---
title: "NORATEL AS (987209933): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORATEL AS i Øvre Eiker hadde 228 mill. kr i driftsinntekter i 2026 og 45 ansatte. Daglig leder er Erling Christian Nesset. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/987209933-noratel-as"
---

# NORATEL AS

Produksjon av elektromotorer, generatorer og transformatorer · Øvre Eiker · Etablert 2004

- Org.nr: 987 209 933
- Telefon: 32 25 15 00
- E-post: mail.no@noratel.com
- Nettsted: [noratel.com](https://www.noratel.com)
- Daglig leder: Erling Christian Nesset (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2026: 228 mill. kr (+2,8 % fra 2025)
- Driftsresultat 2026: 33,8 mill. kr (Margin 14,8 %)
- Ansatte: 45 (Opp fra 40 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 39
- november 2025: 40
- mars 2026: 41
- mai 2026: 42
- juni 2026: 41
- august 2026: 42
- september 2026: 44
- oktober 2026: 45

### Per sted

- Hokksund: 42 ansatte
- Furnes: Ingen oppgitt
- Lierstranda: Ingen oppgitt
- Årnes: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2026

- Lønnsomhet: 86,7 % (meget god). Opp fra 59,5 % i 2025
- Likviditet: 1,70 (god). Opp fra 0,81 i 2025
- Soliditet: 75,1 % (meget god). Opp fra 60,6 % i 2025

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 62,9 % | 59,5 % | 86,7 % |
| Driftsmargin | 12,1 % | 14,6 % | 14,0 % | 14,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 80,2 % | 89,3 % | 124,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,93 | 1,17 | 0,81 | 1,70 |
| Soliditet | 82,7 % | 71,0 % | 60,6 % | 75,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,4 | 0,7 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 192 978 | 208 596 | 221 718 | 227 855 |
| Driftsresultat | 23 368 | 30 535 | 31 047 | 33 824 |
| Årsresultat | 182 790 | 142 642 | 117 369 | 175 010 |
| Driftsmargin | 12,1 % | 14,6 % | 14 % | 14,8 % |
| Sum gjeld | 49 817 | 62 412 | 81 495 | 60 704 |
| Sum driftskostnader | 169 610 | 178 061 | 190 672 | 194 031 |
| Finansresultat | 172 578 | 126 107 | 93 140 | 158 192 |
| Resultat før skatt | 195 946 | 156 642 | 124 187 | 192 016 |
| Anleggsmidler | 142 230 | 142 047 | 140 500 | 140 337 |
| Omløpsmidler | 145 350 | 73 040 | 66 359 | 103 010 |
| Sum eiendeler | 287 580 | 215 087 | 206 859 | 243 347 |
| Egenkapital | 237 763 | 152 675 | 125 364 | 182 644 |
| Kortsiktig gjeld | 49 548 | 62 412 | 81 495 | 60 704 |
| Langsiktig gjeld | 269 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Erling Christian Nesset: Daglig leder og styremedlem
- Kirsty Jane Garrison: Styrets leder
- Vibeke Haarseth: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Elektroveien 7, 3300 Hokksund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 27.110 Produksjon av elektromotorer, generatorer og transformatorer
- Etablert: 31.08.2004
- Tidligere navn: KVATY 67 AS (2004 til 2005)
- Aksjekapital: 10 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2005
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Regnskapsfører: [REVISJONSSELSKAPET VARDER AS](https://www.norscout.com/no/company/983535712-revisjonsselskapet-varder-as)
- Størrelse: Nr. 5 av 25 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel og fabrikkvirksomhet samt deltakelse i andre selskaper ved investeringer i aksjer og på annen måte.

## Siste endringer

- 07.09.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 17.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000804637&sokeverdi=987209933&spraak=nb)
- 07.09.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000732310&sokeverdi=987209933&spraak=nb)
- 14.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000788305&sokeverdi=987209933&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TRAFO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/996755193-trafo-holding-as) | Øvre Eiker | - | - | - |
| [OSO HOTWATER AS](https://www.norscout.com/no/company/986173617-oso-hotwater-as) | Øvre Eiker | 160 | 772 mill. kr | +10,9 % |
| [POWERON AS](https://www.norscout.com/no/company/815774302-poweron-as) | Øvre Eiker | 23 | 203 mill. kr | +10,9 % |
| [MV ELEKTROTAVLER AS](https://www.norscout.com/no/company/933922448-mv-elektrotavler-as) | Øvre Eiker | 6 | 8,03 mill. kr | - |
| [VG MONTASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/911825600-vg-montasje-as) | Øvre Eiker | - | 10 964 kr | - |
| [THE SWITCH MARINE DRIVES NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/917129436-the-switch-marine-drives-norway-as) | Stord | 50 | - | - |
| [SEW-EURODRIVE AS](https://www.norscout.com/no/company/919327812-sew-eurodrive-as) | Moss | 40 | 143 mill. kr | +5,1 % |
| [NORTRAFO PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/826088672-nortrafo-production-as) | Steinkjer | 54 | 146 mill. kr | +8,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 18.10.2026.
