---
title: "RETURA NT AS (986850821): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RETURA NT AS i Namsos hadde 118 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 30 ansatte. Daglig leder er Sigve Hallager. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/986850821-retura-nt-as"
---

# RETURA NT AS

Innsamling av ikke-farlig avfall · Namsos · Etablert 2004

- Org.nr: 986 850 821
- Telefon: 74 21 66 55
- E-post: firmapost@retura-nt.no
- Nettsted: [retura.no](https://www.retura.no)
- Daglig leder: Sigve Hallager

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 118 mill. kr (+5,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 12,1 mill. kr (Margin 10,3 %)
- Ansatte: 30 (Opp fra 28 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 34
- november 2025: 33
- desember 2025: 28
- juli 2026: 29
- august 2026: 37
- oktober 2026: 30

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,2 % (meget god). Opp fra 15,3 % i 2024
- Likviditet: 2,29 (meget god). Opp fra 1,86 i 2024
- Soliditet: 36,8 % (god). Opp fra 34,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,7 % | 25,2 % | 15,3 % | 17,2 % |
| Driftsmargin | 2,1 % | −0,8 % | 2,4 % | 7,8 % | 10,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −5,3 % | - | - | 40,6 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,79 | 1,70 | 1,86 | 2,29 |
| Soliditet | 42,6 % | 46,9 % | - | 34,4 % | 36,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,1 | - | 1,9 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 78 864 | 78 659 | 97 208 | 112 719 | 118 334 |
| Driftsresultat | 1 617 | −628 | 2 299 | 8 809 | 12 142 |
| Årsresultat | 1 268 | −561 | 8 706 | 7 268 | 8 952 |
| Driftsmargin | 2,1 % | −0,8 % | 2,4 % | 7,8 % | 10,3 % |
| Sum gjeld | 18 833 | 15 189 | 23 086 | 51 280 | 50 613 |
| Sum driftskostnader | 77 247 | - | - | 103 911 | 106 192 |
| Finansresultat | −81 | - | - | 481 | −693 |
| Resultat før skatt | - | −724 | 9 216 | 9 290 | 11 449 |
| Anleggsmidler | 13 559 | 12 987 | 11 474 | 43 993 | 40 357 |
| Omløpsmidler | - | 15 644 | 34 157 | 34 200 | 39 722 |
| Sum eiendeler | 32 836 | 28 631 | 45 631 | 78 193 | 80 079 |
| Egenkapital | 14 003 | 13 441 | - | 26 913 | 29 466 |
| Kortsiktig gjeld | - | 8 741 | 20 128 | 18 366 | 17 349 |
| Langsiktig gjeld | - | 6 448 | 2 958 | 32 914 | 33 264 |

## Ledelse og styre

- Sigve Hallager: Daglig leder
- Asle Hasselvold: Styrets leder
- Oddbjørn Kåre Kristensen: Styremedlem
- Sigrun Modell: Styremedlem
- Jakob Almlid: Styremedlem
- Randi Dille: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Løvegen 1, 7820 Spillum
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.110 Innsamling av ikke-farlig avfall
- Etablert: 15.04.2004
- Aksjekapital: 1 900 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2004
- Revisor: [IN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/978685188-in-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 30 av 178 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Transport og behandling av avfall samt andre aktiviter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000619459&sokeverdi=986850821&spraak=nb)
- 22.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000753488&sokeverdi=986850821&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000534535&sokeverdi=986850821&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BIR VOSS HARDANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/930774979-bir-voss-hardanger-as) | Voss | 32 | 56,4 mill. kr | −5,4 % |
| [STOROSLO CONTAINERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/924915242-storoslo-containerservice-as) | Oslo | 29 | 20 mill. kr | +47,1 % |
| [RISØR TVEDESTRAND REGIONENS AVFALLSSELSKAP RTA AS](https://www.norscout.com/no/company/877540332-risor-tvedestrand-regionens-avfallsselskap-rta-as) | Risør | 33 | 71,3 mill. kr | +5,3 % |
| [F F F HAGE OG MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/853326992-f-f-f-hage-og-miljo-as) | Asker | 27 | 148 mill. kr | +74 % |
| [AVFALLSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/964180644-avfallsservice-as) | Nordreisa | 33 | 74,3 mill. kr | +1,0 % |
| [FINNMARK RESSURSSELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/947346423-finnmark-ressursselskap-as) | Hammerfest | 25 | 69,4 mill. kr | +33,1 % |
| [NORSIRK AS](https://www.norscout.com/no/company/979736355-norsirk-as) | Oslo | 35 | 224 mill. kr | −13,3 % |
| [FINNMARK MILJØTJENESTE AS](https://www.norscout.com/no/company/976815394-finnmark-miljotjeneste-as) | Porsanger | 25 | 55,8 mill. kr | −2,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
