---
title: "SMED T KRISTIANSEN AS (986442782): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SMED T KRISTIANSEN AS i Stavanger hadde 66 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 35 ansatte. Daglig leder er Svein Kristiansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/986442782-smed-t-kristiansen-as"
---

# SMED T KRISTIANSEN AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Stavanger · Etablert 2003

- Org.nr: 986 442 782
- Telefon: 51 83 91 91
- Nettsted: [smed.no](https://smed.no)
- Daglig leder: Svein Kristiansen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 66 mill. kr (−25,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −12,3 mill. kr (Margin −18,6 %)
- Ansatte: 35 (Ned fra 42 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 42
- mars 2026: 43
- april 2026: 44
- mai 2026: 45
- juni 2026: 43
- juli 2026: 38
- september 2026: 37
- oktober 2026: 35

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −28,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 20,6 % i 2024
- Likviditet: 1,40 (tilfredsstillende). Ned fra 2,45 i 2024
- Soliditet: 33,2 % (god). Ned fra 56,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −6,4 % | 22,4 % | 20,6 % | −28,8 % |
| Driftsmargin | −2,0 % | −4,4 % | 12,8 % | 8,9 % | −18,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −16,7 % | 48,4 % | 36,1 % | −73,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,11 | 2,26 | 2,17 | 2,45 | 1,40 |
| Soliditet | 57,8 % | 42,8 % | 43,3 % | 56,3 % | 33,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 1,3 | 1,3 | 0,8 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 34 309 | 40 214 | 61 230 | 89 074 | 65 969 |
| Driftsresultat | −690 | −1 749 | 7 818 | 7 910 | −12 287 |
| Årsresultat | −741 | −1 712 | 5 680 | 5 782 | −10 775 |
| Driftsmargin | −2,0 % | −4,4 % | 12,8 % | 8,9 % | −18,6 % |
| Sum gjeld | 10 171 | 16 322 | 23 481 | 18 108 | 29 015 |
| Sum driftskostnader | - | - | 53 412 | 81 164 | 78 257 |
| Finansresultat | - | - | −531 | −484 | −1 515 |
| Resultat før skatt | −948 | −2 190 | 7 288 | 7 426 | −13 802 |
| Anleggsmidler | 2 622 | 2 235 | 2 054 | 3 778 | 5 611 |
| Omløpsmidler | 21 482 | 26 308 | 39 327 | 37 613 | 37 832 |
| Sum eiendeler | 24 104 | 28 542 | 41 381 | 41 391 | 43 442 |
| Egenkapital | 13 932 | 12 220 | 17 901 | 23 283 | 14 427 |
| Kortsiktig gjeld | 10 171 | 11 622 | 18 140 | 15 345 | 27 064 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 4 700 | 5 341 | 2 762 | 1 951 |

## Ledelse og styre

- Svein Kristiansen: Daglig leder og styremedlem
- Leif Johan Sevland: Styrets leder
- Tor Kristiansen: Styremedlem
- Ingveig Tveranger: Styremedlem
- Nina Ravnås: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Finnestadsvingen 28, 4029 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 18.11.2003
- Aksjekapital: 2 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2004
- Revisor: [TJEMSLAND REVISJON & RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/930216976-tjemsland-revisjon-radgivning-as)
- Regnskapsfører: [JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/979713894-jansson-larsen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 69 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og handel og alt hva som hermed står i forbindelse, herunder deltagelse i andre selskap med samme eller lignende formål.

## Siste endringer

- 08.04.2026: Aksjekapital endret
- 08.04.2026: Kapitalforhøyelse registrert

## Kunngjøringer

- 10.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000677819&sokeverdi=986442782&spraak=nb)
- 08.04.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000160035&sokeverdi=986442782&spraak=nb)
- 08.04.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000160036&sokeverdi=986442782&spraak=nb)
- 02.12.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000858092&sokeverdi=986442782&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,45 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ØGREID AS](https://www.norscout.com/no/company/980279286-ogreid-as) | Stavanger | 11 | 440 mill. kr | +568,3 % |
| [MEKANIKKSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/995442183-mekanikkservice-as) | Stavanger | 8 | 10,6 mill. kr | +3,3 % |
| [INDUSTRI OG MARITIM SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/990655138-industri-og-maritim-service-as) | Stavanger | 5 | 5,55 mill. kr | +37,4 % |
| [ENGØY NO.9 AS](https://www.norscout.com/no/company/921424922-engoy-no-9-as) | Stavanger | - | 142 mill. kr | +62,5 % |
| [VERKET INVESTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/978646581-verket-investering-as) | Stavanger | - | 116 mill. kr | +358,9 % |
| [ØGREID HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/920438776-ogreid-holding-as) | Stavanger | - | 60 mill. kr | +17,6 % |
| [SOLBLOMST INNOVASJION AS](https://www.norscout.com/no/company/933457699-solblomst-innovasjion-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [RA TURF LIGHTING SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/956992125-ra-turf-lighting-solutions-as) | Stavanger | - | −2,87 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
