---
title: "STAVANGER OILERS AS (986936483): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVANGER OILERS AS i Stavanger hadde 105 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 35 ansatte. Daglig leder er Terje Haukali. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/986936483-stavanger-oilers-as"
---

# STAVANGER OILERS AS

Aktiviteter i idrettslag og -klubber · Stavanger · Etablert 2004

- Org.nr: 986 936 483
- Telefon: 51 53 08 14
- E-post: post@oilers.no
- Nettsted: [oilers.no](https://www.oilers.no)
- Daglig leder: Terje Haukali

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 105 mill. kr (−2,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −11,6 mill. kr (Margin −11 %)
- Ansatte: 35 (Ned fra 38 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 38
- september 2026: 33
- oktober 2026: 35

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −21,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −9,1 % i 2024
- Likviditet: 1,02 (tilfredsstillende). Ned fra 1,21 i 2024
- Soliditet: 3,2 % (svak). Ned fra 18,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,2 % | −20,1 % | −9,1 % | −21,6 % |
| Driftsmargin | −12,1 % | 3,9 % | −9,9 % | −5,3 % | −11,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 111,7 % | −115,0 % | −48,9 % | −206,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,02 | 1,13 | 1,26 | 1,21 | 1,02 |
| Soliditet | 3,3 % | 13,2 % | 21,5 % | 18,0 % | 3,2 % |
| Gjeldsgrad | 29,2 | 6,6 | 3,6 | 4,6 | 30,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 51 558 | 104 652 | 104 373 | 108 268 | 105 181 |
| Driftsresultat | −6 223 | 4 032 | −10 327 | −5 726 | −11 610 |
| Årsresultat | −4 511 | 5 416 | −9 653 | −4 651 | −10 570 |
| Driftsmargin | −12,1 % | 3,9 % | −9,9 % | −5,3 % | −11 % |
| Sum gjeld | 47 007 | 37 410 | 43 746 | 42 962 | 47 944 |
| Sum driftskostnader | - | - | 114 699 | 113 994 | 116 791 |
| Finansresultat | - | - | 162 | 491 | 262 |
| Resultat før skatt | −6 279 | 4 070 | −10 165 | −5 234 | −11 347 |
| Anleggsmidler | 787 | 758 | 474 | 559 | 501 |
| Omløpsmidler | 47 827 | 42 329 | 55 265 | 51 812 | 49 039 |
| Sum eiendeler | 48 614 | 43 087 | 55 739 | 52 371 | 49 540 |
| Egenkapital | 1 608 | 5 678 | 11 994 | 9 410 | 1 596 |
| Kortsiktig gjeld | 47 007 | 37 410 | 43 746 | 42 962 | 47 944 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Terje Haukali: Daglig leder
- Tore Christiansen: Styrets leder
- Johan Fredrik Brandt: Styremedlem
- Snorre Haukali: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Ishockeyveien 1, 4021 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.120 Aktiviteter i idrettslag og -klubber
- Etablert: 30.04.2004
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2004
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 30 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fremme sportslig utvikling av elite satsingen i Stavanger Oilers Ishockeyklubb og lønnsom drift av selskapet gjennom å kjøpe rettigheter til kontrakter med spillere, å inneha slike rettigheter og forvalte disse for videresalg til norsk eller utenlandsk klubb. Å kommersielt utvikle og utnytte Stavanger Oilers Ishockey klubb markedsrettigheter knyttet til elite satsingen, å forvalte disse for videresalg i markedet, samt det om for øvrig står i forbindelse herved.

## Siste endringer

- 04.06.2026: Regnskapsfører endret
- 20.05.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 22.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000709018&sokeverdi=986936483&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000643971&sokeverdi=986936483&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 3,42 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VIKING FOTBALL AS](https://www.norscout.com/no/company/918087834-viking-fotball-as) | Stavanger | 17 | 267 mill. kr | +21 % |
| [VIKING STADION AS](https://www.norscout.com/no/company/980344215-viking-stadion-as) | Stavanger | - | 10,3 mill. kr | +11,4 % |
| [OILERS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/996368106-oilers-holding-as) | Stavanger | - | - | - |
| [PLAYGROUND FORUS AS](https://www.norscout.com/no/company/933030768-playground-forus-as) | Stavanger | 41 | 13,9 mill. kr | +56,4 % |
| [FORUS TRAV AS](https://www.norscout.com/no/company/877563812-forus-trav-as) | Stavanger | 34 | 25,8 mill. kr | +54 % |
| [ARENA TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/979221215-arena-treningssenter-as) | Stavanger | 44 | 15,1 mill. kr | +10,5 % |
| [FJORDEVENTS AS](https://www.norscout.com/no/company/990993475-fjordevents-as) | Stavanger | 33 | 22,4 mill. kr | +0,9 % |
| [RUSH STAVANGER FORUS AS](https://www.norscout.com/no/company/919341955-rush-stavanger-forus-as) | Stavanger | 50 | 20,1 mill. kr | +4,2 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
