---
title: "E-NOR INSTALLASJON AS (987166959): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "E-NOR INSTALLASJON AS i Steinkjer hadde 223 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 100 ansatte. Daglig leder er Rune Erling Opdahl. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/987166959-e-nor-installasjon-as"
---

# E-NOR INSTALLASJON AS

Elektrisk installasjonsarbeid · Steinkjer · Etablert 2004

- Org.nr: 987 166 959
- Telefon: 92 30 09 00
- E-post: post@e-nor.no
- Nettsted: [e-nor.no](https://www.e-nor.no)
- Daglig leder: Rune Erling Opdahl

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 223 mill. kr (+2,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 9,73 mill. kr (Margin 4,4 %)
- Ansatte: 100 (Ned fra 111 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 120
- oktober 2025: 112
- desember 2025: 111
- januar 2026: 109
- februar 2026: 106
- mars 2026: 103
- mai 2026: 101
- juni 2026: 100
- juli 2026: 102
- august 2026: 103
- september 2026: 102
- oktober 2026: 100

### Per sted

- Steinkjer: 72 ansatte
- Namsos: 19 ansatte
- Tiller: 7 ansatte
- Høylandet: Ingen oppgitt
- Verdal: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,0 % (god). Opp fra 10,6 % i 2024
- Likviditet: 1,76 (god). Opp fra 1,74 i 2024
- Soliditet: 45,8 % (meget god). Opp fra 39,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,0 % | 12,9 % | 10,6 % | 12,0 % |
| Driftsmargin | 16,3 % | 9,8 % | 6,1 % | 4,2 % | 4,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 58,3 % | 39,5 % | 27,9 % | 27,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,58 | 1,47 | 1,32 | 1,74 | 1,76 |
| Soliditet | 38,9 % | 36,8 % | 28,9 % | 39,8 % | 45,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,7 | 2,5 | 1,5 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 163 013 | 157 696 | 151 905 | 218 659 | 223 305 |
| Driftsresultat | 26 606 | 15 452 | 9 284 | 9 103 | 9 731 |
| Årsresultat | 21 092 | 12 534 | 7 925 | 6 789 | 9 021 |
| Driftsmargin | 16,3 % | 9,8 % | 6,1 % | 4,2 % | 4,4 % |
| Sum gjeld | 43 345 | 46 871 | 59 177 | 57 981 | 53 267 |
| Resultat før skatt | 26 972 | 15 989 | 10 131 | 8 705 | 11 488 |
| Anleggsmidler | 10 945 | 12 907 | 11 109 | 11 277 | 9 552 |
| Omløpsmidler | 59 988 | 61 265 | 72 106 | 84 991 | 88 741 |
| Sum eiendeler | 70 933 | 74 172 | 83 215 | 96 267 | 98 293 |
| Egenkapital | 27 588 | 27 301 | 24 038 | 38 286 | 45 026 |
| Kortsiktig gjeld | 37 908 | 41 595 | 54 812 | 48 900 | 50 381 |
| Langsiktig gjeld | 5 437 | 5 276 | 4 365 | 9 081 | 2 887 |

## Ledelse og styre

- Rune Erling Opdahl: Daglig leder
- Eivind Helgaker: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Seilmakergata 1, 7725 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.210 Elektrisk installasjonsarbeid
- Etablert: 01.08.2004
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2004
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 41 av 2 605 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Elektro- og tele installasjon, samt annen virksomhet som står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 27.07.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 01.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000723868&sokeverdi=987166959&spraak=nb)
- 27.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000605713&sokeverdi=987166959&spraak=nb)
- 01.04.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000154433&sokeverdi=987166959&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JM HANSEN MIDT AS](https://www.norscout.com/no/company/992090006-jm-hansen-midt-as) | Steinkjer | 229 | 395 mill. kr | +4,8 % |
| [ELMAN STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/994459929-elman-steinkjer-as) | Steinkjer | 48 | 107 mill. kr | −0,5 % |
| [ELPROS AS](https://www.norscout.com/no/company/916753616-elpros-as) | Steinkjer | 14 | 20 mill. kr | +1,3 % |
| [NORSK SOL AS](https://www.norscout.com/no/company/922528837-norsk-sol-as) | Steinkjer | 12 | 17,3 mill. kr | −15,4 % |
| [ELEKTRO NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/997998049-elektro-nord-as) | Steinkjer | 11 | 31,3 mill. kr | −16,9 % |
| [ELVIS ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/814084272-elvis-elektro-as) | Steinkjer | 11 | 13,3 mill. kr | +48,2 % |
| [KEM MONTASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/929409019-kem-montasje-as) | Steinkjer | 7 | 1,63 mill. kr | −42,8 % |
| [ELTEC ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/918618155-eltec-elektro-as) | Steinkjer | - | 6,75 mill. kr | +22,3 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
