---
title: "BACTOFORCE NORDIC AS (986954007): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BACTOFORCE NORDIC AS i Dovre hadde 14,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Magne Brauten. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/986954007-bactoforce-nordic-as"
---

# BACTOFORCE NORDIC AS

Teknisk prøving og analyse · Dovre

- Org.nr: 986 954 007
- Telefon: 61 26 33 33
- E-post: nordic@bactoforce.com
- Nettsted: [bactoforce.com](https://www.bactoforce.com)
- Daglig leder: Magne Brauten (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,6 mill. kr (+2,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,23 mill. kr (Margin 15,3 %)
- Etablert: 2004

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 30,3 % (meget god). Opp fra 25,0 % i 2024
- Likviditet: 0,92 (svak). Ned fra 1,69 i 2024
- Soliditet: 6,0 % (svak). Ned fra 52,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 36,2 % | 45,7 % | 25,0 % | 30,3 % |
| Driftsmargin | 25,6 % | 21,7 % | 23,5 % | 13,7 % | 15,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 15,4 % | 53,8 % | 107,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,59 | 1,69 | 0,92 |
| Soliditet | 48,8 % | 50,6 % | 40,6 % | 52,4 % | 6,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,0 | 1,5 | 0,9 | 15,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 843 | 12 056 | 15 911 | 14 299 | 14 624 |
| Driftsresultat | 2 781 | 2 618 | 3 743 | 1 956 | 2 234 |
| Årsresultat | 2 649 | 2 234 | −229 | 1 564 | 1 770 |
| Driftsmargin | 25,6 % | 21,7 % | 23,5 % | 13,7 % | 15,3 % |
| Sum gjeld | 4 144 | 3 866 | 5 444 | 3 378 | 7 838 |
| Sum driftskostnader | 8 062 | 9 437 | 12 168 | 12 343 | 12 390 |
| Finansresultat | 454 | 210 | −3 152 | 50 | 34 |
| Resultat før skatt | - | - | 591 | 2 006 | 2 268 |
| Anleggsmidler | 3 471 | 3 453 | 531 | 1 393 | 1 136 |
| Omløpsmidler | - | - | 8 638 | 5 710 | 7 198 |
| Sum eiendeler | 8 098 | 7 820 | 9 169 | 7 103 | 8 334 |
| Egenkapital | 3 954 | 3 955 | 3 726 | 3 726 | 496 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 5 444 | 3 378 | 7 838 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Magne Brauten: Daglig leder og styremedlem
- Hendrik Bobbink: Styrets leder
- Albertus Van Hezewijk: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Dombås Næringshage, 2660 Dombås
- Postadresse: Dombås Næringshage, Postboks 116, 2659 Dombås
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.200 Teknisk prøving og analyse
- Etablert: 25.05.2004
- Tidligere navn: BACTOFORCE AS (2004 til 2010)
- Aksjekapital: 250 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2004
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Regnskapsfører: [ECIT SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/993800139-ecit-services-as)
- Størrelse: Nr. 78 av 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bioteknologiske og farmasøytiske aktiviteter i relasjon til visuelt bakteriologisk og kjemisk analyse og inspeksjon samt annen virksomhet i tilknytning til dette, herunder deltagelse i andre selskaper med tilsvarende virksomhet.

## Siste endringer

- 16.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 18.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000401403&sokeverdi=986954007&spraak=nb)
- 16.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000060998&sokeverdi=986954007&spraak=nb)
- 12.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000010409&sokeverdi=986954007&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DNV GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/934763149-dnv-group-as) | Bærum | - | 17 mill. kr | −10,5 % |
| [SEMATEK, SENTER FOR MATERIALTEKNOLOGI AS](https://www.norscout.com/no/company/994674072-sematek-senter-for-materialteknologi-as) | Bergen | - | 13,5 mill. kr | +2,3 % |
| [CERTIFER NORDICS AS](https://www.norscout.com/no/company/925813915-certifer-nordics-as) | Oslo | - | 25 mill. kr | −8,5 % |
| [NORDICONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/988173894-nordiconsult-as) | Oslo | - | 13,3 mill. kr | −17,3 % |
| [DNV BUSINESS ASSURANCE GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/994774468-dnv-business-assurance-group-as) | Bærum | - | 57,6 mill. kr | −2,1 % |
| [WATER WEIGHTS SCANDINAVIA AS](https://www.norscout.com/no/company/996338029-water-weights-scandinavia-as) | Bergen | - | 11,4 mill. kr | +0,9 % |
| [DET NORSKE VERITAS EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/821215552-det-norske-veritas-eiendom-as) | Bærum | - | 241 mill. kr | +5,8 % |
| [KURS & KONTROLLTJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/998896819-kurs-kontrolltjenester-as) | Trondheim | - | 10,6 mill. kr | +6,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.06.2026.
