---
title: "HARDANGERTUN EIGEDOM AS (987127805): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HARDANGERTUN EIGEDOM AS i Ullensvang hadde 8,08 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/987127805-hardangertun-eigedom-as"
---

# HARDANGERTUN EIGEDOM AS

Drift av campingplasser · Ullensvang

- Org.nr: 987 127 805
- Telefon: 53 67 13 13
- E-post: info@hardangertun.no
- Nettsted: [hardangertun.no](https://www.hardangertun.no)
- Styreleder: Lars Instanes

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,08 mill. kr (−33 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,15 mill. kr (Margin 26,6 %)
- Etablert: 2004

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,4 % (tilfredsstillende). Ned fra 46,1 % i 2024
- Likviditet: 8,34 (meget god). Opp fra 4,96 i 2024
- Soliditet: 78,7 % (meget god). Ned fra 90,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 46,1 % | 7,4 % |
| Driftsmargin | 46,5 % | 43,1 % | 26,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 50,5 % | 7,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,64 | 4,96 | 8,34 |
| Soliditet | 91,9 % | 90,6 % | 78,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 703 | 12 057 | 8 084 |
| Driftsresultat | 3 582 | 5 196 | 2 149 |
| Årsresultat | 2 709 | 14 011 | 2 432 |
| Driftsmargin | 46,5 % | 43,1 % | 26,6 % |
| Sum gjeld | 2 081 | 3 782 | 10 161 |
| Sum driftskostnader | 4 121 | 6 860 | 5 935 |
| Finansresultat | −10 | 10 018 | 682 |
| Resultat før skatt | 3 572 | 15 214 | 2 831 |
| Anleggsmidler | 22 361 | 21 521 | 29 577 |
| Omløpsmidler | 3 418 | 18 771 | 18 027 |
| Sum eiendeler | 25 779 | 40 292 | 47 604 |
| Egenkapital | 23 698 | 36 510 | 37 442 |
| Kortsiktig gjeld | 2 081 | 3 782 | 2 161 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Instanes: Styrets leder
- Dag Instanes: Styremedlem
- Tor Instanes: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Kinsarvikvegen 64, 5780 Kinsarvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.300 Drift av campingplasser
- Etablert: 02.08.2004
- Aksjekapital: 1 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2008
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 89 av 546 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eige næringseigedom. Selskapet kan også gjennom aksjekjøp eller på andre måtar engasjera seg i andre føretak uansett føremål og selskapsform.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000785795&sokeverdi=987127805&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000479979&sokeverdi=987127805&spraak=nb)
- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000449917&sokeverdi=987127805&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000673238&sokeverdi=987127805&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KINSARVIK CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/991436235-kinsarvik-camping-as) | Ullensvang | 6 | 12,7 mill. kr | +19 % |
| [HARDANGERPARK AS](https://www.norscout.com/no/company/921790910-hardangerpark-as) | Ullensvang | - | 5,9 mill. kr | +106,8 % |
| [SKYSSTASJONEN RØLDAL EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/919190159-skysstasjonen-roldal-eiendom-as) | Ullensvang | 7 | 3,91 mill. kr | +11,7 % |
| [LEIF EINAR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/931671820-leif-einar-holding-as) | Ullensvang | - | 3,9 mill. kr | −10,9 % |
| [LOFTHUS CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/986390359-lofthus-camping-as) | Ullensvang | 7 | 6,74 mill. kr | +1,3 % |
| [RINGØY CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/935959241-ringoy-camping-as) | Ullensvang | - | 425 691 kr | - |
| [LOTHEPUS CAMP AS](https://www.norscout.com/no/company/933851443-lothepus-camp-as) | Ullensvang | 10 | 7,89 mill. kr | - |
| [TROLLTUNGA CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/915573290-trolltunga-camping-as) | Ullensvang | 26 | 10,9 mill. kr | +8,9 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.06.2026.
