---
title: "RÅTT OG SANSELIG AS (986643966): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RÅTT OG SANSELIG AS i Larvik hadde 17,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 22 ansatte. Daglig leder er Camilla Larsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/986643966-ratt-og-sanselig-as"
---

# RÅTT OG SANSELIG AS

Detaljhandel med klær · Larvik · Etablert 2004

- Org.nr: 986 643 966
- Telefon: 33 11 12 64
- E-post: ida@rattogsanselig.no
- Nettsted: [rattogsanselig.no](https://www.rattogsanselig.no)
- Daglig leder: Camilla Larsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 17,3 mill. kr (+5,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 983 528 kr (Margin 5,7 %)
- Ansatte: 22 (Opp fra 20 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 20
- desember 2025: 21
- februar 2026: 19
- mars 2026: 20
- juni 2026: 21
- august 2026: 22

### Per sted

- Larvik: 22 ansatte
- Stavern: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,1 % (meget god). Opp fra −3,8 % i 2024
- Likviditet: 1,38 (tilfredsstillende). Ned fra 2,09 i 2024
- Soliditet: 34,1 % (god). Ned fra 35,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −3,8 % | 19,1 % |
| Driftsmargin | −3,8 % | −1,3 % | 5,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −24,0 % | 47,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,88 | 2,09 | 1,38 |
| Soliditet | 22,8 % | 35,3 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,4 | 1,8 | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 990 | 16 487 | 17 317 |
| Driftsresultat | −569 | −218 | 984 |
| Årsresultat | −804 | −381 | 735 |
| Driftsmargin | −3,8 % | −1,3 % | 5,7 % |
| Sum gjeld | 4 032 | 3 612 | 3 811 |
| Sum driftskostnader | 15 559 | 16 705 | 16 334 |
| Finansresultat | −235 | −163 | −38 |
| Resultat før skatt | −804 | −381 | 946 |
| Anleggsmidler | 34 | 26 | 1 451 |
| Omløpsmidler | 5 191 | 5 559 | 4 336 |
| Sum eiendeler | 5 225 | 5 585 | 5 787 |
| Egenkapital | 1 193 | 1 973 | 1 976 |
| Kortsiktig gjeld | 2 755 | 2 658 | 3 143 |
| Langsiktig gjeld | 1 277 | 954 | 668 |

## Ledelse og styre

- Camilla Larsen: Daglig leder og styremedlem
- Ida Helgeland: Styrets leder
- Kari Anne Brandsæter: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bredochs gate 1, 3256 Larvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 25.02.2004
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2004
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [IN NUMERIS AS](https://www.norscout.com/no/company/935995396-in-numeris-as)
- Størrelse: Nr. 235 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Butikkhandel med interiør, designklær og kunst.

## Siste endringer

- 02.05.2026: Revisor endret
- 16.01.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000588513&sokeverdi=986643966&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000229352&sokeverdi=986643966&spraak=nb)
- 16.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000018042&sokeverdi=986643966&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000673216&sokeverdi=986643966&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [T SIMONSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/946409537-t-simonsen-as) | Larvik | 14 | 7,86 mill. kr | −6,3 % |
| [KACA AS](https://www.norscout.com/no/company/991378200-kaca-as) | Larvik | 11 | 7,13 mill. kr | −0,7 % |
| [ADELIN AS](https://www.norscout.com/no/company/811673862-adelin-as) | Larvik | 9 | 8,42 mill. kr | −1,0 % |
| [KLARA LARVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/925024945-klara-larvik-as) | Larvik | 9 | 6,85 mill. kr | +3,2 % |
| [FRONTHOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/914850703-fronthouse-as) | Larvik | 8 | 16,7 mill. kr | +12,7 % |
| [FRØKEN B AS](https://www.norscout.com/no/company/898339122-froken-b-as) | Larvik | 7 | 3,33 mill. kr | −7,5 % |
| [KARMA MARIT MELØY AS](https://www.norscout.com/no/company/997030311-karma-marit-meloy-as) | Larvik | 5 | 9,68 mill. kr | +9,5 % |
| [BRUDESALONGEN LARVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/925068608-brudesalongen-larvik-as) | Larvik | 5 | 2,78 mill. kr | −7,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
