---
title: "LOFTHUS CAMPING AS (986390359): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LOFTHUS CAMPING AS i Ullensvang hadde 6,74 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Dag Helleland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/986390359-lofthus-camping-as"
---

# LOFTHUS CAMPING AS

Drift av campingplasser · Ullensvang · Etablert 2003

- Org.nr: 986 390 359
- Telefon: 53 66 13 64
- Daglig leder: Dag Helleland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,74 mill. kr (+1,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,33 mill. kr (Margin 19,7 %)
- Ansatte: 7 (Ned fra 9 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 9
- mai 2026: 8
- juli 2026: 9
- september 2026: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,3 % (tilfredsstillende). Opp fra 9,2 % i 2024
- Likviditet: 6,41 (meget god). Ned fra 6,82 i 2024
- Soliditet: 11,2 % (tilfredsstillende). Opp fra 8,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 9,2 % | 9,3 % |
| Driftsmargin | 10,4 % | 2,5 % | 18,6 % | 20,8 % | 19,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 29,5 % | 27,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 5,56 | 6,82 | 6,41 |
| Soliditet | - | - | 5,9 % | 8,3 % | 11,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 15,9 | 11,1 | 7,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 354 | 5 763 | 6 715 | 6 655 | 6 744 |
| Driftsresultat | 558 | 146 | 1 250 | 1 385 | 1 327 |
| Årsresultat | −15 | −673 | 153 | 321 | 384 |
| Driftsmargin | 10,4 % | 2,5 % | 18,6 % | 20,8 % | 19,7 % |
| Sum gjeld | - | - | 14 733 | 13 817 | 12 930 |
| Sum driftskostnader | 4 797 | 5 618 | 5 464 | 5 270 | 5 417 |
| Finansresultat | −573 | −818 | −1 097 | −1 064 | −934 |
| Resultat før skatt | - | - | 153 | 321 | 393 |
| Anleggsmidler | - | - | 13 970 | 13 216 | 12 336 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 689 | 1 849 | 2 226 |
| Sum eiendeler | - | - | 15 659 | 15 065 | 14 561 |
| Egenkapital | - | - | 926 | 1 247 | 1 632 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 304 | 271 | 347 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 14 429 | 13 546 | - |

## Ledelse og styre

- Dag Helleland: Daglig leder og styrets leder
- Jeanette Helleland: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: 5781 Lofthus
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.300 Drift av campingplasser
- Etablert: 05.12.2003
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2004
- Regnskapsfører: [ALMA REKNESKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/931827154-alma-rekneskap-as)
- Størrelse: Nr. 111 av 546 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av campingplass, hytteutleie, kioskdrift og tjenester som hører til.

## Kunngjøringer

- 18.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000123722&sokeverdi=986390359&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LOTHEPUS CAMP AS](https://www.norscout.com/no/company/933851443-lothepus-camp-as) | Ullensvang | 10 | 7,89 mill. kr | - |
| [SKYSSTASJONEN RØLDAL EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/919190159-skysstasjonen-roldal-eiendom-as) | Ullensvang | 7 | 3,91 mill. kr | +11,7 % |
| [TROLLTUNGA CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/915573290-trolltunga-camping-as) | Ullensvang | 26 | 10,9 mill. kr | +8,9 % |
| [KINSARVIK CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/991436235-kinsarvik-camping-as) | Ullensvang | 6 | 12,7 mill. kr | +19 % |
| [MIKKELPARKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/878707192-mikkelparken-as) | Ullensvang | 102 | 42,2 mill. kr | +6,1 % |
| [HARDANGERTUN EIGEDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/987127805-hardangertun-eigedom-as) | Ullensvang | - | 8,08 mill. kr | −33 % |
| [HARDANGERPARK AS](https://www.norscout.com/no/company/921790910-hardangerpark-as) | Ullensvang | - | 5,9 mill. kr | +106,8 % |
| [LEIF EINAR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/931671820-leif-einar-holding-as) | Ullensvang | - | 3,9 mill. kr | −10,9 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
