom.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000642322&sokeverdi=986108882&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000588617&sokeverdi=986108882&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LUNNER LEGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/971236280-lunner-legesenter-as) | Lunner | - | 2,28 mill. kr | −46,9 % |
| [SAFDAR MALIK AS](https://www.norscout.com/no/company/998764300-safdar-malik-as) | Lunner | - | 841 086 kr | - |
| [HARESTUA LEGEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/998348404-harestua-legedrift-as) | Lunner | - | 15 086 kr | - |
| [ODENT AS](https://www.norscout.com/no/company/918616942-odent-as) | Lunner | - | 2,15 mill. kr | −26,2 % |
| [FYSIO PULS AS](https://www.norscout.com/no/company/911771268-fysio-puls-as) | Lunner | - | 1,5 mill. kr | +3,5 % |
| [SILJES FOT OG HUDPLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/912879410-siljes-fot-og-hudpleie-as) | Lunner | - | 769 847 kr | - |
| [HARESTUA FYSIOTERAPI AS](https://www.norscout.com/no/company/837843502-harestua-fysioterapi-as) | Lunner | - | - | - |
| [MEDISAM AS](https://www.norscout.com/no/company/925257117-medisam-as) | Hamar | - | 5,58 mill. kr | +36,6 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.08.2026.
