---
title: "T.M. SLUNGÅRD SAG & HØVLERI AS (986984313): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "T.M. SLUNGÅRD SAG & HØVLERI AS i Meråker hadde 38,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Trond Marius Slungård. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/986984313-t-m-slungard-sag-hovleri-as"
---

# T.M. SLUNGÅRD SAG & HØVLERI AS

Bearbeiding og etterbehandling av tre · Meråker · Etablert 2004

- Org.nr: 986 984 313
- Telefon: 74 81 08 00
- Nettsted: [slungaard.no](https://slungaard.no)
- Daglig leder: Trond Marius Slungård (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 38,8 mill. kr (+1,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,09 mill. kr (Margin 2,8 %)
- Ansatte: 14 (Ned fra 16 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 15
- oktober 2025: 16
- juli 2026: 13
- august 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,8 % (tilfredsstillende). Ned fra 10,4 % i 2024
- Likviditet: 1,92 (god). Ned fra 2,12 i 2024
- Soliditet: 48,6 % (meget god). Ned fra 50,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 30,8 % | 4,1 % | 10,4 % | 7,8 % |
| Driftsmargin | 5,6 % | 8,8 % | 1,3 % | 3,5 % | 2,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 88,1 % | 5,4 % | 19,0 % | 11,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,64 | 2,27 | 2,35 | 2,12 | 1,92 |
| Soliditet | 23,2 % | 42,7 % | 47,7 % | 50,0 % | 48,6 % |
| Gjeldsgrad | 3,3 | 1,3 | 1,1 | 1,0 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 40 526 | 45 528 | 39 784 | 38 376 | 38 791 |
| Driftsresultat | 2 265 | 3 996 | 500 | 1 343 | 1 086 |
| Årsresultat | 1 634 | 3 019 | 258 | 1 017 | 701 |
| Driftsmargin | 5,6 % | 8,8 % | 1,3 % | 3,5 % | 2,8 % |
| Sum gjeld | 9 802 | 7 784 | 6 640 | 7 063 | 8 194 |
| Sum driftskostnader | - | - | 39 284 | 37 034 | 37 705 |
| Finansresultat | - | - | −179 | −98 | −200 |
| Resultat før skatt | 2 095 | 3 859 | 321 | 1 245 | 885 |
| Anleggsmidler | 589 | 444 | 845 | 1 737 | 1 954 |
| Omløpsmidler | 12 180 | 13 131 | 11 846 | 12 393 | 13 991 |
| Sum eiendeler | 12 769 | 13 575 | 12 690 | 14 130 | 15 946 |
| Egenkapital | 2 968 | 5 792 | 6 050 | 7 067 | 7 751 |
| Kortsiktig gjeld | 7 442 | 5 777 | 5 045 | 5 859 | 7 302 |
| Langsiktig gjeld | 2 359 | 2 007 | 1 596 | 1 204 | - |

## Ledelse og styre

- Trond Marius Slungård: Daglig leder og styrets leder
- Anne Kathrine Slungård: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Færsdalsvegen, 7530 Meråker
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.120 Bearbeiding og etterbehandling av tre
- Etablert: 31.03.2004
- Aksjekapital: 2 400 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2004
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 10 av 31 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av trelast, bearbeiding av trelast samt produksjon av treemballasje og det som naturlig følger med slik virksomhet. Selskapet kan eie aksjer i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000642386&sokeverdi=986984313&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000525788&sokeverdi=986984313&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [T. M. SLUNGÅRD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989004840-t-m-slungard-holding-as) | Meråker | - | 0 kr | - |
| [STORDALSSAGA AS](https://www.norscout.com/no/company/984223897-stordalssaga-as) | Meråker | 7 | 5,53 mill. kr | +16 % |
| [FJELLBJØRKA AS](https://www.norscout.com/no/company/922431264-fjellbjorka-as) | Meråker | - | 249 542 kr | - |
| [LARVIK IMPREGNERINGSKOMPANI AS](https://www.norscout.com/no/company/965698590-larvik-impregneringskompani-as) | Larvik | 15 | 93,1 mill. kr | +10,8 % |
| [INNLANDET PRECUT & TAKSTOL AS](https://www.norscout.com/no/company/821990092-innlandet-precut-takstol-as) | Ringsaker | 13 | 28,6 mill. kr | +16,2 % |
| [MARNAR BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/963005431-marnar-bruk-as) | Lindesnes | 20 | 95,6 mill. kr | +15,6 % |
| [DOMBÅS TREIMPREGNERING AS](https://www.norscout.com/no/company/975792641-dombas-treimpregnering-as) | Dovre | 13 | 22,1 mill. kr | +16,2 % |
| [NELSON GARDEN PRODUCTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/914154995-nelson-garden-productions-as) | Larvik | 28 | 197 mill. kr | +30 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
