---
title: "JELSA BÅTLAGRING AS (987077484): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JELSA BÅTLAGRING AS i Suldal hadde 262 821 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/987077484-jelsa-batlagring-as"
---

# JELSA BÅTLAGRING AS

Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted · Suldal

- Org.nr: 987 077 484
- Telefon: 52 79 67 04
- Styreleder: Tore Thorsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 262 821 kr (−26,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 18 663 kr (Margin 7,1 %)
- Etablert: 2004

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,9 % (svak). Ned fra 3,2 % i 2024
- Likviditet: 26,69 (meget god). Opp fra 10,32 i 2024
- Soliditet: 97,5 % (meget god). Opp fra 93,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,2 % | 2,9 % |
| Driftsmargin | 16,0 % | 9,1 % | 7,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 3,4 % | 3,0 % |
| Likviditetsgrad | 11,49 | 10,32 | 26,69 |
| Soliditet | 94,9 % | 93,7 % | 97,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 336 | 360 | 263 |
| Driftsresultat | 54 | 33 | 19 |
| Årsresultat | 61 | 31 | 34 |
| Driftsmargin | 16 % | 9,1 % | 7,1 % |
| Sum gjeld | 75 | 97 | 37 |
| Sum driftskostnader | 282 | 327 | 244 |
| Finansresultat | 16 | 15 | 24 |
| Resultat før skatt | 70 | 48 | 43 |
| Anleggsmidler | 617 | 534 | 506 |
| Omløpsmidler | 861 | 996 | 1 000 |
| Sum eiendeler | 1 478 | 1 531 | 1 505 |
| Egenkapital | 1 403 | 1 434 | 1 468 |
| Kortsiktig gjeld | 75 | 97 | 37 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Tore Thorsen: Styrets leder
- Birger Lund: Styremedlem
- Liv Johanne Thorsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: 4234 Jelsa
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.190 Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted
- Etablert: 12.07.2004
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2004
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 301 av 403 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Konservering av båter og alt som herunder står i forbindelse slik som henting av båter, vask, service/vedlikehold, lagring og utsetting i sjøen.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000497625&sokeverdi=987077484&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GULL-SPOR AS](https://www.norscout.com/no/company/935819172-gull-spor-as) | Suldal | - | 580 200 kr | - |
| [TVEITA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/926181939-tveita-invest-as) | Suldal | - | 123 000 kr | - |
| [EVENTUS AS](https://www.norscout.com/no/company/982528755-eventus-as) | Suldal | - | 999 494 kr | - |
| [TVEITA ADVENTURE AS](https://www.norscout.com/no/company/826869682-tveita-adventure-as) | Suldal | - | 54 641 kr | - |
| [GULLINGEN SKISENTER OG FJELLCAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/922146926-gullingen-skisenter-og-fjellcamping-as) | Suldal | 10 | 449 000 kr | −61,4 % |
| [JELSAVÅGEN BÅTHAMN AS](https://www.norscout.com/no/company/991282149-jelsavagen-bathamn-as) | Suldal | - | - | - |
| [SULDAL BAD PUBLIKUM AS](https://www.norscout.com/no/company/922718393-suldal-bad-publikum-as) | Suldal | 46 | 6,77 mill. kr | +13,3 % |
| [JW INDUSTRIES AS](https://www.norscout.com/no/company/927195607-jw-industries-as) | Sarpsborg | - | 263 133 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 05.07.2026.
