---
title: "BENSINHUSET KVINA AS (986990941): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BENSINHUSET KVINA AS i Lurøy hadde 1,47 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/986990941-bensinhuset-kvina-as"
---

# BENSINHUSET KVINA AS

Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · Lurøy

- Org.nr: 986 990 941
- Telefon: 75 09 27 22
- Styreleder: Knut Even Sandvær

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,47 mill. kr (+33,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −33 890 kr (Margin −2,3 %)
- Etablert: 2004

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,88 (svak). Ned fra 1,35 i 2024
- Soliditet: −14,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −0,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | −10,0 % | −4,0 % | −2,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −151,9 % | - |
| Likviditetsgrad | 1,78 | 1,35 | 0,88 |
| Soliditet | 16,9 % | −0,4 % | −14,6 % |
| Gjeldsgrad | 4,9 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 996 | 1 105 | 1 471 |
| Driftsresultat | −99 | −44 | −34 |
| Årsresultat | −161 | −121 | −61 |
| Driftsmargin | −10,0 % | −4,0 % | −2,3 % |
| Sum gjeld | 584 | 542 | 492 |
| Sum driftskostnader | 1 095 | 1 149 | 1 505 |
| Finansresultat | −41 | −45 | −44 |
| Resultat før skatt | −140 | −88 | −78 |
| Anleggsmidler | 398 | 341 | 285 |
| Omløpsmidler | 305 | 199 | 144 |
| Sum eiendeler | 703 | 540 | 429 |
| Egenkapital | 119 | −2 | −63 |
| Kortsiktig gjeld | 172 | 147 | 164 |
| Langsiktig gjeld | 412 | 395 | 328 |

## Ledelse og styre

- Knut Even Sandvær: Styrets leder
- Nina Østrem: Styremedlem
- Solveig Irene Iversen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Kvina, 8752 Konsvikosen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.300 Detaljhandel med drivstoff til motorvogner
- Etablert: 09.06.2004
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2004
- Regnskapsfører: [EDVARDSEN ØKONOMISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/927389754-edvardsen-okonomiservice-as)
- Størrelse: Nr. 621 av 716 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive bensinstasjon med salg av bensin/diesel o.l.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000434228&sokeverdi=986990941&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SLENESET TRELAST AS](https://www.norscout.com/no/company/930593052-sleneset-trelast-as) | Lurøy | - | 5,21 mill. kr | +72,7 % |
| [STAMNNESET AS](https://www.norscout.com/no/company/920588832-stamnneset-as) | Lurøy | - | 0 kr | - |
| [KVARØY HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/950509376-kvaroy-handel-as) | Lurøy | - | 5,51 mill. kr | +16,1 % |
| [DEMMA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928408396-demma-holding-as) | Lurøy | - | 0 kr | - |
| [SBD AS](https://www.norscout.com/no/company/923817255-sbd-as) | Lurøy | 7 | 39,3 mill. kr | +25,9 % |
| [ALDERSUND HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/992941553-aldersund-holding-as) | Lurøy | - | - | - |
| [K. JOHANSEN BUTIKKDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/930672092-k-johansen-butikkdrift-as) | Lurøy | 8 | 10,2 mill. kr | +6,5 % |
| [K. JOHANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/986730907-k-johansen-as) | Lurøy | 9 | 16,4 mill. kr | +4,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.06.2026.
