---
title: "FINNEID SVEISEVERKSTED AS (986446230): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FINNEID SVEISEVERKSTED AS i Fauske hadde 126 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 32 ansatte. Daglig leder er Tor Kato Rugås. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/986446230-finneid-sveiseverksted-as"
---

# FINNEID SVEISEVERKSTED AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Fauske · Etablert 2003

- Org.nr: 986 446 230
- Telefon: 75 60 08 60
- E-post: post@finneidsveis.no
- Nettsted: [finneidsveis.no](https://www.finneidsveis.no)
- Daglig leder: Tor Kato Rugås (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 126 mill. kr (+22,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,76 mill. kr (Margin 1,4 %)
- Ansatte: 32 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 32
- januar 2026: 30
- september 2026: 31
- oktober 2026: 32

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,35 (tilfredsstillende). Ned fra 1,86 i 2024
- Soliditet: 47,8 % (meget god). Opp fra 41,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −8,0 % | 12,6 % | 11,8 % | - |
| Driftsmargin | 1,4 % | −4,2 % | 6,8 % | 4,9 % | 1,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −23,3 % | 40,0 % | 33,3 % | 12,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,44 | 1,32 | 1,82 | 1,86 | 1,35 |
| Soliditet | 36,6 % | 32,5 % | 29,2 % | 41,3 % | 47,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 2,1 | 2,4 | 1,4 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 130 195 | 144 944 | 104 869 | 103 150 | 126 129 |
| Driftsresultat | 1 764 | −6 139 | 7 158 | 5 014 | 1 764 |
| Årsresultat | 1 461 | −4 632 | 6 048 | 4 430 | 1 946 |
| Driftsmargin | 1,4 % | −4,2 % | 6,8 % | 4,9 % | 1,4 % |
| Sum gjeld | 47 653 | 48 351 | 37 146 | 26 944 | 22 801 |
| Sum driftskostnader | - | - | 97 712 | 98 136 | 124 366 |
| Finansresultat | - | - | 574 | 694 | 699 |
| Resultat før skatt | 1 875 | −5 936 | 7 732 | 5 708 | 2 463 |
| Anleggsmidler | 18 678 | 20 540 | 3 243 | 2 508 | 17 867 |
| Omløpsmidler | 56 539 | 51 100 | 49 239 | 43 359 | 25 803 |
| Sum eiendeler | 75 217 | 71 640 | 52 483 | 45 867 | 43 670 |
| Egenkapital | 27 563 | 23 289 | 15 337 | 18 923 | 20 869 |
| Kortsiktig gjeld | 23 153 | 38 786 | 27 091 | 23 317 | 19 130 |
| Langsiktig gjeld | 24 501 | 9 565 | 10 054 | 3 627 | - |

## Ledelse og styre

- Tor Kato Rugås: Daglig leder og styremedlem
- Gry Janne Rugås: Styrets leder
- Dag Egil Rugås: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Finneidkaiveien 2, 8210 Fauske
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 01.12.2003
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2004
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 32 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive sveiseverksted og kjøp og salg av stål, jernvarer samt hva som står i forbindelse hermed.

## Siste endringer

- 13.10.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 13.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000796464&sokeverdi=986446230&spraak=nb)
- 11.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000535038&sokeverdi=986446230&spraak=nb)
- 21.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000608106&sokeverdi=986446230&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000577227&sokeverdi=986446230&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FINNEID SVEIS EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/923156577-finneid-sveis-eiendom-as) | Fauske | 5 | 9,06 mill. kr | −28,2 % |
| [MØLLNA AS](https://www.norscout.com/no/company/996260356-mollna-as) | Fauske | - | 312 068 kr | - |
| [NORDICFAB AS](https://www.norscout.com/no/company/927063670-nordicfab-as) | Fauske | - | 108 984 kr | - |
| [STÅLESEN MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/961223709-stalesen-mek-verksted-as) | Farsund | 33 | 45,2 mill. kr | +4,7 % |
| [KB SPENNTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/966074035-kb-spennteknikk-as) | Kongsvinger | 32 | 79,3 mill. kr | −6,5 % |
| [SIGURD SELAND SMIE & MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/984842724-sigurd-seland-smie-mek-verksted-as) | Lyngdal | 33 | 66,2 mill. kr | +3,8 % |
| [VEVLE MEK VERKSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/986303278-vevle-mek-verkstad-as) | Osterøy | 32 | 51 mill. kr | +17,8 % |
| [KB STÅLINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/914630282-kb-stalindustri-as) | Karmøy | 33 | 92,1 mill. kr | −6,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
