---
title: "NFM TECHNOLOGY AS (987444282): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NFM TECHNOLOGY AS i Nordre Follo hadde 39,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Tor Inge Thun. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/987444282-nfm-technology-as"
---

# NFM TECHNOLOGY AS

Produksjon av plastprodukter ellers · Nordre Follo · Etablert 2004

- Org.nr: 987 444 282
- Telefon: 64 85 14 00
- Nettsted: [frec.no](https://www.frec.no)
- Daglig leder: Tor Inge Thun (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 39,9 mill. kr (−59,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −30,9 mill. kr (Margin −77,4 %)
- Ansatte: 18

## Ansatte

- september 2025: 19
- oktober 2025: 18
- januar 2026: 16
- februar 2026: 20
- april 2026: 19
- juni 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −35,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 18,9 % i 2024
- Likviditet: 1,05 (tilfredsstillende). Ned fra 1,21 i 2024
- Soliditet: 30,8 % (god). Opp fra 30,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,7 % | 30,1 % | 18,9 % | −35,2 % |
| Driftsmargin | 4,3 % | 11,7 % | 23,2 % | 12,2 % | −77,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 41,1 % | 80,0 % | 45,8 % | −133,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,77 | 1,61 | 1,24 | 1,21 | 1,05 |
| Soliditet | 49,5 % | 28,9 % | 30,7 % | 30,0 % | 30,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 2,5 | 2,3 | 2,3 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 48 842 | 62 308 | 95 972 | 98 654 | 39 912 |
| Driftsresultat | 2 091 | 7 311 | 22 282 | 11 994 | −30 892 |
| Årsresultat | 1 722 | 8 116 | 16 276 | 10 858 | −26 432 |
| Driftsmargin | 4,3 % | 11,7 % | 23,2 % | 12,2 % | −77,4 % |
| Sum gjeld | 23 814 | 57 659 | 61 217 | 69 149 | 49 199 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 86 661 | 70 804 |
| Finansresultat | - | - | - | 991 | −3 578 |
| Resultat før skatt | 1 567 | 9 630 | 20 253 | 12 984 | −34 470 |
| Anleggsmidler | 9 440 | 11 313 | 27 323 | 25 515 | 25 145 |
| Omløpsmidler | 37 732 | 69 820 | 61 025 | 73 215 | 45 947 |
| Sum eiendeler | 47 172 | 81 133 | 88 348 | 98 730 | 71 092 |
| Egenkapital | 23 358 | 23 474 | 27 131 | 29 581 | 21 893 |
| Kortsiktig gjeld | 21 284 | 43 465 | 49 356 | 60 303 | 43 870 |
| Langsiktig gjeld | 2 530 | 14 194 | 11 861 | 8 846 | 5 329 |

## Ledelse og styre

- Tor Inge Thun: Daglig leder og styremedlem
- Walter Øverland: Styrets leder
- Toivo Horvei: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Glynitveien 15, 1400 Ski
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 22.260 Produksjon av plastprodukter ellers
- Etablert: 20.09.2004
- Tidligere navn: FREC TECHNOLOGY AS (2007 til 2019); FREC THERMOPLASTICS AS (2004 til 2007)
- Aksjekapital: 125 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2004
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 12 av 57 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av komposittprodukter basert på miljøvennlige, fiberarmerte termoplastmaterialer, samt å delta i andre innenlansake og utenlandske foretagender innenfor samme virksomhetsområder.

## Siste endringer

- 23.04.2026: Daglig leder endret
- 23.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000580760&sokeverdi=987444282&spraak=nb)
- 23.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000199919&sokeverdi=987444282&spraak=nb)
- 23.04.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000199918&sokeverdi=987444282&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MULTIPLAST AS](https://www.norscout.com/no/company/977471370-multiplast-as) | Nordre Follo | 8 | 18,2 mill. kr | +25,6 % |
| [NOR- DAN COMPOSITES AS](https://www.norscout.com/no/company/929405420-nor-dan-composites-as) | Evje og Hornnes | 19 | 18,2 mill. kr | +11,9 % |
| [INNOFIBER AS](https://www.norscout.com/no/company/927817942-innofiber-as) | Fredrikstad | 16 | 20,8 mill. kr | +36 % |
| [EPLAST AS](https://www.norscout.com/no/company/919168498-eplast-as) | Gran | 20 | 70,7 mill. kr | +59 % |
| [NORSK FORMBLÅSING AS](https://www.norscout.com/no/company/992789921-norsk-formblasing-as) | Notodden | 15 | 27,4 mill. kr | +1,8 % |
| [THOR HOLM PLASTVAREFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/925367850-thor-holm-plastvarefabrikk-as) | Sigdal | 27 | 50,2 mill. kr | +5,3 % |
| [SELCOTEK COMPOSITES AS](https://www.norscout.com/no/company/937157126-selcotek-composites-as) | Drammen | 13 | - | - |
| [PLA-MEK AS](https://www.norscout.com/no/company/964837090-pla-mek-as) | Sykkylven | 27 | 71,3 mill. kr | −6,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 22.07.2026.
