---
title: "PEPITA SKIEN AS (986818529): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PEPITA SKIEN AS i Skien hadde 9,98 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/986818529-pepita-skien-as"
---

# PEPITA SKIEN AS

Detaljhandel med klær · Skien · Etablert 2004

- Org.nr: 986 818 529
- Telefon: 35 52 24 95
- Styreleder: Marianne Tvedt

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,98 mill. kr (+10,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,44 mill. kr (Margin 14,4 %)
- Ansatte: 9

## Ansatte

- april 2026: 9
- september 2026: 8
- oktober 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 25,0 % (meget god). Opp fra 24,5 % i 2024
- Likviditet: 4,63 (meget god). Opp fra 4,59 i 2024
- Soliditet: 78,9 % (meget god). Opp fra 78,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 24,5 % | 25,0 % |
| Driftsmargin | 14,9 % | 15,2 % | 14,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 29,7 % | 31,6 % |
| Likviditetsgrad | 6,66 | 4,59 | 4,63 |
| Soliditet | 85,3 % | 78,8 % | 78,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 924 | 9 027 | 9 978 |
| Driftsresultat | 1 178 | 1 372 | 1 439 |
| Årsresultat | 984 | 1 136 | 1 187 |
| Driftsmargin | 14,9 % | 15,2 % | 14,4 % |
| Sum gjeld | 964 | 1 139 | 1 452 |
| Sum driftskostnader | 6 746 | 7 655 | 8 540 |
| Finansresultat | 85 | 85 | 86 |
| Resultat før skatt | 1 263 | 1 457 | 1 525 |
| Anleggsmidler | 139 | 143 | 147 |
| Omløpsmidler | 6 421 | 5 228 | 6 723 |
| Sum eiendeler | 6 560 | 5 371 | 6 870 |
| Egenkapital | 5 596 | 4 232 | 5 418 |
| Kortsiktig gjeld | 964 | 1 139 | 1 452 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Marianne Tvedt: Styrets leder
- Wenche Ausland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Porsgrunnsvegen 48, 3733 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 14.04.2004
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2004
- Revisor: [REVISJONSSELSKAPET AS](https://www.norscout.com/no/company/974481596-revisjonsselskapet-as)
- Størrelse: Nr. 415 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av klær og gaveartikler, samt deltakelse i selskaper med øknomisk formål.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 05.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000097775&sokeverdi=986818529&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ROSENVOLD KLÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/914952395-rosenvold-klaer-as) | Skien | 6 | 7,47 mill. kr | +8,2 % |
| [NORA X DUTTES AS](https://www.norscout.com/no/company/820733142-nora-x-duttes-as) | Skien | 6 | 4,9 mill. kr | +7,3 % |
| [HOMLEIDS KLÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/943976708-homleids-klaer-as) | Skien | 6 | 3,2 mill. kr | −0,8 % |
| [MORENA AS](https://www.norscout.com/no/company/917350922-morena-as) | Skien | 6 | 1,3 mill. kr | −6,3 % |
| [ZOMA AS](https://www.norscout.com/no/company/991162909-zoma-as) | Skien | 5 | 9,9 mill. kr | +6,9 % |
| [BLUE JEANS AS](https://www.norscout.com/no/company/952898892-blue-jeans-as) | Skien | - | 11 mill. kr | +9,1 % |
| [GABLERS UNDERTØYSALONG AS](https://www.norscout.com/no/company/926523694-gablers-undertoysalong-as) | Skien | - | 4,11 mill. kr | +19,2 % |
| [DEN LILLE SORTE AS](https://www.norscout.com/no/company/988480711-den-lille-sorte-as) | Skien | - | 3,01 mill. kr | +73,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
